Top hledané
Výsledky (0)
Prezident Joe Biden představil novou legislativu ohledně umělé inteligence.

Ranní ptáče: Spánek mění velikost mozku. Musíme vládnout umělé inteligenci, řekl Biden

Radim Červenka
31. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Joe Biden

Vývojáři umělé inteligence budou muset sdílet kritické informace a bezpečnosti opatření s americkou vládou. Kdo si dopřeje spánek i v průběhu dne, může těžit ze zdravotních benefitů pro svůj mozek, zjistili vědci. V severní části Číny bojují úřady se smogem prostřednictvím zákazů v dopravě, příčinou je narůstající průmyslová činnost a absence vzdušného proudění. Muzeum v Barceloně nabídlo návštěvníkům neobvyklý program, kdy návštěvníci mohli přijít nazí.

Biden chce mít umělou inteligenci pod kontrolou

Prezidentovo exekutivní nařízení se týká zejména bezpečnostních testů, které podle této legislativy musí vývojáři sdílet s americkou vládou. Obavy vzbuzuje především poslední verze program Open AI’s ChatGPT disponující pokročilou umělou inteligencí. 

Biden nepopřel možné přínosy programu, ale aby je společnost dokázala využít a vyhnula se rizikům, musí být vývoj těchto technologii pod kontrolou státu, doslova uvedl, že stát těmto technologiím musí vládnout. Podle zdrojů z Bílého domu je aktuální legislativa nejpřísnější regulací umělé inteligence na světě, informuje Al-Jazeera

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Občasný spánek přes den má podle vědců zdravotní benefity

Denní spánek má pozitivní efekty na kognitivní funkce lidí a vědci z University College London dokonce dokázali změřit fakt, že mají větší mozek. V průběhu stárnuti se lidský mozek zmenšuje, což může souviset s postupným úpadkem kognitivních funkcí ve stáří. Denní spánek by však neměl překročit délku 30 minut, jelikož pak se tělo začne chovat jako při dlouhém nočním spánku a člověk se po probuzení cítí zmatený a velmi rozespalý.

Podle vědkyně Victorie Garfieldové by mohli zaměstnavatelé uzpůsobit pracovní prostory k tomu, aby si v nich lidé mohli dopřát krátký odpolední spánek. Podobně jako jsou dnes běžné místnosti uzpůsobené pro kojení nebo přebalovaní dětí, či vyhrazené k modlitbám, uvedla ohledně nových vědeckých poznatků CNN.

Otevřít v galerii (2)
Mozek
MozekZdroj: Pixabay

Smog opět zaplavil Čínu

Ve městech severní Číny místní úřady vyhlásily nejvyšší stupeň varování před smogem, viditelnost zde kvůli znečištěnému ovzduší klesla pod 50 metrů. V severočínské provincii Habei platí zákaz vjezdu na dálnici, jízdy trajektů a omezení přistávání a vzletu letadel. Obecně v zasažených oblastech se doporučuje nevycházet z domu a nevětrat.

Příčinou intenzivního smogu je podle expertů narůstajících průmyslová činnost spojené zejména s výrobou cementu a dalších stavebních materiálů, v kombinaci s aktuální absencí obvyklého proudění vzduchu ze severu dochází k nebezpečné kulminaci smogu, informuje agentura Reuters.

Otevřít v galerii (2)
Smog
SmogZdroj: Freepik

Muzeum v Barceloně se otevřelo nudistům

Muzeum hlavního města Katalánska prostřednictvím speciálního sobotního programu nabídlo prohlídku deponovaného kulturního dědictví zájemcům, kteří přišli nazí. Akci uspořádalo Archeologické muzeum Katalánska ve spolupráci s Katalánským naturistickým klubem. 

Návštěvníci, kteří si nemuseli dělat s starosti s tím, co na sebe, si prohlédli výstavu fotografií Luigiho Spiny zaměřenou na objev dvou bronzových soch nahých válečníků z 5. století před našim letopočtem. Průvodce Edgard Mestre sdělil, že záměrem prohlídky bylo přinést pestřejší zážitky během prohlídky muzea. Během komentování expozice byl nahý i sám průvodce, napsala na svém webu CNN

Zdroje: aljazeera.com, cnn.com, reuters.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze