Top hledané
Výsledky (0)
Na Korejském poloostrově roste napětí

Ranní ptáče: Severokorejci mohou vyvíjet balistické rakety. Papež hovořil s Palestinci i příbuznými izraelských rukojmích

Radek Polák
23. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jihokorejský vůdce se sbližuje s Ruskem

Špionážní družice, kterou KLDR vyslala na oběžnou dráhu, může do budoucnosti předznamenat schopnost vyvíjet balistické rakety, jak ale Pchjongjangu zakazují četné rezoluce OSN. Papež František volal při setkání s Izraelci a Palestinci po ukončení války.

KLDR úspěšně vyslala špionážní družici na oběžnou dráhu

Severní Korea úspěšně vyslala špionážní družici na oběžnou dráhu. S odkazem na informace jihokorejských zpravodajských služeb KLDR s vysláním satelitu pomohlo Rusko, jak uvedl server Ceskenoviny.cz. Podle analytiků má přitom technologická schopnost vypouštět rakety do vesmíru značný význam pro vývoj balistických raket, jejž Pchjongjangu zakazují četné rezoluce OSN. Jižní Korea a Spojené státy přitom už dříve obvinily KLDR z dodávek vojenského materiálu Rusku pro jeho válku na Ukrajině výměnou za ruskou vojenskou vesmírnou technologii. Jihokorejský parlamentní výbor navíc upozornil, že Severní Korea by mohla příští rok vyslat do vesmíru další družice a provést jaderný test.

Papež se setkal s příbuznými izraelských rukojmích a Palestinci

Papež František měl ve středu setkání s příbuznými izraelských rukojmích v Gaze i Palestinci, kteří prožili válku. S oběma skupinami diskutoval zvlášť. Nejdříve hovořil s 12 příbuznými některých z 240 rukojmích, která Hamás zadržuje. Poté se potkal s 10 Palestinci, jejichž příbuzní byli zabiti nebo byli jinak postiženi válkou v Gaze. Opakovaně volal po ukončení války. Snažil se zároveň zachovat typickou diplomatickou neutralitu, kterou Vatikán během konfliktů uplatňuje, připomenula agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Papež je respektovanou osobností po celém světě
Papež je respektovanou osobností po celém světěZdroj: Pixabay
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Zpěvák Guns N’ Roses je obviněný ze sexuálního napadení

Axl Rose, zpěvák rockové skupiny Guns N’ Roses, byl obviněn ze sexuálního napadení modelky časopisu Penthouse. Modelka a herečka Sheila Kennedy tvrdí, že ji Rose „násilně“ sexuálně napadl v roce 1989 poté, co se setkali v nočním klubu v New Yorku. Zpěváka proto také žaluje za ublížení na zdraví, napadení, genderově motivované násilí a úmyslné vyvolávání emocionálního strádání, informovala CNN. Stížnost popisuje incident, který se měl odehrát v hotelovém pokoji v New Yorku, kde měl Rose modelku „srazit na podlahu“, táhnout ji za vlasy, držet za ruce a pokračovat v sexuálním napadení.

Otevřít v galerii (2)
Pověst skupiny Guns N’ Roses utrpěla další šrám
Pověst skupiny Guns N’ Roses utrpěla další šrám Zdroj: Pixabay

Po pobytu ve vesmíru hrozí astronautům poruchy erekce

To, že delší pobyt ve vesmíru představuje zdravotní riziko například kvůli řídnutí kostí, svalové atrofii nebo možným psychickým obtížím, se ví už delší dobu. Nově vědci podle portálu Ceskenoviny.cz  zjistili, že astronautům hrozí po návratu na Zemi i poruchy erekce. Díky laboratornímu výzkumu na krysách američtí odborníci dospěli k závěru, že kosmické záření a vliv snížené gravitace poškozují funkci erektilní tkáně a že negativní dopady můžou trvat desítky let.

Negativní účinky kosmického záření mohou být dlouhodobé, zlepšení dosažené tím, že se zaměříme na oxid dusnatý a redoxní reakce ve tkáních, ale ukazuje, že tyto poruchy erekce mohou být léčitelné,"

uvedl jeden z autorů studie Justin La Favor z Floridské univerzity.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: