Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Scooter Braun se rozešel s manželkou. Itálie má fotbalový titul. TikTok bojuje s nahotou

Lukáš Bilinec
12. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Manželský pár Scooter Braun a Yael Cohen

Všem ranním ptáčatům přejeme úspěšný vstup do nového pracovního týdne. Ať máte více štěstí v osobním životě, než hvězdný manažer Scooter Braun, který se právě rozešel s manželkou a nelepí se vám smůla na paty jako anglickým fotbalistům v penaltovém rozstřelu. A věděli jste, co ode dneška potřebujete, pokud se chystáte do Španělska? 

Boris Johnson přiznal problémy s Covid-19

Otevřít v galerii (8)
Britský premiér Boris Johnson
Britský premiér Boris JohnsonZdroj: Profimedia

Velká Británie už netrpělivě čeká na dlouho avizované celonárodní velké rozvolnění. To by mělo proběhnout příští pondělí, 19. července. Premiér Boris Johnson teď však poprvé po dlouhé době nerozdmýchává optimismus, ale naopak ho krotí. Podle jeho slov musí rozvolnění proběhnout spolu s velikým varováním a opatrností. Vláda obdržela zprávu, že při příliš bujarém rozvolnění by se v následujících několika týdnech mohly nemocí nakazit více než 2 miliony Britů. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Každý týden u nás zmizí několik zbraní 

Otevřít v galerii (8)
Pistole s municí
Pistole s municíZdroj: Unsplash/ Thomas Def

MF DNES zveřejnila znepokojivou statistiku, kterou získala od policie na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Za posledních deset let se v České republice ztratilo více než 2500 zbraní. Jde přitom jen o takové zbraně, jejichž krádež lidé policii nahlásí. Reálné číslo je tedy ještě o něco vyšší. Zatímco vloni tato statistika poklesla a za celý rok 2020 zmizelo "jen 126 zbraní, letos za první pololetí je již ve statistice 133 ukradených nebo ztracených zbraní, které se mnohdy dostanou na černém trhu k lidem bez zbrojního průkazu.

New York City bojuje proti hackerům

Otevřít v galerii (8)
Muž bez známé identity za notebookem
Muž bez známé identity za notebookemZdroj: Pixabay/ B_A

V americkém New Yorku otevřeli první národní obranné centrum pro kybernetickou bezpečnost, od něhož si slibují zvýšenou ochranu města před hackery. Jde o reakci na rostoucí počet kybernetických útoků v poslední době. Nová kancelář na dolním Manhattanu spojuje talentované osoby ze soukromých podniků i vládních agentur. 

"Města jsou stále více závislá na kybernetickém prostředí. Všechno je propojeno,"

připomněl u příležitosti otevření prezident a globální ředitel Global Cyber Alliance, Philip Reitinger.

Cestování pro Čechy se komplikuje

Otevřít v galerii (8)
Žena s kufrem na letišti
Žena s kufrem na letišti Zdroj: Freepik/ prostooleh

Ruku v ruce se zvyšujícím se počtem nových případů po Evropě se komplikuje mezistátní doprava. Českou republiku nově k rizikovým zemím přidává Španělsko. Od dnešního dne bude tak při vstupu do země potřeba test nebo potvrzení o ukončeném očkování či prodělané nemoci Covid-19. Češi, kteří mají v plánu navštívit Španělsko, nově také musí vyplnit zdravotní formulář a obdržet QR kód. Češi naopak zařadili mezi vysoce rizikové země Portugalsko, Kypr a Baleárské ostrovy.

Itálie vyhrála fotbalové EURO na penalty  

Otevřít v galerii (8)
Fotbalový brankář se snaží chytit míč
Fotbalový brankář se snaží chytit míčZdroj: Unsplash/ vidarnm

Až do pozdních nočních hodin se protáhlo finále fotbalového Mistrovství Evropy, kterému přihlíželo přímo na stadionu více než 67 tisíc fanoušků. V londýnském svatostánku Wembley se proti sobě postavila domácí Anglie a reprezentace Itálie. I když se Anglie dostala už ve 2. minutě do vedení, hrdinou finálového zápasu se nakonec stal italský brankář Donnarumma, který měl lví podíl na výhře squadry azzury 2:1 na penalty. Italové pozvedli nad hlavy titul pro nejlepší evropský tým po více než padesáti letech. 

Hvězdný manažer má nečekané problémy

Otevřít v galerii (8)
Manželský pár Scooter Braun a Yael Cohen v roce 2021
Manželský pár Scooter Braun a Yael Cohen v roce 2021Zdroj: Profimedia

Dvojice Scooter Braun a Yael Cohen vypadala jako idylický hollywoodský páreček. Mají spolu tři děti, Jaggera (6), Levi (4) a Hart (2) a ještě minulý měsíc se spolu objevili na červeném koberci. Teď se však na veřejnost dostala šokující zpráva, že se po sedmi letech manželství rozešli. Zprávu jako první přinesl web Page Six a následně ho potvrdily i největší lifestylové weby světa. Zdroj blízký páru pro magazín PEOPLE řekl, že se dvojice ještě bude pokoušet dávat svůj vztah dohromady. V současnou chvíli ale manažer Justina Biebera nebo Ariany Grande žije sám. 

Richard Branson má za sebou úspěšnou vesmírnou misi 

Otevřít v galerii (8)
Pohled na naší planetu z vesmíru
Pohled na naší planetu z vesmíruZdroj: pixabay/ free-photos

Branson byl ve vesmírných závodech vždy v pozadí Elona Muska a Jeffa Bezose. Včera na sebe ale dost intenzivně upozornil. Zakladatel společnosti Virgin Galactic se spolu s několika svými kolegy úspěšně vydal na okraj vesmíru na palubě vesmírné letadlové lodi SpaceShipTwo. Mise s názvem Unity 22 byla čtvrtým testovacím letem společnosti. Ze země SpaceShipTwo vyneslo na břiše svého dvojitého trupu letadlo White Knight. V dostatečné výšce loď zapálila svůj raketový motor a dosáhla výšky skoro 90 kilometrů nad zemí. 

TikTok se snaží řešit násilí a nahotu ve videích

Otevřít v galerii (8)
Logo aplikace TikTok na smartphonu
Logo aplikace TikTok na smartphonuZdroj: Unsplash/ Franck

Pomoci by mu k tomu měl automatizovaný systém, který bude zaveden v následujících týdnech v Kanadě a v USA. Platforma pro sdílení videí si uvědomuje nízký průměrný věk svých uživatelů a snaží se tak bojovat s obsahem pro dospělé, který je často volně přístupný. Nasazuje tak nový automatizovaný systém, který by měl takový obsah efektivně blokovat. Na tomto systému se pracovalo zhruba rok. Automaticky by měl být z platformy stahován obsah, který bude zobrazovat násilí, nahotu, sex, nezákonnou činnost, či propagaci regulovaného zboží. Majitelé obsahu se budou moci odvolat. 

Více ranních novinek se do pondělního ranního ptáčete už nevešlo. Inspirativní citát pro vás ale ještě závěrem máme. Dnes od německého spisovatele Johanna Wolfganga von Goetheho:

"Ničím neprozrazují lidé svůj charakter víc než tím, co je jim k smíchu."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze