Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Škoda nebude propouštět, ale zdraží. Nejtvrdší zákon proti LGBTQ+ podepsán v Ugandě. V Kosovu se protestuje

Barbora Večeřová
30. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto nebude muset kvůli nové normě Euro 7 propouštět, jak v minulosti avizovala, ani pozastavit výrobu některých modelů. Nové vozy ale zdraží. Na severu Kosova se protestuje, v jednom z měst chtěli srbští demonstranti vniknout na radnici. V Ugandě byl podepsán jeden z nejpřísnějších anti-LGBTQ+ zákonů na světě, za některé činy hrozí až trest smrti. 

Škodovka nebude muset propouštět ani rušit některé modely

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto díky očekávanému odkladu zavedení emisní normy Euro 7 nezavře jednu výrobní halu a nepropustí 3000 lidí, jak dřív avizovala. Firma totiž nebude muset předčasně ukončit výrobu modelů Fabia, Scala a Kamiq. V rozhovoru pro E15 to řekl člen představenstva Škody Martin Jahn. Stále ale platí, že nové vozy zdraží. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Další útoky na Kyjev

Kyjev podle starosty Vitalije Klička v noci na dnešek čelil dalšímu masivnímu ruskému útoku, který si vyžádal nejméně jednu oběť a tři zraněné. Ve městě se ozývaly výbuchy, kvůli požáru musela být evakuována vysokopodlažní budova. Útok měl trvat tři hodiny, informovala ČTK s odkazem na světové agentury. 

 

Britové litují Brexitu 

Nejnovější průzkum veřejného mínění ve Velké Británii zkoumal, jak se mění názory lidí na brexit a jaké jsou jejich aktuální postoje vůči Evropské unii. Ukázalo se, že 63 procent všech Britů v tuto chvíli považuje odchod z Unie za něco, co způsobilo víc problémů, než vyřešilo. Pouze 21 procent obyvatel má zcela opačný názor, informoval iRozhlas.

 

Nejpřísnější anti-LGBTQ+ zákon na světě byl podepsán v Ugandě 

Uganda zpřísňuje zákon, který se týká občanů s menšinovou sexuální orientací. Navrhované zákony se řadí k těm nejpřísnějším na světě. V pondělí dopoledne ugandský prezident Yoweri Museveni novelu zákona podepsal. Za sex s lidmi stejného pohlaví, kteří jsou mladší 18 let, nebo s HIV pozitivním člověkem, bude v Ugandě podle nového zákona hrozit až trest smrti. Až dvacet let ve vazbě pak hrozí za propagaci či financování činnosti homosexuálů, píší Novinky

 

V Kosovu pokračují protesty

Na severu Kosova, kde žije silná srbská menšina, pokračovaly v pondělí protesty Srbů proti novým starostům z albánských stran. Při střetech s demonstranty zraněno 41 příslušníků mezinárodních jednotek KFOR, napsaly Novinky. Ve městě Zvečan se v pondělí skupina srbských demonstrantů pokusila vniknout na radnici. Zabránila jim v tom kosovská pořádková policie, kterou tvoří v drtivé většině kosovští Albánci, a to za použití slzného plynu.

Otevřít v galerii (1)
Protesty na severu Kosova
Protesty na severu KosovaZdroj: Profimedia

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, irozhlas.cz, e15.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze