Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Slovensko bije na poplach. Praha postaví novou lávku. Paris Hilton se zasnoubila

Lukáš Bilinec
18. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zuzana Čaputová při projevu v Národné radě SR

Zatímco se pandemická situace v Evropě lehce zlepšuje, na Slovensku jsou šokovaní ze zhoršujících se statistik. Koronavirová pandemie ovládla celý svět, včetně nové aktualizace emojis pro zařízení Apple. A víte, ve které zemi si ode dneška na Facebooku žádné zpravodajské novinky nepřečtete? 

Slovensko nezvládá boj s COVID-19

Otevřít v galerii (5)
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana ČaputováZdroj: Profimedia.cz

Pandemická situace u našich východních sousedů začíná být kritická. I přes přísné bezpečnostní opatření, kdy má většina krajiny zakázaný pohyb z okresu do okresu či pravidelné testování, rostou čísla nakažených. Slovensko hlavně trápí vysoká úmrtnost na COVID-19. V přepočtu na milion obyvatel si za poslední období připisuje smutnou zlatou medaili. V minulosti byla na špici tohoto negativního žebříčku i Česká republika. Kromě vysoké úmrtnosti trápí Slovensko i žalostná situace nízkopříjmových obyvatel, kteří v důsledku karantény či ztráty zaměstnání nemají finance ani na základní potraviny. Prezidentka Zuzana Čaputová tak apelovala na obchodní řetězce, aby poskytly jídlo a drogerii potřebným. Ty na její výzvu zareagovaly během několika hodin a uvolnily 170 tun jídla, ze kterých lze podle slovenské prezidentky připravit více než 400 tisíc porcí jídel. 

Slovensko od dnešního rána opět zpřísňuje opatření. Všichni občané okolních zemí, kteří nedojíždí za prací či studiem a nejsou zaočkováni, musí nastoupit do čtrnáctidenní karantény. Tu si mohou zkrátit po osmi dnech, díky případnému negativnímu PCR testu. V platnosti stále zůstává zákaz vycházení prakticky po celý den. Obyvatelé mohou opustit své domovy pouze za účelem plnění základních úkolů. 

V Praze vyroste nový most pro pěší i cyklisty

Otevřít v galerii (5)
Vizualizace nové pražské lávky
Vizualizace nové pražské lávkyZdroj: Petr Tej

Lávka, která bude dlouhá 45 metrů a široká 4 metry, vznikne přímo nad Bělehradskou ulicí v pražských Vinohradech. Propojí ulice Wenzigova a U Zvonařky. Stavba by mohla začít ve druhé polovině příštího roku a hotová by měla být do konce roku 2023. Lávka má zlepšit propojení Nového Města a Vinohrad. Naváže na světelnou křižovatku Wenzigova a Legerova. Výsledná podoba lávky se vybírala z desítky návrhů, které posuzoval Národní památkový ústav. Bude architektonicky zapadat do svého okolí a pracuje s podobou schodišť po svých stranách. Oblouky lávky jsou navržené z kvalitního ultra-vysokohodnotného betonu (UHPC). Odhadovaná cena včetně opravy přilehlého schodiště je 30 milionů Kč bez DPH.

"Lávka bude dostupná pro všechny bez rozdílů. Rodiče s kočárky a vozíčkáři získají úplně novou pohodlnou možnost bezpečného překročení rušné ulice Bělehradská při své cestě městem. Při výběru podoby lávky jsme mysleli na to, aby architektonicky hrála s krásnými schodišti a její konstrukce do nich co nejméně zasahovala a spíše je esteticky doplňovala,"

řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro dopravu Adam Scheinherr.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10

Facebook v Austrálii vypnul mediální obsah

Otevřít v galerii (5)
Stará analogová kamera s logem Facebooku
Stará analogová kamera s logem FacebookuZdroj: Unsplash.com/stickermule

Spory mezi společností Facebook a australskou vládou se dramaticky vyostřily. Australané se dnes ráno probudili do dne, kdy na svých facebookových zdech nenajdou žádné zprávy zpravodajských kanálů. Technologický gigant na svých stránkách pro Australany zablokoval veškerý mediální obsah. Jde o vyústění vleklého sporu ohledně plateb za obsah. Tento krok Facebooku kritizují jak zpravodajské společnosti, tak i politici či zastánci lidských práv. Na sociální síti se totiž teď nezobrazují vůbec žádné zprávy, včetně těch, které mohou být v kritických momentech velmi užitečné. Podobný spor s australskou vládou má i největší světový internetový vyhledávač Google. Ten však zatím k podobně ráznému "řešení" konfliktu jako firma Marka Zuckerberga nepřistoupil. 

Paris Hilton je zasnoubená

Otevřít v galerii (5)
Dědička hotelového impéria, Paris Hilton
Dědička hotelového impéria, Paris HiltonZdroj: Profimedia.cz

Kontroverzní blonďatá celebrita je po ročním vztahu zasnoubená s podnikatelem Carterem Reumem. Zásnuby proběhly při oslavách jubilejních 40. narozenin Paris Hilton. Její snoubenec je stejně starý jako ona. Největší pozornost světových médií si Paris užívala mezi lety 2003 a 2007, kdy v televizi běžela její reality show The Simple Life. V roce 2003 také na internet uniklo erotické video s jejím expřítelem, pokerovým hráčem Rickem Salomonem. Paris má za sebou přehlídky pro nejslavnější světové módní značky, mnoho úspěšných hudebních singlů či několik rolí v hollywoodských filmech. 

"Jako někdo, kdo neustále cestoval, jsem kvůli situaci s COVIDem měla šanci zůstat více doma a přehodnotit to, co je pro mě důležité. Můj vztah a čas, který jsem strávila s Carterem, pro mě byly darem. Jsem nadšená z naší další společné kapitoly,"

sdělila médiím prapravnučka zakladatele hotelového impéria Hilton, Conrada Hiltona. 

Apple odhalil nové emojis pro iOs 14.5

Otevřít v galerii (5)
Apple emojis s rouškami
Apple emojis s rouškamiZdroj: Apple Tech

Populární emoji pro iPhone se opět rozšiřují. S novou aktualizací softwaru iOs 14.5 dostanou uživatelé do svých chytrých zařízení další várku zajímavých smajlíků, značně ovlivněných světovou pandemickou situací. Na co se mohou "jablíčkáři" při příští aktualizaci operačního systému těšit? Už tradičně pracují vývojáři s více barvami pleti u mužských a ženských smajlíků v nejrůznějších podobách. Nově bude možné poslat i obličej s nasazenými bezdrátovými sluchátky AirPods. Hojně používané budou jistě i obličeje s rouškami nebo vakcinační stříkačka. Apple vyhověl mnohým žádostem a do horolezeckých emoji přidal pro muže i ženy helmu. Romantici a romantičky se mohou těšit na dvě nové srdce, jedno v ohni a druhé zalepené bílou páskou. Jistě se uchytí i tvář vydechující vzduch a smajlík se spirálovitýma očima a zkřivenou pusou. 

To je z naší strany pro dnešní ráno vše. Přejeme vám, ať si čtvrtek užijete na maximum a večer ulehnete s pocitem, že tento den stál za to. Jak říkal před více než 2 tisíci lety římský filozof Seneca:

"Život měříme činy, ne časem."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze