Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: S čím začal podnikat Jaromír Jágr? Praha má potíže s náporem uprchlíků. Další žena usiluje o Hrad.

Barbora Večeřová
01. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jaromír Jágr představil vlastní značku.

Jaromír Jágr představil svou vlastní značku. S čím? Předmět podnikání vás možná pořádně překvapí. Další žena usiluje o post prezidentky. Pro Česko by šlo o zlomovou věc, protože prezidentku ženu nikdy nemělo. Svou kandidaturu oznámila Danuše Nerudová, bývalá rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka. Přáli byste si ženu prezidentku? 

Jaromír Jágr představil vlastní značku 

Jaromír Jágr se pustil do podnikání. A to do takového, které byste u něj možná nečekali. Slavný sportovec představil svou značku JJ68, pod kterou nabízí konopné oleje, potravinové doplňky a kosmetiku. Jedním z důvodů založení značky bylo podle Jágra zaplnění mezery poté, co definitivně ukončí kariéru. 

"Jako sportovec máš věci, které tě brzdí. Tím největším problémem je asi bolest. Člověk přemýšlí a hledá různé cesty, jak se jí zbavit. Lidi ti radí, ale nikdy nevíš, zda to funguje, nebo nefunguje. Někdo radí studenou sprchu. Ale až někdy před třemi čtyřmi roky jsem přišel na to, co v mém případě funguje stoprocentně,"

řekl Jágr. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Ve svém okolí má prý jen pozitivní ohlasy. Jeho produkty zkusili už jeho kamarádi, hokejisté i jiní sportovci. 

 

Danuše Nerudová oznámila kandidaturu na prezidentku 

Bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová oznámila svou kandidaturu na prezidentku. O její kandidatuře se spekulovalo už v minulosti, finální rozhodnutí ale učinila až teď po zvážení všech pro a proti kandidatury. 

„Země potřebuje hlavu státu, která má schopnosti a energii stát v ekonomicky nelehké době na straně lidí. Všichni si zasloužíme naději na lepší časy,“ 

napsala Nerudová na Twitteru. 

Novou hlavu státu si Češi budou volit na začátku příštího roku. Za největší favority jsou označováni Andrej Babiš a Petr Pavel. Nerudová není první ženou, která se rozhodla kandidovat. 

Otevřít v galerii (2)
Danuše Nerudová oznámila kandidaturu na Hrad.
Danuše Nerudová oznámila kandidaturu na Hrad. Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Krizový štáb bude jednat o uzavření centra pro uprchlíky 

Krizový štáb pražského magistrátu by měl dnes jednat o uzavření asistenčního centra pro uprchlíky z Ukrajiny ve Vysočanech. Důvodem k uzavření je přetíženost hlavního města vysokým počtem uprchlíků. Podle primátora Prahy Zdeňka Hřiba je v Praze až čtyřikrát více uprchlíků než v ostatních krajích.

Itálie ruší podmínky pro vstup 

Při cestách do Itálie ode dneška nebude potřeba prokazovat se covidovým certifikátem nebo očkováním. Do Itálie tedy mohou turisté cestovat stejně jako před covidem-19. Do poloviny června však zůstává v platnosti nošení respirátorů na dálkových spojích, certifikát není nutné předkládat ani v restauracích, některých obchodech a kancelářích. Důvodem zrušení opatření je oživení cestovního ruchu, který kvůli covidu zažil velký propad. 

 

Konec šanghajského lockdownu 

Měl trvat pouze 9 dnů, nakonec se prodloužil na 65. Lockdown v Šanghaji ochromil město a všechny jeho obyvatele. Nyní opatření proti covidu-19 končí stejně tak rychle, jako začaly. Neexistuje žádný postupný proces, většina nařízení a pravidel se zkrátka ruší. Rezidentům města se ulevilo – některé rodiny spolu za zavřenými dveřmi strávily téměř dva měsíce, dělníci pracující v továrnách museli přespávat ve stanech v továrně, aby mohli pokračovat v práci. 

 

Zdroje: ČTK, BBC, E15.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze