Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Sex ve městě bude pokračovat. Kardashianky ukončily natáčení. Vakcinační centra v Británii

Kateřina Ostrejšová
11. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Sarah Jessica Parker

Všichni, kdo milují New York a čtveřici krásných dam, které hledají lásku, budou radostí bez sebe! Sex ve městě se totiž dočká pokračování. Klan rodiny Kardashianek naopak po 13 letech a 20 sériích končí se svojí reality show. Británie dnes otevře sedm vakcinačních center. Více se dozvíte v dnešním Ranním ptáčeti!  

Vakcinační centra v Británii 

Otevřít v galerii (5)
Doktor aplikuje vakcínu.
Doktor aplikuje vakcínu. Zdroj: Freepik.com

Británie v pondělí otevře sedm velkých vakcinačních center, což pomůže urychlit očkování na nemoc COVID-19, které chce vláda poskytnout všem ohroženým osobám do poloviny února. Země, která jako první schválila vakcíny vyvinuté společnostmi Pfizer-BioNTech a Oxford-AstraZeneca, v současnosti imunizuje přibližně 200 000 lidí denně, uvedl v neděli ministr zdravotnictví Matt Hancock. Počet musí zvýšit na 2 miliony týdně, aby do 15. února splnila svůj cíl očkování. Největší očkovací program (imunizační plán covid-19) v britské historii představí ministr zdravotnictví Maat Hancock už dnes. 

"Britský plán dodávek vakcín bude základním kamenem našeho ukončení pandemie, ale všichni musíme i nadále hrát svoji roli tím, že zůstaneme doma a budeme dodržovat pravidla,“ 

uvedl Maat Hancock ve svém prohlášení. Více než 81 000 lidí v Británii zemřelo do 28 dnů od obdržení pozitivního testu, což je pátý nejvyšší oficiální počet obětí na světě, více než 3 miliony lidí byly pozitivně testovány. 

Daň za pomoc v nemocnicím medici platit nebudou 

Otevřít v galerii (5)
Lékař pracuje na počítači.
Lékař pracuje na počítači. Zdroj: Freepik.com

Medici měli platit daň z odměny za práci v nemocnicích či sociálních službách, kam je poslal stát. Ministerstvo financí ale oznámilo, že povinnost platit daň z příjmů všem studentům odpustí. Podle nich daň reálně pokryje sleva pro studenty. Situace v krajích je rozdílná, někde totiž za studenty odvody a daň z nemovitosti sami platí.  

Pracovní povinnost byla studentům povinně nařizována od loňského jara. Původní výklad státních orgánů však považoval vyplácené odměny za náhradu za vzniklou újmu, která je osvobozena od odvodů. Ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček v České televizi připustil, že vládě povinnost ohledně daní mediků unikla. Ministr vnitra Jan Hamáček navíc uvedl, že nejistotou ohledně daní a odvodů mediků se bude zabývat na nejbližším jednání Ústřední krizový štáb.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10

Kardashianky končí po 13 letech a 20 sériích s natáčením 

Otevřít v galerii (5)
Kim Kardashian
Kim KardashianZdroj: Profimedia.cz

Členové rodinného klanu Kardashian-Jenner uvedli, že zabalili svůj poslední filmový den, který byl zároveň poslední sezónou jejich reality show "Keeping Up With The Kardashians." Dvacátá řada bude vysílána počátkem tohoto roku, uvedla Kim Kardashian West v příspěvku na Instagramu, který zároveň oznamoval konec série.  

„Právě jsme dokončili natáčení navždy. Už nikdy nebudeme natáčet. Není to tak šílené? Na zdraví. Já nevím, 15 let, 20 sezón šílenství a spousty lásky,“ 

řekla Kim Kardashian West. První sezóna byla vysílána v roce 2007, za posledních 13 let tak mohli oddaní fanoušci sledovat, jak dospívají členky klanu Kardashian-Jenner.  

Spojení Hyaundai a Applu 

Otevřít v galerii (5)
Volant vozu Hyundai.
Volant vozu Hyundai. Zdroj: Pixabay.com/Pexels

Hyundai a Apple plánují do března podepsat partnerskou dohodu o autonomních elektrických automobilech, zahájit výrobu by měli kolem roku 2024 ve Spojených státech. Zpráva navazuje na páteční prohlášení společnosti Hyundai Motor, že byla v raných jednáních se společností Apple poté, co další média uvedly, že společnosti mají v úmyslu uvést na trh elektromobil v roce 2027, s 20 % akcií Hyundaie.  

Společnost Hyundai Motor v neděli zprávu odmítla komentovat a zopakovala páteční vyjádření, že obdržela žádosti o možnou spolupráci při vývoji autonomních elektromobilů. Podle posledních informací společnosti plánovaly postavit vozy v továrně Kia Motors v Gruzii nebo společně investovat do nové továrny ve Spojených státech, kde by se kolem roku 2024 vyrobilo 100 000 vozidel. Kia Motors je pobočkou společnosti Hyundai Motor. 

Sex ve městě se dočká pokračování 

Otevřít v galerii (5)
Sarah Jessica Parker
Sarah Jessica ParkerZdroj: Profimedia.cz

Fanoušci, kteří netrpělivě čekali na Sex ve městě 3, se mohou konečně radovat! V neděli sdílely Cynthia Nixon, Sarah Jessica Parker a Kristin Davis nový teaser k  “And Just Like That”. Nová série HBO Max Original vychází z knihy Sex ve městě od Candice Bushnellové a původního televizního seriálu vytvořeného Darrenem Starem. Seriál bude následovat Carrie, Mirandu a Charlotte, když se budou pohybovat na cestě z komplikované reality života a přátelství v jejich 30 letech k ještě komplikovanější realitě života a přátelství v jejich 50 letech. Desetidílná půlhodinová série má podle plánu zahájit výrobu v New Yorku koncem jara. 

„Vyrostla jsem s těmito postavami a nemůžu se dočkat, až uvidím, jak se jejich příběh vyvinul, s poctivostí, dojemností, humorem a milovaným městem, které je vždy okouzlující,“  

řekla vedoucí obsahu HBO Max Sarah Aubrey. Pokračování bude bez herečky Kim Cattrall, představitelky náruživé Samanthy. 

Mějte krásné ráno a úspěšný začátek tohoto týden. Myslete na slova Platóna:  

“Začátek, je ta nejdůležitější součást každé práce.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze