Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Scarlett Johansson si postěžovala na hypersexualizaci. Češi bohatnou. Země zachytí příliš tepla

Lukáš Bilinec
21. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Americká herečka Scarlett Johansson

Dobré ráno, ranní ptáčata. I dnes platí, že informované ptáče dál doskáče. Přečtěte si aktuální zprávy jako první. 

Putin přiznal dominanci dolaru

Otevřít v galerii (8)
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir PutinZdroj: Profimedia.cz

Ruský prezident Vladimir Putin přiznal, že světová dominance amerického dolaru je nezvratitelná a jde o nejúčinnější zbraň Ameriky v boji se svými konkurenty. Hovořil tak poté, co ruský ropný fond prohlásil, že eliminuje držbu dolarů a přesune je na eura, zlato a juany. Podle listu The Japan Times prezident Putin uvedl, že dolar Rusové nechtějí zcela odstranit, protože je to univerzální měna. V globálním obchodu je tak všudypřítomný, že bez něj je těžké fungovat jako moderní společnost. Tvoří téměř 60 % světových rezerv centrálních bank.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Každý pátý Čech má naspořeno více než 300 tisíc korun

Otevřít v galerii (8)
František Palacký na tisícikorunové bankovce
František Palacký na tisícikorunové bankovceZdroj: Pixabay/ Vjkombajn

Pandemie koronaviru zvýšila objem peněz na účtech českých domácností. Ty mají podle České národní banky na svých účtech zhruba o 350 miliard korun více než před pandemií. Částka na účtech Čechů je nejvyšší v historii. Z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit bylo zjištěno, že 21 % Čechů disponuje částkou vyšší než 300 tisíc korun. Více než čtvrtina Čechů pak nemá více než 10000 kč. Většinu svých úspor mají Češi vložených na běžných nebo spořících účtech.

Macron i Le Pen propadli v regionálních volbách

Otevřít v galerii (8)
Francouzský prezident Emmanuel Macron
Francouzský prezident Emmanuel MacronZdroj: Profimedia.cz

Úřadující francouzský prezident nemá po regionálních volbách důvod k radosti. Již před začátkem hlasování však prezident s obdobným výsledkem počítal. Nakonec jeho strana skončila na 3-4. místě se ziskem 11 procent hlasů voličů. Triumfovala strana Les Républicains, která obdržela hlas od 27 procent hlasujících. 

"Je to demokratická facka pro nás všechny,"

uvedla v reakci na výsledek voleb Aurore Bergé, jedna z poslankyň En Marche! Za tragédii označila minimální volební účast Marine Le Pen, jejíž strana u voleb zaznamenala ještě menší zisk. Macron i Le Pen už se chystají na prezidentské volby, které se mají konat v dubnu příštího roku.

Mladí Moravané nemají zájem o očkování

Otevřít v galerii (8)
Podání vakcíny starému člověku
Podání vakcíny starému člověkuZdroj: Unsplash/ Mat Napo

Server Lidovky.cz provedl rozsáhlou analýzu dat a došel ke zjištění, proč Česko zaostává v rychlosti vakcinace v rámci Evropy. Problém vzniká zejména u mladších ročníků v některých regionech. Více než polovina obyvatel České republiky se již minimálně k očkování zaregistrovala. Více než 2 a půl milionu občanů již má očkování hotové. Metou pro kolektivní imunitu je však minimálně hodnota 70 %. Problémem jsou prý mladší ročníky na Moravě a ve Slezsku. Třeba ve Zlínském kraji má zájem o očkování jen čtvrtina lidí ve věku 16 až 30 let. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly spoléhají na mírnější průběh onemocnění.

Scarlett Johansson si postěžovala na hypersexualizaci své postavy

Otevřít v galerii (8)
Hollywoodská herečka Scarlett Johansson
Hollywoodská herečka Scarlett JohanssonZdroj: Profimedia.cz

Šestatřicetiletá herečka přiznala, že měla zhruba před deseti lety značné psychické problémy, související se ztvárněním postavy Black Widow v marvelovském filmu Iron Man 2. Postava Natashy Romanoff aka Černé vdovy se od té doby velice vyvinula a nyní ji dokonce čeká i vlastní film, ale v té době byla podle názoru herečky velmi sexualizovaná. Ve filmu se s ní doslova zacházelo jako s kusem masa, což si Scarlett podvědomě pak přebírala i sama na sebe a měla problémy se sebevědomím a sebepřijetím. Velmi jí prý pomohlo, když se stala matkou. Začala tím lépe rozumět své vlastní hodnotě a přestala se zaměřovat tak moc na fyzický vzhled.

První transgender olympionička je z Nového Zélandu

Otevřít v galerii (8)
Ilustrace olympijské pochodně
Ilustrace olympijské pochodněZdroj: Freepik/ freepik

Bylo potvrzeno, že Laurel Hubbard se na tokijské letní olympiádě ve svých 43 letech zúčastní ženské vzpěračské soutěže. Stane se tak první transgenderovou sportovkyní, která bude soutěžit na nejvýznamnější sportovní akci. Šéf novozélandského olympijského výboru Kereyn Smith uvedl, že vzpěračka splnila všechna kvalifikační kritéria. Hubbard úspěšně absolvovala změnu pohlaví v roce 2013. Bude soutěžit v kategorii velmi těžké váhy 87 kg poté, co testy zjistily, že má hladinu testosteronu pod prahovou hodnotou, požadovanou Mezinárodním olympijským výborem (MOV).

Země zachycuje šokující množství tepla

Otevřít v galerii (8)
Pohled na planetu Zemi z vesmíru
Pohled na planetu Zemi z vesmíruZdroj: Pixabay/ Free-Photos

Výsledky nové studie, zveřejněné v Geophysical Research Letters, ukazují alarmující výsledky. Množství tepla, zachyceného zemskou pevninou, oceánem a atmosférou se během 14 let zvojnásobilo. Vědci vyzkoumali každý rok rozdíl mezi množstvím tepla, absorbovaného Zemí, a množství odraženým zpět do vesmíru. Tento rozdíl se nazývá energetická nerovnováha. Proč se stále zvyšuje? Mimo jiné proto, že tají led a sníh, které pomáhají odrážet teplo zpět do vesmíru. V letech 2014 až 2019 se také vytvořilo na světě méně mraků a více tepla tak absorbovaly oceány. Rozsah nárůstu energetické nerovnováhy je bezprecedentní. 

Japonská socha dostala rouška

Otevřít v galerii (8)
Muž s rouškou v Tokyu
Muž s rouškou v TokyuZdroj: Unsplash/ Simon Ma

Socha Kannon v japonském chrámu Houkokuji Aizu Betsuin, která měří úctyhodných 57 metrů, nosí nově gigantickou roušku. Duchovně tak má bojovat se světovou pandemií nemoci Covid-19. Socha bohyně milosrdenství se nachází v prefektuře Fukušima. Pracovníci strávili tři hodiny výrobou a montáží masky, která váží skoro 35 kilogramů.  Chrám má v úmyslu ponechat roušku na obličeji sochy do té doby, dokud nezačne pandemie zpomalovat. 

To je pro první ranní ptáče tohoto týdne skoro vše. Na závěr si ještě připomeňte moudrá slova amerického spisovatele Elberta Hubbarda:

"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze