Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Spory kolem disneyovské princezny. Další požár v Bejrútu. Zemřela bývalá Bond girl

Linda Veselá
11. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Angelina Jolie

Krásný pátek! Konečně je tu konec týdne a naše Ranní ptáče vám i dnes přináší výběr aktualit, které mu nedaly spát.

Opatření se vracejí do pražských autobusů

Otevřít v galerii (7)
V bejrútském přístavu vypukl požár
V bejrútském přístavu vypukl požárZdroj: Profimedia

Kvůli šíření koronaviru se k dalším opatřením uchyluje i pražský dopravní podnik. Ode dneška tak lidé v pražské hromadné nemohou nastupovat ani vystupovat předními dveřmi. Řidiči autobusů také budou automaticky otevírat všechny dveře na každé zastávce, v níž autobus zastaví – i nadále je však potřeba zmáčknout tlačítko u zastávek na znamení. První sedadla v městských autobusech jsou znovu zahrazena.
       
Zákaz neplatí jen u nejmodernějších tramvají typu 14T a 15T a linky 32.    

Boj s plameny se americkým hasičům zatím nedaří vyhrát

Plameny i nadále sužují Ameriku. Kvůli požárům, které zachvátily Kalifornii, Oregon a Washington, zemřelo zatím nejméně 15 lidí. Konkrétně v Oregonu pak muselo být evakuováno přibližně půl milionu lidí. Úřady očekávají, že toto číslo nadále poroste - hasičům se požáry na desítkách míst nedaří dostat pod kontrolu.
       

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

Zemřela bývalá Bond girl

Ve věku 82 let zemřela herečka Diana Rigg. Hvězda skonala ve spánku potom, co jí lékaři v březnu diagnostikovali rakovinu.
       
Proslavila se jako jediná žena, které ve filmu řekl své „ano“ James Bond. Tím však Dianina kariéra nekončí, od začátku 60. letech si zahrála v The Avengers či Hře o trůny.    

George Lazenby, který ztvárnil právě Jamese Bonda, napsal na Instagram:

"Když zemřela jako Tracy Bond, moje nová nevěsta, obrečel jsem její ztrátu. Když jsem se nyní dozvěděl o úmrtí dámy Diany, brečím zase."

Otevřít v galerii (7)
Autobus stojí před moderní budovou
Autobus stojí před moderní budovouZdroj: instagram.com/dppoficialni/

      

Bejrút v plamenech. Zase

Plameny opět zachvátily bejrútský přístav. Je to přitom jen týden potom, co obří exploze na stejném místě zabila přibližně 200 lidí. Úřady proto lidem nařídily, aby se od přístavu pro vlastní bezpečí drželi dál.    
   


Příčina požáru nebyla hned jasná, nicméně podle libanonské armády vypukl požár ve skladu oleje a pneumatik. Žádné lidské životy si tentokrát nevyžádal.        


Spory kolem princezny

Otevřít v galerii (7)
Diana Rigg - "Game of thrones"
Diana Rigg - "Game of thrones"Zdroj: HBO.com

Kontroverze kolem nového filmu Mulan z dílny Walt Disney Pictures se vyostřuje. Nejdříve film vyvolal rozruch v zahraničí kvůli své vazbě na region Sin-ťiang, který je dlouhodobě známý utlačováním Ujgurů a dalších muslimů.    
       
Nyní však zareagovaly také čínské úřady: zakázaly všem významným zpravodajským stanicím informovat o premiéře filmu. Což by pro Disney mohlo znamenat problém, protože Čína je jeho hlavní cílovou zemí.    
  

Angelina Jolie poslala peníze dětskému stánku s limonádou

     
Když si dva britští šestiletí chlapci založili stánek s citronádou a snažili se vybrat peníze pro lidi zasažené humanitární krizí v Jemenu, určitě nečekali zájem světových celebrit. O to víc museli být překvapení, když je prostřednictvím svého agenta kontaktovala Angelina Jolie. Herečka jim nabídla, že na podporu jejich věci věnuje peníze. Dětem také poslala dopis, ve kterém jim děkuje za jejich snahu a omlouvá se, že si od nich limonádu nemohla koupit osobně:

"Drahý Ayaane a Mikaeeli. Děkuji za to, co spolu se svými kamarády děláte, abyste pomohli dětem v Jemenu. Je mi líto, že si od vás nemohu koupit limonádu, ale stejně bych vám ráda přispěla."    

Otevřít v galerii (7)
Půl milionu lidí musí být v Oregonu evakuováno
Půl milionu lidí musí být v Oregonu evakuovánoZdroj: Profimedia
A to už je od nás pro dnešek všechno! Užijte si krásný a prosluněný víkend. Proč ho nestrávit s někým, koho máte rádi? Jak říká orientální přísloví:

„Máš-li přátele, navštěvuj je často, protože cesta, po které se nechodí, zarůstá trním a křovím.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze