Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Spielberg bude točit filmy pro Netflix. Bitcoin znovu padal. Fotbalisté dnes hrají s Anglií

Lukáš Bilinec
22. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký režisér Steven Spielberg

Dobré ráno. I úvod úterního dne je plný informací, o kterých se ranní ptáčata dozvědí jako první. Přejeme vám příjemné čtení.

Nejdražší město na světě je v Turkmenistánu

Otevřít v galerii (8)
Palác v turkmenistánském Ašchabadu
Palác v turkmenistánském Ašchabadu Zdroj: Pixabay/ Hanmuhado0

Letošní průzkum Mercer Cost of Living Survey má velmi překvapivý výsledek. Nejdražším městem světa pro zahraniční pracovníky je Ašchabad v Turkmenistánu. Výroční zpráva hodnotí 209 světových měst na základě komparativních nákladů na výdaje, včetně bydlení, dopravy, jídla a zábavy. Vycházejí ze srovnání s New York City. Životní náklady v Ašchabadu vzrostly kvůli pokračující finanční krizi. Vloni bylo hlavní město Turkmenistánu na druhém místě. V TOP 10 se kromě něj nacházejí města jako Hong Kong, Tokio, Singapur, či Curych.

Tisíce domácností v Česku jsou bez elektřiny 

Otevřít v galerii (8)
Blesky v průběhu bouřky
Blesky v průběhu bouřkyZdroj: Pixabay/ WikimediaImages
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Od včerejšího odpoledne mají hasiči po celé České republice plné ruce práce. Na většině území stále vydatně prší a objevují se i silné bouřky. Během noci byly těžce zkoušeny Olomoucký kraj, Johomoravský kraj, či kraj Vysočina. Problémy se však nevyhnuly ani Praze. Podle zpráv iDnes.cz se v noci ocitly pod vodou Dolní Bojanovice na Hodonínsku. Místní uvedli, že padaly velké kroupy a hasiči na místě zasahovali až do pozdních nočních hodin. ČHMÚ uvádí, že pro většinu území Česka i během dne očekává ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 50 mm.

Bitcoin se stabilizoval po včerejším propadu

Otevřít v galerii (8)
Nejpopulárnější kryptoměna světa Bitcoin
Nejpopulárnější kryptoměna světa BitcoinZdroj: Freepik/ Starline

Pondělní prohlášení čínské národní banky, které opět potvrdilo její negativní postoj ke kryptoměnám v největší zemi světa, srazilo cenu bitcoinu o více než 10 % na dvoutýdenní minimum. Během dnešního rána se situace lehce stabilizovala a hodnota nejpopulárnější kryptoměny světa vystoupala před šestou hodinou ranní na hodnotu 33 070 amerických dolarů (přibližně 708 600 českých korun). Hranici 40 tisíc dolarů se bitcoinu v posledním měsíci podařilo překonat jen ve dvou dnech. Stále tak zůstává velmi daleko za svým maximem z 15. dubna, kdy se obchodoval za více než 63 500 amerických dolarů.

Praha dnes shání dárce kostní dřeně

Otevřít v galerii (8)
Lahvičky s krví od dárců
Lahvičky s krví od dárců Zdroj: Unsplash/ national Cancer Institute

V loňském roce se kvůli koronavirové krizi do registru dárců kostní dřeně přihlásilo o polovinu méně lidí. Dnes od 8:00 do 18:00 hodin tak probíhá ve Škodově paláci nábor, který zorganizovalo hlavní město společně se spolkem Alma mater. Je nutné být ve věkové skupině od 18 do 35 let, mít dobrý zdravotní stav, neužívat trvale žádné léky, vážit více než 50 kilogramů a být registrován u jakékoliv české zdravotní pojišťovny. 

"V životě není mnoho situací, kdy můžeme rozhodnout o osudu někoho dalšího a dárcovství kostní dřeně je jednou z nich,"

říká radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví, Milena Johnová.

Spielberg bude točit pro Netflix 

Otevřít v galerii (8)
Steven Spielberg v roce 2018
Steven Spielberg v roce 2018Zdroj: Profimedia.cz

Společnosti Amblin Partners (vedená Stevenem Spielbergem) a Netflix uzavřely partnerství. Spielberg tak bude produkovat každý rok pro streamovací platformu hned několik celovečerních filmů. Od této spolupráce si Netflix slibuje další posílení své pozice, na kterou se tlačí stále silnější konkurenti jako Disney Plus či HBO Max. Spielberg byl přitom ještě před několika lety považován za skeptika, co se týče streamování filmového obsahu. Až před dvěma lety v reakci na některé fámy platformy typu Netflix veřejně podpořil. 

Čeští fotbalisté dnes zakončí základní skupinu na EURU

Otevřít v galerii (8)
Pohled na fotbalový stadion
Pohled na fotbalový stadionZdroj: Pixabay/ Free-Photos

V nečekaně dobré pozici se před dnešním posledním zápasem základní skupiny evropského šampionátu nacházejí fotbalisté České republiky. Po dvou zápasech mají na svém kontě 4 body (2:0 se Skotskem a 1:1 s Chorvatskem) a jsou v čele skupiny D. Mají již jistý postup do osmifinále a i remíza s favorizovanou Anglií by jim zajistila vítězství ve skupině. V takovém případě by je však pavouk poslal v osmifinále na 2. tým ze "skupiny smrti" F, kde jsou Německo, Portugalsko i Francie. Je tedy otázkou, jaký výsledek by se svěřencům kouče Šilhavého nejvíce hodil. Pokud Češi skončí ve skupině druzí, mohli by narazit v osmifinálovém zápase teoreticky i na Slovensko.

Ralph Lauren vstupuje do světa e-sportu

Otevřít v galerii (8)
Obchod Ralph Lauren ve finských Helsinkách
Obchod Ralph Lauren ve finských HelsinkáchZdroj: Unsplash/ Henar Langa

Evropský herní gigant G2 oznámil na svých webových stránkách začátek spolupráce s oděvní značkou Ralph Lauren. Jejich partnerství bude zahrnovat několik reklamních kampaní a akcí. Součástí budou také aktivity na streamovací platformě Twitch nebo stále populárnějším Tik Toku. První tváří kampaně je hvězdný hráč hry League of Legends, Martin "Rekkles" Larsson.

Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha
Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha, Praha 8

"Naše partnerství se společností G2 podpoří pokrok, který děláme, abychom dědictví naší silné značky oživili napříč novými platformami,"

uvedla obsahová ředitelka Ralph Lauren, Alice Delahunt. 

Facebook v Americe spouští konkurenta Clubhouse

Otevřít v galerii (8)
Facebook Live Audio Rooms
Facebook Live Audio RoomsZdroj: Facebook

Některé americké slavné osobnosti a skupiny mohou již dnes začít používat v aplikaci pro iOs funkci Live Audio Rooms, která je inspirována aplikací Clubhouse. Tato audio appka před několika měsíci pobláznila i Českou republiku, ale její popularite rychle poklesla. Kdokoliv může být v Live Audio Rooms pozván jako řečník. Mluvit může v místnosti až 50 lidí a počet posluchačů je neomezený, což je velký plus oproti zmiňovanému Clubhouse. Další šikovnou funkcí jsou třeba živé titulky, které v Clubhouse také chybí. Hostitelé si také mohou vybrat neziskovou organizaci nebo finanční sbírku, která bude během konverzace podporována pomocí tlačítka. 

Více zpráv už se do úterního ranního ptáčete. Citát pro vás ale už tradičně máme. Ten dnešní je od anglického spisovatele George Orwella:

"Pokud si chcete zachovat tajemství, musíte je také skrýt před sebou."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze