Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Drsná prezidentská debata. Musk proti vakcíně. Zemřela zpěvačka legendárního hitu

Martina Šmalclová
30. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Mariah Carey

Dohady, kam se podíváte! První americká prezidentská debata se strhla ve slovní přestřelku a hotovou melu. Luxusní značka Tiffany & Co. a koncern LVMH stanou před soudem a popichuje se i Bill Gates s Elonem Muskem!

První prezidentská debata v USA: „Sklapneš, člověče?“

Otevřít v galerii (6)
Joe Biden
Joe BidenZdroj: Instagram.com/joebiden

Prezident Donald Trump a bývalý viceprezident Joe Biden měli první příležitost napadnout jeden druhého tváří v tvář. A v hodinu a půl dlouhém souboji neuplynula ani minuta, aniž by jeden z kandidátů vztekle nepřerušil toho druhého. Ať už jde o pandemii koronaviru, Nejvyšší soud, ekonomiku nebo rodinu toho druhého.

“Sklapneš, člověče?” vykřikl Biden v jednom okamžiku na Trumpa a později dodal “Jste nejhorší prezident, jakého kdy Amerika měla.”

″Čína ti snědla oběd,“ uhodil Trump na Bidena během otázek o ekonomice.

 

Oprava Barrandovského mostu začíná

Otevřít v galerii (6)
Barrandovský most
Barrandovský mostZdroj: Praha.eu

Rekonstrukce jedné z nejdůležitějších tepen pražské dopravy byla zahájena! Řidiči se jí ale zatím obávat nemusejí, jelikož cílem první fáze rekonstrukčních prací je sanace konstrukcí spodní stavby mostu. S výraznějšími dopravními omezeními na mostě je však potřeba počítat v budoucnu. Zahájení rekonstrukce na vrchní stavbě je předběžně naplánované na jaro 2022, předpokládané dokončení všech prací by mohlo být v roce 2025.

„Abychom řidiče na jejich cestách omezili co nejméně, pracujeme již nyní na návrzích náhradního vedení dopravy a zkapacitnění navazující komunikační sítě a objízdných tras. Proto jsme dopředu zkapacitnili nájezd a výjezd z Modřanské ulice. Celá akce byla koordinovaná s chystanou celkovou rekonstrukcí Barrandovského mostu, kterou jsme naplánovali tak, aby měla pokud možno co nejmenší dopad na dopravu v Praze. Na to budeme potřebovat kapacitní nájezdy a sjezdy, až do nich budeme směrovat auta a MHD v rámci jednotlivých etap. A hledáme další takové možnosti,“

řekl Adam Scheinher, náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy.

 

Zemřela zpěvačka Helen Reddy

Otevřít v galerii (6)
Helen Reddy
Helen ReddyZdroj: Instagram.com/rubyreddydress

Hudební svět oplakává další ztrátu. Ve věku 78 let zemřela australská zpěvačka, herečka a skladatelka Helen Reddy. Držitelka ceny Grammy, která účinkovala i na Broadwayi, se proslavila především písní I Am Woman z roku 1972 - strhující melodií, která se proslavila v hnutí za osvobození žen. Hit mimo jiné zazněl v druhém pokračování oblíbeného filmu Sex ve městě, kde si jej na pódiu střihly všechny čtyři hlavní hrdinky – Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda.

Autorku feministické hymny popsaly její děti Traci Donat a Jordan Sommers jako „úžasnou matku, babičku a skutečně impozantní ženu“. Helen Reddy byla v roce 2015 diagnostikována demence a poslední roky svého života strávila v pečujícím domově v Los Angeles.

 

Elon Musk je proti vakcíně Covid-19

Otevřít v galerii (6)
Elon Musk
Elon MuskZdroj: Instagram.com/elonmusk

Elon Musk opět veřejně bagatelizuje rizika Covid-19. Generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX uvedl, že jakmile bude vakcína Covid-19 k dispozici, očkovat se nenechá. Rovněž odmítl sdělit, zda cítí povinnost platit zaměstnancům, kteří chtějí dobrovolně zůstávat doma. Třetí nejbohatší muž světa navrhuje, podobně jako mnoho jiných, umístit do karantény pouze ohrožené skupiny a jedince.

Musk je k vakcíně již delší dobu skeptický. V minulosti se kvůli tomu dostal do křížku i s Billem Gatesem.

„Elon si klade za cíl udržet vysokou úroveň pobuřujících komentářů,“ řekl Gates. „Není příliš zapojený do vakcín. Vyrábí skvělý elektromobil. A jeho rakety fungují dobře. Takže má dovoleno říkat tyto věci.“

Když pak Gates na začátku září zveřejnil své pochybnosti o potenciálu dálkových elektrických vozidel, Musk mu oplatil stejnou mincí a tweetnul, že Gates „nemá ponětí“.

 

Koncern luxusních značek LVMH žaluje Tiffany

Otevřít v galerii (6)
Žena se šperky Tiffany and Co.
Žena se šperky Tiffany and Co.Zdroj: Instagram.com/tiffanyandco

Napětí by se dalo krájet! Poté co se LVMH rozhodl odstoupit od listopadové dohody se společností Tiffany & Co. se s žalobami roztrhl pytel. Nejdřív se na soud obrátil Tiffany, nyní pro změnu LVMH. Aby taky ne, hraje se tu o miliardy. LVMH měl za Tiffany zaplatit rekordních 16,2 miliardy dolarů, koncern ale obrátil.

Podle LVMH už Tiffany není tím samým obchodem, kterým byl před pandemií. Koncern nadále plně věří ve své stanovisko a tvrdí, že podmínky nezbytné k uzavření akvizice Tiffany nebyly splněny. Ve svém podání mimo jiné obvinil šperkařskou společnost z vyplácení vysokých dividend, ačkoliv vykazovala vysoké ztráty, převzetí dalšího dluhu a pálení hotovosti.

„Nesprávné řízení společnosti Tiffany představuje do očí bijící porušení její povinnosti fungovat běžným způsobem,“ uvedl LVMH.

 

Mariah Carey vydává paměti

Otevřít v galerii (6)
Mariah Carey
Mariah CareyZdroj: Instagram.com/mariahcarey

Police má plné cen Grammy a dostala se i do Síně slávy skladatelů. Nyní se Mariah Carey rozhodla odhalit svým fanouškům také střípky ze svého soukromí. Ve spolupráci s Michaelou Angelou Davisovou vydává své paměti. Ve své nové monografii The Meaning Of Mariah Carey zpěvačka pojednává o vyrůstání v chudobě a násilnické domácnosti, o svých zkušenostech s rasismem, ale také o hudbě nebo jejich manželstvích.

To je od nás dnes už vše. Přejeme vám hezký zbytek dne a pokud vás dnes čekají nějaké nepříjemné záležitosti k řešení, vezměte si k srdci slova moudrého Sofoklése:

„Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut.“

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 46m
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 46m, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze