Top hledané
Výsledky (0)
Vdova po Alexeji Navalném by se po návratu do Ruska rovněž dočkala zatčení.

Ranní ptáče: Soudy v Moskvě nařídily zatčení Julie Navalné v nepřítomnosti. Spoření peněz vylepšuje spánek, zjistili vědci

Radim Červenka
10. července 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Julia Navalná

Vdova po ruském opozičním lídrovi Alexeji Navalném se zavázala pokračovat v jeho činnosti, za což ji nyní v Rusku hrozí vězení. Odkládání peněz podle nového výzkumu britských vědců zvyšuje životní spokojenost a zlepšuje spánek. Novak Djokovič si v pozápasovém komentáři nebral servítky a kritizoval fanoušky na Wimbledonu. Joe Biden přišel s výrazným projevem o vítězství Ukrajiny nad ruskou invazí během zasedání NATO ve Washingtonu a ukázal se v lepším světle než v debatě s Trumpem.

Navalnou by po návratu do Ruska čekalo okamžité zatčení

Soud v Moskvě v úterý v nepřítomnosti nařídil dvouměsíční vazbu pro Julii Navalnou, vdovu po zesnulém ruském opozičním politikovi Alexeji Navalném. Soud obvinil Navalnou, která žije mimo Rusko, z účasti v "extremistické" skupině. Rozhodnutí znamená, že pokud by vstoupila do země, hrozilo by jí jisté zatčení.

Sedmačtyřicetiletá Navalná se dostala do centra pozornosti po únorové smrti svého manžela v arktické trestanecké kolonii a prohlásila, že bude pokračovat v boji za to, co Navalnyj nazval "krásným Ruskem budoucnosti", píše agentura Reuters.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Šetřílci mají lepší spánek, uvádí nová studie

Podle nového výzkumu může pravidelné spoření peněz pomoci zlepšit spánek. Studie vědců z Bristolské univerzity zjistila, že odkládání měsíční částky stranou, ať už se jedná o jakkoli malou částku, pomáhá lidem odpočívat a optimističtěji se dívat do budoucnosti.

Pravidelně spořící lidé s nízkými příjmy mají podle nich podobnou míru životní spokojenosti jako bohatší nespořící lidé. Podle průzkumů má čtvrtina dospělých ve Velké Británii úspory nižší než 100 liber (cca 3 tisíce korun), ve Velké Británii má podle výzkumu návyk na pravidelné odkládání peněz 6 z 10 lidí, uvedla BBC.

Novak Djokovič kritizoval návštěvníky Wimbledonu

 Novak Djokovič předvedl v pondělí ve Wimbledonu další působivý výkon a postoupil do čtvrtfinále, ale 24násobný grandslamový šampion měl po svém vítězství k radosti daleko. Srbovi trvalo jen něco málo přes dvě hodiny, než na centrálním dvorci porazil Holgera Runeho 6-3 6-4 6-2. Část publika, která fandila jeho dánskému soupeři, ho však rozčílila. Po celý zápas bylo slyšet, jak diváci na podporu světové patnáctky křičí "Ruuuuune", což je skandování, které zní podobně jako bučení.

"Všem fanouškům, kteří mají respekt a zůstali tu dnes večer, z celého srdce děkuji. Vážím si toho. A všem lidem, kteří se rozhodli nerespektovat hráče - v tomto případě mě - přeji dobrou noc,"

řekl na stadionu po zápase Djokovič, jak uvedla CNN.

Ukrajina může Putina zastavit a zastaví ho, řekl v projevu v rámci NATO, Biden 

Americký prezident Joe Biden se na úterním summitu NATO ve Washingtonu zavázal, že bude důrazně bránit Ukrajinu před ruskou invazí, a využil tak světové scény k tomu, aby spojencům doma i v zahraničí ukázal, že stále dokáže vést demokratické státy světa.

Jednaosmdesátiletý Biden vydržel 12 dní sžíravých otázek o své způsobilosti k výkonu funkce, přestože někteří jeho kolegové demokraté z Kapitolu a sponzoři kampaně se obávají, že po výkonu v debatě 27. června prohraje volby 5. listopadu.

"Putin nechce nic jiného, nic menšího, než úplné podmanění Ukrajiny ... a vymazání Ukrajiny z mapy. Ukrajina může Putina zastavit a zastaví ho,"

uvedl v klíčovém projevu Biden, podle agentury Reuters.

ZDroje: reuters.com, cnn.com, bbc.cod 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze