Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Sídlo Beyoncé hořelo. Praha má nové muzeum. Snapchat rekordně roste

Lukáš Bilinec
23. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americká zpěvačka Beyoncé

Krásné páteční ráno, milá ptáčata. Ani dnes vás neochudíme o přehled toho nejzajímavějšího, co se u nás i ve světě v posledních hodinách stalo. Podle informací policie zaútočil na sídlo Beyoncé žhář. V Praze se právě dnes otevírá nové muzeum. Sociální síť Snapchat doslova vstala z mrtvých a raketově roste. A věděli jste, jaké peníze už v kariéře vydělal basketbalista LeBron James? To a mnohem víc se dočtete v článku!

USA uvalily další sankce na Kubu

Otevřít v galerii (8)
Hlavní město Kuby, Havana
Hlavní město Kuby, Havana Zdroj: Unsplash/ JF Martin

Joe Biden a jeho spolupracovníci zpřísňují politiku vůči Kubě. Spojené státy nově uvalily sankce na vysokého kubánského bezpečnostního úředníka a ministerstvo vnitra kvůli zásahům na protivládních demonstracích začátkem července. Před několika hodinami tento krok oznámilo americké ministerstvo financí. Jde o první konkrétní postih vůči Kubě od administrativy Joe Bidena. Ten tak vyslyšel volání zákonodárců i americko-kubánské komunity, aby demonstrantům vláda projevila větší podporu a nějakým způsobem je podpořila v jejich snažení.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

 V Praze se otevírá nové muzeum

Otevřít v galerii (8)
Lennonova zeď v Praze
Lennonova zeď v PrazeZdroj: Pixabay/ Rufiela

Právě dnes je v českém hlavním městě první den v provozu nové muzeum. Mnoho dobových fotografií a jiných materiálů, nebo nikdy nezveřejněný dokument nabídne pražské muzeum The Lennon Wall Story. Najdete ho pod barem Napa na Malé Straně. Otevřeno bude každý týden od pátku odpoledne do neděle. Expozice o historii Lennonovy zdi zahrnuje také fotostěnu, na kterou mohu lidé přidat nápis nebo obrázek. Samotná Lennonova zeď se nachází nedaleko od muzea, a tak mohou návštěvníci vidět muzeum i samotnou zeď v jediné odpoledne. 

Velké světové weby postihl výpadek

Otevřít v galerii (8)
Prázdná obrazovka notebooku
Prázdná obrazovka notebookuZdroj: Freepik/ Suksao

Mnoho populárních webů se potýkalo v posledních hodinách s celosvětovými výpadky. Návštěvníci, kteří se na ně pokoušeli připojit, dostávali zprávy o chybách DNS. Mezi weby, které byly mnoho hodin na některých místech světa nedostupné (a u některých z nich situace přetrvává, hlavně v asijských zemích), jsou Airbnb, UPS, British Airways, PlayStation, nebo banka HSBC. Jeden z poskytovatelů DNS, Akamai, na Twitteru přiznal problémy a následně také informoval o jejich vyřešení. Platforma pro sledování výpadků internetu hlásila tisíce nahlášených výpadků ze všech koutů světa.

Ministerstvo poskytne na sázení stromů stovky milionů

Otevřít v galerii (8)
Výhled na panorama Prahy
Výhled na panorama PrahyZdroj: Unsplash/ Kristi Simko

Ministerstvo životního prostředí dalo zelenou programu, zaměřenému na sázení listnatých stromů po celé republice. Ten tak bude pokračovat už od srpna tohoto roku. MŽP přidává na jeho financování dalších 350 milionů korun. Novinkou budou i velké výsadbové projekty, které budou realizovat neziskové organizace nebo místní akční skupiny. 

"Každý, kdo má chuť a může sázet, ať neváhá. Tato naše dotační aktivita se těší obrovskému zájmu. Při naší poslední výzvě vyřerpali zájemci všechny prostředky už dva týdny před oficiálním ukončením,"

řekl ministr životního prostředí Richard Brabec. 

 

Sídlo Beyoncé hořelo, policie podezírá žháře

Otevřít v galerii (8)
Devětatřicetiletá zpěvačka Beyoncé Knowles-Carter
Devětatřicetiletá zpěvačka Beyoncé Knowles-CarterZdroj: Profimedia

Zámek Beyoncé a Jay-Z v New Orleans zachvátil požár. Policie přišla po několika hodinách se šokující informací, že celou situaci vyhodnotila jako pravděpodobné žhářství. Při požáru muselo zasahovat více než 20 hasičů. Při požáru nebyl nikdo zraněn a hasičům se ho podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách hašení. Podle webu Nola.com se hasičský sbor o požáru dozvěděl v půl sedmé večer po aktivaci jednoho z kouřových hlásičů. Policisté zároveň obdrželi hlášení o podezřelé osobě, pohybující se v okolí. Po ohledání místa požáru policejní oddělení klasifikovalo událost jako žhářský útok. 

LeBron James překonal magickou hranici výdělku

Otevřít v galerii (8)
Hvězdný americký basketbalista LeBron James
Hvězdný americký basketbalista LeBron JamesZdroj: Profimedia

Podle informací webu Sportico je LeBron James, basketbalista týmu Los Angeles Lakers, podnikatel a herec, prvním aktivním basketbalistou, který si za svou kariéru vydělal více než 1 miliardu amerických dolarů (skoro 22 miliard českých korun). James je také prvním americkým sportovcem v kolektivním sportu, který na tuto metu ve své kariéře dosáhl. Zhruba 70 procent jeho kariérních příjmů přitom spadá mimo palubovku, "jen" zhruba 300 milionů amerických dolarů vydělal ze svých hráčských platů. Aktuálně s LeBronem Jamesem spolupracují firmy jako Nike, PepsiCo, Walmart, Epic Games, nebo Beats. 

Skupina Armani se zavázala snížit emise skleníkových plynů

Otevřít v galerii (8)
Obchod Armani v Austrálii
Obchod Armani v Austrálii Zdroj: Pixabay/ RayPhotosPerth

Módní gigant se tak snaží podpořit dodržení Pařížské dohody o změně klimatu. Milánská společnost uvedla, že chce do roku 2030 snížit absolutní emise skleníkových plynů o 50 procent oproti hodnotám z roku 2019. Pařížská dohoda se snaží omezit negativní dopady změny klimatu. 

"Boj proti změně klimatu je velmi složitý. Vyžaduje velké odhodlání a musí pokrývat celý výrobní proces. Musí se produktovat méně a lépe a volit suroviny s nízkým dopadem na životní prostředí. Neustále musíte zavádět inovativní procesy, snižovat množství odpadu a využívat obnovitelné zdroje energie. Jsem hrdý na tento důležitý krok, který svědčí o odhodlání celé skupiny,"

okomentoval situaci Giorgio Armani.  

Snapchat zažívá rekordní růst

Otevřít v galerii (8)
Žena se připojuje k mobilní aplikaci Snapchat
Žena se připojuje k mobilní aplikaci SnapchatZdroj: Freepik/ freepik

Tomu se říká vstát z mrtvých. Mnohými odepisovaný Snapchat, jehož rozlet extrémně zbrzdila funkce stories na větším Instagramu, zažívá rekordní růst. V tuto chvíli dosáhl Snapchat na impozantních 293 milionů denních uživatelů, což je pro srovnání třeba více než Twitter. Před pár lety se přitom spekulovalo, že by tato sociální síť mohla vlivem zdrcující konkurence úplně zaniknout. Akcie mateřské společnosti Snap se tehdy propadly dokonce na hodnotu kolem 5 dolarů. V tuto chvíli se obchoduje za 62.97 amerických dolarů (přibližně 1370 českých korun). Během druhého čtvrtletí přidal Snapchat 13 milionů denních uživatelů, což je nárůst o 23 procent více než před rokem. 

Páteční ranní ptáče je u konce a na závěr pro vás i dnes máme inspirativní citát. Zamyslete se nad slovy indického mystika Osha:

"Dospělý je ten, kdo umí být šťasten sám se sebou."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze