Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Slováci šokují s přestupy do Ruska. Jaké jsou priority českého předsednictví EU?

Barbora Večeřová
16. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Michal Krištof odchází z Komety Brno do Vladivostoku

Všichni odchází, oni podepisují nové smlouvy. Je řeč o slovenských hokejových reprezentantech, kteří si momentálně balí kufry na šokující adresu, kterou je ruská KHL. Internet spekuluje o tom, že se snad museli úplně zbláznit...

Slovenští hokejisté šokují národ, přestupují do Ruska 

Všichni ostatní se odtamtud snaží dostat, oni jdou tak trochu proti proudu. Slovenští hokejoví reprezentanti přestupují do ruské KHL, čímž kolem sebe rozvířili vlny kritiky a nepochopení. Řeč je o Michalu Krištofovi, hráči brněnské Komety, a Christianu Jarošovi, který strávil 5 let v NHL. Krištof má prý zamířit do Vladivostoku a Jaroš do Omsku, kde má být jediným cizincem. Na sociálních sítích se tyto přestupy staly žhavým tématem, většina fanoušků na adresu hokejistů posílá jasný vzkaz: Peníze nesmrdí. 

 

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

České předsednictví v EU se zaměří na Ukrajinu a energetickou bezpečnost 

Prioritami České republiky bude při předsednictví v Radě EU zvládnutí uprchlické krize, poválečná obnova Ukrajiny, kybernetická a energetická bezpečnost a také posílení kapacit. Na tiskové konferenci to oznámili premiér Petr Fiala a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek. Tyto priority zásadně ovlivnila ruská invaze na Ukrajinu, která se nedá ignorovat. Původní témata se však měla zabývat také politice související s klimatickými změnami nebo následky koronavirové krize. Česko bude v čele Rady v nelehkém obdobé, podle Petra Fialy to ale není problém. 

"Naše jedinečná historická zkušenost s ruskou okupací nás naučila, že umíme čelit těžkým momentům, vzájemně si pomáhat a postavit se za to, co je správné. Tohoto úkolu se po třech letech příprav zhostíme sebevědomě a zároveň s vědomím odpovědnosti za výsledek,"

řekl Petr Fiala.

Otevřít v galerii (3)
Petr Fiala představil priority českého předsednictví
Petr Fiala představil priority českého předsednictví Zdroj: Profimedia

Jourová představí nová pravidla pro Google

Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová dnes představí nový plán na přesvědčení internetových gigantů k důslednějšímu přístupu k dezinformacím. Tyto globální společnosti již v roce 2018 přistoupily ke kodex, který obsahuje pravidla pro boj s dezinformacemi, nyní by se tato pravidla měla aktualizovat a rozšířit jejich působnost v časech, kdy se státy Evropské unie potýkají s masivním šířením dezinformací. 

Otevřít v galerii (3)
Věra Jourová dnes představí plán
Věra Jourová dnes představí plánZdroj: Profimedia

Razie na magistrátu i v dopravním podniku 

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ve středu obvinili Petra Hlubučka, který je členem dozorčí rady dopravního podniku a zároveň náměstkem pražského primátora, kvůli hospodaření dopravního podniku. Spolu s ním obvinila dalších 10 lidí. Podezřelí jsou z korupce a účasti na organizované skupině. Reakce STAN, kterého je Hluboček členem, na sebe nenechala dlouho čekat. Vedení hnutí mu pozastavilo členství a vyzvalo ho, aby odstoupil z funkce primátora a dalších pozic, ve kterých hnutí reprezentuje. Jeho rezignaci včera přijal i dopravní podnik. 

Otevřít v galerii (3)
Petr Hlubuček
Petr HlubučekZdroj: Profimedia

Německo obvinilo Rusko ze zvyšovaní cen plynu

Německo obvinilo ruský státní podnik Gazprom z umělého zvyšování cen plynu. Gazprom uvedl, že omezuje množství putující do Německa na méně než 70 milionů krychlových metrů denně – což je výrazně méně než polovina současného množství. Důvodem máá být servis plynovodu Nord Stream. Německý ministr hospodářství ale uvedl, že jde o politické rozhodnutí, ne technické. 

"Samozřejmě je to strategie, která zneklidňuje a zvyšuje ceny."

uvedl Habeck

 

Zdroje: Sport.cz, irozhlas.cz, denik.cz, bbc.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze