Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Dneska i poslepu.

Ranní ptáče: Setkání premiérů a audience u královny Alžběty II. Rusko hledá cesty k bankám. Uspěje v Číně? Kim Kardashian kořením značky Balenciaga

Lenka Ciznerová
08. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Justin Trudeau, Boris Johnson, Mark Ruttemnes

Z ceny nafty se nám za chvilku asi začne točit nejen hlava. Uprchlíků je, zdá se, čím dál víc a naše republika jich prý zvládne jen 250 tisíc. Po pár dnech války je jich u nás  100 tisíc. Co bude, až se kapacita vyčerpá, nikdo zatím neví. No a kolem Chelsea už nám krouží davy nápadníků. Co tak bude asi na prodej dál? Uvidíme. Je tady Ranní ptáče a informace jako na dlani.

 

Dnes mají svátek všechny ženy

Věděli jste, že Mezinárodní den žen, je u nás mnohem víc populárnější než Valentýn? 8. března se totiž prodá 3x více kytek než na svátek všech zamilovaných. Mnoho žen vám však letos vzkazuje:

„Nekupujte nám letos květiny, pošlete peníze Ukrajině.“

 

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

Rusko hledá cesty k bankám. Uspěje v Číně?

Přední ruské banky zvažují použití čínského platebního rivala China Union Pay poté, co Visa a Mastercard pozastavily operace. Naopak všechny velké globální účetní firmy uvedly, že se v posledním korporátním sporu ohledně invaze na Ukrajinu stahují z Ruska.

 

Registrační centra praskají ve švech. Kongresové centrum ohlásilo STOP stav

Pražské asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky v Kongresovém centru začne přijímat další lidi, až odbaví zhruba tisícovku těch, kteří nyní čekají. Vyhlásilo tak na 24 hodin STOP stav. Novinářům to včera odpoledne řekl pražský primátor Zdeněk Hřib. Lidi nyní hasiči odvážejí do jiných měst, i tam jsou podle primátora centra vytížena. Hřib dodal, že požádá ministra vnitra Víta Rakušana o prodloužení lhůty na registraci uprchlíků z nynějších tří dnů na delší dobu.

 

IBM pozastavuje činnost v Rusku, přispěje českému Člověku v tísni

Americká společnost IBM pozastavila veškerou obchodní činnost v Rusku. Společnost tak učinila kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, uvedl šéf IBM Arvind Krishna, podle kterého firma přispěje částkou 250.000 dolarů (asi 5,9 milionu korun) dvěma organizacím pomáhajícím obětem konfliktu. Jedním z příjemců uvedené sumy bude i česká organizace Člověk v tísni. Stejnou částku obdrží i Polská humanitární akce (PAH).

Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2, Okolí Prahy

Bohemce se plní sny. Dočká se rekonstrukce stadionu!

Praha začne připravovat rekonstrukci Ďolíčku, v jeho okolí chce stavět. Prahou založená Pražská developerská společnost začne připravovat architektonické soutěže na rekonstrukci vršovického stadionu Ďolíček a stavby bytového domu a sportovní haly v jeho okolí. Včera o tom rozhodli městští radní. Součástí rekonstrukce by měla být přístavba s komerčními prostory. Bytový dům se 120 až 140 byty má vyrůst na parkovišti západně od stadionu a sportovní hala naproti před ulici Vršovická. Město stadion koupilo od soukromého vlastníka v roce 2018. Stadion by se měl při rekonstrukci rozšířit tak, aby jeho kapacita plnila normy pro prvoligové zápasy a zápasy v evropských soutěžích. Nyní je neplní a klub Bohemians má dlouhodobou výjimku.

 

Rusko aktualizovalo seznam nepřátelských zemí

Doposud na něm figurovala jenom USA a my. Česká republika si to s Ruskem rozházela kauzou Vrbětice. Nově si to zasloužila celá EU, pochopitelně taky Ukrajina a dvě desítky dalších států, které po začátku ruské invaze na Ukrajinu zavedly proti Rusku sankce nebo se k nim připojily.

 

Kim Kardashian kořením značky Balenciaga

Barevná kombinace, která nezklame. Kim Kardashian je v Paříži za hvězdu. Návrhářka a reality star doplnila pařížskou přehlídku značek Balenciaga a oslnila ve výrazné kombinaci úpletových šatů a oranžového boa.

 

Vladimír Mišík slaví 75. narozeniny

Na dnešní den připadají 75. narozeniny zpěváka a hudebníka Vladimíra Mišíka. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu bujaré oslavy ani případný koncert nezvládne. Mišík to uvedl v rozhovoru s ČTK.

„Ujdu sotva padesát metrů, na svolání nějakého mejdanu nemám sílu. Omlouvám se, ale už to bohužel koncertně nedám,“

řekl a dodal:

"Naše generace má zkušenosti s rokem 1968 a dočasným pobytem sovětských vojsk, který trval 30 let. Z toho pramení totální nedůvěra v ten systém, jehož představitelé se ukazují být psychopaty. Vyhrožování nukleárními zbraněmi je šílenost. Zatím se všechny konflikty odehrávaly kdesi daleko a najednou je to za humny.“

 

Setkání premiérů a audience u královny Alžběty II.

Otevřít v galerii (2)
Kim Kardashian
Kim KardashianZdroj: Profimedia

Kanadský premiér Justin Trudeau dnes zavítal na audienci ke královně Alžbětě II. do hradu Windsor nedaleko Londýna. V Anglii je na setkání premiérů v Northoltu. Ti se včera prvně společně potkali na základně Royal Air Force spolu s britským premiérem Borisem Johnsonem a nizozemským Markem Ruttemnes.

A to je pro dnešek už opravdu vše. I když vlastně ne. Ještě jsou tu slova od brazilského textaře a spisovatele Paula Coelho:

„Nedovolte, aby vaše mysl řekla vašemu srdci, co má dělat. Mysl se snadno vzdá.“


Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP, hypebeast

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze