Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Smutná zpráva Cristiana Ronalda. Putin vyznamenal vojáky za masakry. Praha mezi nejtemnějšími městy světa.

Barbora Večeřová
19. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Jedno z dvojčat Ronalda a jeho partnerky Geoorginy nepřežilo.

Podle ukrajinské prezidentské kanceláře Rusko zahájilo druhou fázi války. Ani v tomto čase se někteří státníci na Ukrajinu nechtějí osobně vydat a odmítají označit dění na Ukrajině za genocidu. Jedním z nich je například francouzský prezident. Mírová jednání stále pokračují, prozatím nejsou ale příliš úspěšná. To se však snaží změnit ruský miliardář Abramovič... Více nejen o válce v úterním Ranním ptáčeti. 

Tragická zpráva z rodiny Cristiana Ronalda 

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo oznámil v podvečer na sociálních sítích, že jedno z jeho čerstvě narozených dvojčat nepřežilo. Těhotenství své partnerky Georginy Rodríguez oznámil minulý rok. Novorozený syn ale bohužel nepřežil, dcera by měla být v pořádku. 

„S hlubokým smutkem oznamujeme, že náš novorozený syn zemřel. Je to největší bolest, jakou rodič může cítit. Jen narození naší malé princezny nám dává sílu žít tento moment s nadějí a štěstím. Děkujeme všem sestřičkám a doktorům za péči a podporu," 

vyznal Ronaldo v srdceryvném příspěvku na Instagramu. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

 

Rusko zahájilo druhou fázi války 

Ve svém večerním proslovu uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, že Rusové zahájili druhou fázi války. Ruské válečné síly nyní zahájily útok na východě Ukrajiny. O tom, že se chystá nová ofenziva, už krátce před proslovem prezidenta informoval na síti Telegram i šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak. Intenzivnější vojenská aktivita byla zaznamenána kolem Charkova a Doněcku. 

 

Putin vyznamenal brigádu v Buči zodpovědnou za masakr civilistů

O dění a zvěrstvech v Buči byla přinesena hrůzná svědectví, do dějin se tento masakr proti civilistům zapsal jako prozatím nejkrvavější válečný zločin, kterého se na Ukrajině ruští vojáci dopustili. Ruský prezident nyní brigádu, která byla Kyjevem obviněna ze spáchání masových zločinů v ukrajinském městě ocenil za hrdinství, statečnost, houževnatost a odvahu. 

 

Macron řekl, že pojede do Kyjeva, až to bude užitečné

Podle francouzského prezidenta Emanuela Macrona jsou cesty na Ukrajinu v současné situaci zbytečné. V neděli obdržel pozvání na Ukrajinu od ukrajinského prezidenta, aby si prý uvědomil, že to, co zde páchají ruská vojska, je genocida. Macron totiž, na rozdíl například od amerického prezidenta, odmítl označit vraždy civilních obětí za genocidu. Podle Macrona cesta ale kromě vyjádření podpory nepřinese žádný zvrat ve válce. 

"Pokud se vydám do Kyjeva, tak to učiním, abych se pokusil změnit situaci, a ne abych jen prokázal symbolickou podporu,"

řekl v jednom z rozhovorů Macron. 

Otevřít v galerii (2)
Macron pozvánku ukrajinského prezidenta nepřijme a na Ukrajinu neodjede.
Macron pozvánku ukrajinského prezidenta nepřijme a na Ukrajinu neodjede. Zdroj: Profimedia

Abramovič opět jednal v Kyjevě 

Miliardář Roman Abramovič původem z Ruska odcestoval do Kyjeva ve snaze vyjednat mír mezi Ruskem a Ukrajinou. Po jednání v Istanbulu, u kterého byl Abramovič také přítomen, se situace moc neposunula a ruský prezident Vladimir Putin řekl, že mírová jednání se momentálně nachází ve slepé uličce. S tím se něco snaží udělat právě Roman Abramovič, který jako prostředník v jednáních působí téměř od samého počátku invaze, kdy byl požádán ukrajinským prezidentem, aby se do jednání zapojil. 

 

Praha mezi temnými městy 

Britský server Feel Good Contact sestavil žebříček nejjasnějších měst světa – analyzoval průměrný počet hodin denního světla, míru světelného znečištění a úroveň jasu městského osvětlení. Praha se v tomto žebříčku umístila na osmém místě od konce. Nejjasnějším městem je podle analýzy saúdskoarabské nejlidnatější město Rijád, následuje ho ruská Moskva a americký Washington. Na posledním místě skončila kolumbijská Bogotá. 

Otevřít v galerii (2)
Nejjasnější město světa, Rijád.
Nejjasnější město světa, Rijád. Zdroj: Profimedia
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze