Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Selena Gomez na finále Ligy Mistrů. Netflix uvede Týden Geeků. Nová Tesla je nejrychlejší

Lukáš Bilinec
25. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Americká zpěvačka Selena Gomez

Krásné ráno všem ranním ptáčatům u přehledu všeho důležitého, co potřebujete pro start do nového dne vědět. Prohlédnout si dnes můžete třeba nejrychlejší sériově vyráběné auto na světě!

Přes 200 zraněných při nehodě metra v Kuala Lumpur

Otevřít v galerii (8)
Metro v Kuala Lumpur
Metro v Kuala LumpurZdroj: Unsplash/ Nik Radzi

Prakticky všichni cestující byli zraněni při srážce vlaků metra v malajském hlavním městě Kuala Lumpur. V tunelu poblíž Petronas Towers se srazil vlak s 213 cestujícími s prázdným vlakem, který jel opačným směrem po stejné trati. Přičinou neštěstí je podle prvotního vyšetřování nedorozumění v řídícím středisku provozu vlaků. Ve vážném stavu je v tuto chvíli 47 cestujících. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Česká média upozornila na podivnou půjčku Sovětskému svazu

Otevřít v galerii (8)
Český prezident Miloš Zeman
Český prezident Miloš ZemanZdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Aktuálně.cz, Hospodářské noviny a Respekt ve spolupráci s protikorupční organizací Růžový panter přišly s kauzou obří půjčky. Těsně po sametové revoluci převod 1,3 miliardy amerických dolarů (v té době více než 100 miliard československých korun) měl posvětit tehdejší ministr financí Václav Klaus. Pozornost se upíná i na současného prezidenta Miloše Zemana, který měl následně  po letech Rusku 4/5 dluhu odpustit. Jiné země, které se sdružily do tzv. Pařížského klubu, vymohly na Rusku značnou část svých pohledávek.

Evropská unie se dohodla na běloruských sankcích

Otevřít v galerii (8)
Kulturní dům v běloruském Minsku
Kulturní dům v běloruském MinskuZdroj: Pixabay/ Jackal007

Vedoucí představitelé EU se po zatčení novináře dohodli na běloruských sankcích. Lukašenkův režim nařídil odklon dopravního letadla a následné zatčení opozičního novináře Romana Protaseviče. Letadlo přitom za běžného provozu ohrožovaly běloruské stíhačky. Bělorusko nyní nemůže využít vzdušný prostor a letiště ve 27 zemích. Inkriminovaný stroj společnosti Ryanair letěl z Řecka do Litvy. Některé země označili tento akt za státní terorismus. EU také uvalila individuální sankce na úředníky, spojené s operací.

Praha podává pomocnou ruku restauracím

Otevřít v galerii (8)
Posezení před pražskou restaurací
Posezení před pražskou restauracíZdroj: Unsplash/ Kamile Leonaviciute

Rada hl. m. Prahy schválila další pomoc podnikatelům v době koronavirové krize. Umožní jim mít do konce července restaurační zahrádky úplně zdarma a následně za sníženou sazbu nájmu. V Pražské pamatákové rezervaci na úrovni 30 % původního nájemného a mimo ni ve výši 50 procent. 

"Doufám, že tento krok dá podnikatelům prostor se v tomto náročném období alespoň trochu nadechnout,"

řekl radní pro oblast správy majetku Jan Chabr. 

Finále fotbalové Ligy Mistrů otevře Selena Gomez

Otevřít v galerii (8)
Americká zpěvačka Selena Gomez
Americká zpěvačka Selena GomezZdroj: Profimedia.cz

Osmadvacetiletá zpěvačka Selena Gomez bude hlavní hvězdou otevíracího ceremoniálu finále fotbalové Ligy Mistrů. To se uskuteční již tuto sobotu 29. května ve 21 hodin. V portugalském hlavním městě Porto na sebe narazí dva anglické týmy - Manchester City a Chelsea FC. Selena, kterou na Instagramu sleduje více než 230 milionů lidí, vystoupí společně se zpěvákem Khalidem a DJ Marshmello. 

Netflix plánuje v červnu speciální Týden geeků

Otevřít v galerii (8)
Web streamovací platformy Netflix
Web streamovací platformy NetflixZdroj: Pexels/ Cottonbro

Streamovací platforma Netflix vyrostla během pár let v opravdového giganta. Aktuálně má více než 207 milionů platících uživatelů ze 190 zemí světa. Na pět červnových dnů si pro své příznivce Netflix připravil exkluzivní, bezplatný obsah v rámci "Týdne Geeků", inspirovaného slavným Comic-Conem. Hlavní myšlenkou je prý spojování fanoušků jednotlivých fenoménů. Mělo by dojít také na několik premiér seriálů, mnoho nových trailerů, ale také zpravodajských novinek ze světa filmů a seriálů. 

Nová Tesla slibuje impozantní zrychlení

Otevřít v galerii (8)
Automobil Tesla Roadster
Automobil Tesla RoadsterZdroj: Tesla Automotive

Miliardář Elon Musk na svém účtu na Twitteru potvrdil, že by nová Tesla Roadster měla zvládnout zrychlení z 0 na 96 km/h za pouhých 1,1 sekundy. Tedy pokud si její majitel zvolí volitelný balíček SpaceX Rocket Thruster (raketové trysky studeného vzduchu v zadní části vozu). Nejde však o doplněk jen tak pro někoho, ale pro lidi, kteří si rychlou jízdu a šílené zrychlení opravdu užívají. Musk přirovnal odpich nového automobilu Tesla k jízdě na horské dráze. Tesla Roadster by měla být nejrychlejším sériově vyrábeným vozem světa.  

Yelp bude celý červen zvýrazňovat LGBTQ+ podniky

Otevřít v galerii (8)
LGBTQ podniky na aplikaci Yelp
LGBTQ podniky na aplikaci YelpZdroj: Yelp Tech

Společnost Yelp se rozhodla přidat do svých map výrazné označení podniků, které slíbí, že budou bezpečným prostorem pro všechny zákazníky, bez ohledu na rasu, náboženství, či sexuální orientaci. Půjde o restaurace, potraviny, či kluby. Zvýrazněny budou po celý červen kolíky v duhové barvě. Do této akce na Yelpu se dosud zaregistrovalo více než 580 tisíc podniků po celém světě. Společnost dále tvrdí, že bude aktivně sledovat nenávistné projevy na svých stránkách (nejen) vůči LGBTQ komunitě a odstraní veškerý hanlivý obsah. 

Tímto nášup ranních zpráv pro úterní den končí. Na závěr pro vás ještě máme moudrá slova jednoho z největších českých myslitelů, Jana Amose Komenského:

"Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stát se hlupákem."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze