Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: SPOLU kandidáta do boje o Hrad nevyšle. Ukrajinští učitelé by měli učit v Česku. První město na světě zakáže reklamy na maso.

Barbora Večeřová
07. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Miloš Vystrčil byl dlouho kandidátem, který by mohl kandidovat na Hrad, soustředí se ale na Senát

Koalice SPOLU nakonec společného kadidáta do boje o Hrad nevyšle. Horkým kandidátem byl dlouho miloš Vystrčil, ten se ale podle svých slov soustředí na senátní volby. Ukrajinští učitelé by měli pomoct vyplnit volná učitelská místa v Česku, kterých je více než šest tisíc. S jejich integrací pomůže resort i neziskové organizace. První město na světě zakáže reklamy na maso ve veřejném prostranství. Důvodem je ekologie. 

Koalice SPOLU kandidáta do boje o Hrad nevyšle 

Před několika měsíci koalice SPOLU sice slibovala, že do prezidentské volby přispěje vlastním kandidátem, nyní je ale jisté, že strany tvořící koalici se na společném kandidátovi, který by měl šanci konkurovat největším favoritům, nedohodnou. Několik politiků tuto informaci přiznalo deníku Právo. Nejčastěji skloňovaným kandidátem pro tento post byl předseda Senátu Miloš Vystrčil, ten se ale podle svých slov soustředí na senátní volby. 

 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Ukrajinští učitelé by měli učit v Česku

Podle dostupných informací je mezi uprchlíky z Ukrajiny až deset tisíc učitelů. Ti by podle ministerstva školství měli pomoct českému školství a nahradit učitele, kterých v Česku chybí kolem šesti tisíc, jak vyplynulo z dat resortu. Integrace ukrajinských učitelů by měl být finančně podpořena, začlenění ukrajinských učitelů nebo asistentů pedagoga podporují i neziskové organizace. 

Otevřít v galerii (3)
Ukrajinští učitelé budou učit v Česku, takový je plán ministerstva školství
Ukrajinští učitelé budou učit v Česku, takový je plán ministerstva školstvíZdroj: Profimedia

Více než milion Čechů žije na pokraji chudoby 

Enormní růst cen potravin i energií dopadá hlavně na domácnosti, které žijí od výplaty k výplatě. V Česku na pokraji chudoby žije více než milion lidí, šestina z nich je schopna ze svých výdělků zaplatit své základní životní potřeby. Vyplývá to z analýzy projektu Neviditelní, který popisuje skupiny osob s různými problémy, které stěžují životní situaci. Podle analýzy nemá čtvrt milionu lidí na základní životní potřeby. 

 

Město Haarlem zakáže reklamy na maso 

Půjde tak o první město na světě, kde bude ve veřejném prostranství zakázána reklama na maso. Cílem zákazu je snížení spotřeby a s tím spojených emisí skleníkových plynů. Zákaz by měl v nizozemském městě platit od roku 2024. Rozhodnutí padlo poté, co bylo maso zařazeno na seznam výrobků, které přispívají ke globálnímu oteplování. Rozhodnutí se nelíbí představitelům masného průmyslu, není prý na místě říkat lidem, co je pro ně nejlepší. 

Otevřít v galerii (3)
Reklamy na maso vv nizozemském městě už neuvidíte
Reklamy na maso vv nizozemském městě už neuvidíteZdroj: Profimedia

Maďarsko chce zrušit sankce pro ruské oligarchy

Maďarsko hrozí, že zablokuje prodloužení některých sankcí zavedených Evropskou unií po zahájení invaze na Ukrajinu. Vláda maďarského oligarchy Viktora Orbána požaduje po EU, aby zrušila zákaz vstupu pro tři ruské oligarchy, Ališera Usmanova, Pjotra Avena a Viktora Rašnikova. Kromě povolení vstupu by jim měl být odblokován také majetek. Usmanov a Rašnikov přitom patří mezi oblíbence ruského prezidenta. 

Otevřít v galerii (3)
Orbán chce zrušit sankce Putinovým oblíbencům
Orbán chce zrušit sankce Putinovým oblíbencům Zdroj: Profimedia

Zdroje: novinky.cz, theguardian.com, irozhlas.cz, ČTK 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze