Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Klidně i na jedné noze

Ranní ptáče: Škoda končí se spalovacími motory. Čína a přísná pravidla ZOH. Dostane Will Smith Oscara?

Lenka Ciznerová
13. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Hlavní postavu Richarda Williamse ztvárnil americký herec Will Smith

ZOH jsou za dveřmi a panovat tam, zdá se, budou pravidla opravdu velmi přísná. Naproti tomu česká sportoviště teď trápí hlavně drahá elektřina. No a Will Smith se možná konečně dočká sošky Oscara. Syn zas předvádí nové tenisky. Proto je tady i dnes Ranní ptáče a s ním další porce zajímavostí.

Škoda končí se spalovacími motory

Otevřít v galerii (4)
Škoda končí se spalovacími motory
Škoda končí se spalovacími motoryZdroj: Pixabay

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto skončí se spalovacími motory v roce 2035, řekl včera předseda podnikové rady Škoda Auto Jaroslav Povšík. Firma podle něj potřebuje do té doby vyvinout nejméně pět elektrických modelů, lépe pak sedm.

Drahé energie noční můrou sportovišť

Výrazné zdražení energií může donutit sportovní spolky k uzavření sportovišť. Varuje před tím Česká unie sportu (ČUS), která o tomto problému jednala na úterním zasedání výkonného výboru. Plánuje řešit situaci s Národní sportovní agenturou (NSA) a vládou. Problémy spolků často způsobilo to, že musely vybírat nejlevnějšího dodavatele. A ti v poslední době často krachují. Zkušenosti z terénu na výkonném výboru přiblížil předseda Pražské tělovýchovné unie Jaroslav Chvalný:

Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

„Situace ve sportovním prostředí začíná být kritická. Vlastníci a provozovatelé sportovišť nemají prostředky na úhradu energií. Reálně tak v krátké době hrozí uzavírání bazénů, nafukovacích hal i dalších sportovišť."

Dostane konečně Will Smith sošku Oscara?

Otevřít v galerii (4)
Hlavní postavu Richarda Williamse ztvárnil americký herec Will Smith
Hlavní postavu Richarda Williamse ztvárnil americký herec Will SmithZdroj: Profimedia

Will Smith zvýšil své naděje na zisk svého prvního Oscara poté, co byl nominován na cenu Screen Actors Guild, jednu z hlavních hollywoodských cen. Jeho nominace za roli otce sester Williamsových ve filmu Král Richard přichází několik dní poté, co vyhrál cenu za nejlepšího činoherního herce na Zlatých glóbech. Smith byl v minulosti na Oscara nominován již dvakrát, sošku ale zatím nikdy nezískal.

Amerika představila zákon o sankcích na podporu Ukrajiny

Demokraté v americkém Senátu ve středu představili návrh zákona o uvalení rozsáhlých sankcí na nejvyšší představitele ruské vlády a armády, včetně prezidenta Vladimira Putina, a klíčové bankovní instituce, pokud se Moskva zapojí do nepřátelských akcí proti Ukrajině. 

„Tato legislativa dává naprosto jasně najevo, že Senát USA nebude nečinně přihlížet, když Kreml hrozí opětovnou invazí na Ukrajinu,"

uvedl v prohlášení senátor Robert Menendez, demokratický předseda senátního výboru pro zahraniční vztahy, který návrh zákona představil.

Rusko nashromáždilo na ukrajinských hranicích asi 100 000 vojáků a Washington se snaží Moskvu odradit od opětovné invaze do země.

New Balance a Jaden Smith spojili síly!

Otevřít v galerii (4)
Nové New Balance
Nové New Balance Zdroj: Profimedia

Inspirovat květinami? Herec Jaden Smith se stal tváří nové kolekce bot od značky New Balance. Ta se inspiruje zářivými barvami z přírody. Značka tak nejspíš reaguje na nedávné přiznání Jadena, že je na kluky. Co na ně říkáte vy?

V Pardubicích rozsvítili 194 svíček za oběti heydrichiády

Otevřít v galerii (4)
Zapálení svíčky za oběti
Zapálení svíčky za oběti Zdroj: Pixabay

„Je povinností paměťových institucí připomínat památku lidí, kteří se zapojili do protinacistického odboje. Přímých pamětníků je už jen málo,“

řekl včera ČTK ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík při vzpomínkové akci na paravýsadek Silver A. Na dalších generacích podle něj je, aby vzpomínku na statečné činy přinášely dalším. Letos uplynulo 80 let, kdy skupina Silver A operovala v Pardubicích a okolí a zajišťovala radiové spojení mezi domácími a exilovými odbojáři. Pomáhala také s přípravou atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Čína a přísná pravidla ZOH

Peking přijímá všechna nezbytná bezpečnostní opatření proti koronaviru na ZOH 2022. Ty začínají už příští měsíc. Co vše se plánuje? Žádní zahraniční diváci, pouze čínští občané z pevniny. Pro každý segment vytvořili bublinu. Pro sportovce. Pro média a pro pozorovatele. Přičemž platí, že každý, kdo do těchto bublin vstoupí, musí být plně očkován nebo strávit 21 dní v karanténě. Testovat na covid se bude denně a povinností budou vždy roušky či respirátory. Nikdo, kdo vstoupí do své bubliny, ji již nebude moct opustit. Zámořští účastníci do nich vstoupí po příjezdu do Číny a zůstanou tam, dokud zemi neopustí. Místní pomocní pracovníci, včetně dobrovolníků, kuchařů a řidičů, jsou také součástí uzavřené bubliny. Nebudou mít žádný fyzický kontakt s vnějším světem, dokonce ani se svými rodinami. S blížícími se hrami Čína dokonce zablokovala některá města, kde se případy covidu vyskytly.

Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8, Praha 8

Nový starosta New Yorku nadějí pro kryptoměny

Vzhledem k tomu, že se americká města jako Miami a Austin již dříve snažila dvořit společnostem zabývajícím se digitálními aktivy, John Wu si nebyl jistý, zda udělat z New Yorku trvalé sídlo svého start-upu v oblasti kryptoměny a blockchainu Ava Labs. Ale jen do doby než byl zvolen starostou Eric Adams. Wu řekl, že zvolení Adamse, bitcoinového nadšence, který se zavázal proměnit Velké jablko na krypto centrum, hrálo velkou roli v jeho rozhodnutí zřídit stálou kancelář právě v New Yorku.

Tak to by bylo pro dnešek vše a zkuste se někdy trochu zastavit a nehnat za všemi vymoženostmi světa, jenom proto, že je má soused. Aneb jak říká Will Smith:

„Příliš mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze