Top hledané
Výsledky (0)
Americké a spojenecké síly byly tento měsíc v Iráku a Sýrii napadeny již nejméně 16krát

Ranní ptáče: Spojené státy zaútočily na dvě zařízení používaná íránskými silami. Ruská armáda popravuje vojáky, kteří neplní rozkazy

Radek Polák
27. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Američtí vojáci působí rovněž v Iráku a Sýrii

V reakci na útoky íránských islámských revolučních gard a skupin podporovaných Íránem zaútočily Spojené státy na dvě zařízení umístěná v Sýrii. Mobilizovaní ruští vojáci, kteří jsou nedostatečně vycvičení, špatně vybavení a nepřipravení na boj, čelí na Ukrajině od svých nadřízených hrozbám poprav. Děje se tak zejména v případech, kdy neuposlechnou rozkazy svých velitelů.

Spojené státy stupňují tlak na Írán

Spojené státy zaútočily na dvě zařízení v Sýrii používaná íránskými islámskými revolučními gardami a skupinami podporovanými Íránem, uvedl Pentagon po sérii útoků proti americkým silám v Iráku a Sýrii.

Spojené státy nevyhledávají konflikt a nemají v úmyslu ani touhu zapojit se do dalších nepřátelských akcí, ale tyto Íránem podporované útoky proti americkým silám jsou nepřijatelné a musí skončit,“

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

řekl ve čtvrtečním prohlášení americký ministr obrany Lloyd Austin.

Hlášené útoky na americké síly v regionu začaly být častější po vypuknutí války mezi Izraelem a Hamásem. Vše odstartoval bezprecedentní útok na Izrael, který podle tamních představitelů zabil více než 1400 lidí, uvedl server Al Jazeera.

Ruská armáda popravuje na Ukrajině vlastní vojáky

Spojené státy mají informace, že ruská armáda popravuje vojáky, kteří neplní rozkazy související s válkou na Ukrajině, jak uvedl mluvčí Rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby. Ten dále řekl, že ruští velitelé vyhrožují popravami celým jednotkám, pokud se budou snažit ustupovat před ukrajinskou dělostřeleckou palbou. Je to vývoj, o kterém se američtí představitelé pro národní bezpečnost domnívají, že odráží problémy Ruska s morálkou po dvaceti měsících jeho invaze do sousední země, napsal portál Ceskenoviny.cz.

Myslím, že je to příznak toho, že ruští velitelé vědí, jak špatně si počínají a jak špatně to z vojenského hlediska zvládli,"

prohlásil Kirby.

Otevřít v galerii (3)
Ruští vojáci jsou vystaveni hrozbám poprav
Ruští vojáci jsou vystaveni hrozbám poprav Zdroj: Pixabay

Uprchlé ruské novinářce odebral soud děti 

Novinářka Marina Ovsyannikovová, která na začátku ukrajinské války přerušila živé vysílání ruské státní televize protiválečným protestním znamením, řekla CNN, že ji moskevský soud „z politických důvodů“ zbavil práva na rodičovskou péči. 

Jsem ohromena a šokována rozhodnutím tohoto soudu,"

poznamenala k tomu Ovsyannikovová.

Začátkem tohoto měsíce Ovsyannikovová uvedla, že její příbuzní, kteří zůstali v Rusku, včetně její matky a syna, proti ní svědčili u soudu. Bývalý manžel novinářky byl iniciátorem právních kroků, které vedly k odebrání opatrovnických práv k oběma dětem: 11leté dívce žijící se svou matkou v Paříži a 17letého chlapce, který zůstal v Rusku.

Otevřít v galerii (3)
Moskva se opět mstí
Moskva se opět mstí Zdroj: Pixabay

Začal soud s vyhledávačem Google

Senior viceprezident společnosti Google Prabhakar Raghavan, který vypovídal v největším antimonopolním procesu za posledních 25 let, řekl, že Google utrácí obrovské částky na výzkum a vývoj, aby se pokusil udržet náskok před vývojem technologií. Současně bagatelizoval dominanci tohoto vyhledávače. Ministerstvo spravedlnosti Spojených států ale předložilo důkazy, že Google si zajistil svou dominanci ve vyhledávání tím, že ročně platí miliardy dolarů společnosti Apple a dalším společnostem, aby zablokovaly Google jako výchozí vyhledávač na telefonech iPhone a dalších oblíbených produktech, informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Technologický gigant čelí soudu
Technologický gigant čelí souduZdroj: Pixabay

 

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, AP, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze