Top hledané
Výsledky (0)

Ranní ptáče: Srílanský prezident uprchl ze země. Jaké české místo se dostalo na obálku Time? Twitter žaluje Muska.

Barbora Večeřová
13. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Twitter Muska žaluje

Vztah mezi Twitterem a Elonem Muskem se vyostřuje. Důvodem je nezrealizovaná koupě sociální sítě. Ta nyní požaduje, aby byla slíbená transakce provedena, Musk už ale podle svých slov zájem nemá. Vše se tedy bude ešit soudní cestou. Dolnomoravský visutý most se nachází v té nejlepší společnosti. A to konkrétně mezi dalšími 49 místy, která časopis Time vybral jako ta nejkrásnější z celého světa. 

Twitter žaluje Elona Muska 

Tohle bude ještě zajímavé. Vztah mezi Twitterem a Elonem Muskem je nyní na ostří nože, i přesto, že to několik měsíců zpět vypadalo, že se stane kupcem této sociální sítě. Právě ona nedokončená transakce je důvodem, proč Twitter nyní Muska žaluje. Porušil prý dohodu o koupi za 44 miliard amerických dolarů, což je v přepočtu asi 1,1 bilionu korun. Twitter po soudu požaduje, aby nařídil Muskovi dokončit smluvenou transakci. Podle Muska k transakci nedošlo z toho důvodu, že Twitter nereagoval na jeho požadavky o informacích týkající se falešných účtů na platformě, což je podle něj klíčové pro požadované obchodní výsledky. 

 

Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2
Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2, Praha 5

Euro poprvé za dvě desetiletí sestoupilo na paritu dolaru 

Euro dnes poprvé od roku 2002 sestoupilo na paritu vůči americkému dolaru, což znamená, že jedno euro se prodávalo jako jeden dolar. Na výši jednotné evropské měny se negativně podepisuje současná energetická krize.

 

Biden zahájí první návštěvu Blízkého východu ve funkci 

Americký prezident Joe Biden dnes zahájí svou první cestu na Blízký východ. Jeho kroky povedou do Izraele, následovat bude Betlém. V pátek ho čeká cesta do Saúdské Arábie, kde se má setkat s představiteli devíti arabských států. Není to jeho úplně první návštěva, už ped šesti lety se zde ukázal jako viceprezident.

Otevřít v galerii (3)
Biden poprvé v roli prezidenta na Blízkém východě
Biden poprvé v roli prezidenta na Blízkém východěZdroj: Profimedia

Visutý most patří mezi nejlepší světové destinace podle časopisu Time 

Časopis Time opět vybral do seznamu nejlepších míst světa místo z Česka. Visutý most v Dolní Moravě právě na tomto seznamu figuruje, dostal se dokonce i na obálku tohoto slavného amerického časopisu. Časopis označil most za nový architektonický zázrak v České republice, společnost na seznamu mu dělá společnost třeba Národní park v Zambii nebo most Golden Gate v San Franciscu. 

Otevřít v galerii (3)
Visutý most v Dolní Moravě
Visutý most v Dolní Moravě Zdroj: Profimedia

Prezident Srí Lanky uprchl ze země 

Prezident Srí Lanky, která se utápí v ekonomické krizi, odletěl ze země armádním letadlem. Důvodem je právě situace v zemi a protesty proti ekonomické krizi, se kterou se země potýká již několik měsíců. Třiasedmdesátiletý prezident Gotabaya Rajapaksa dorazil do hlavního města Malediv, kde se rozhodl ukrýt před davy, které před několika dny v rámci protestů vtrhly do jeho rezidence. 

Otevřít v galerii (3)
Protesty na Srí Lance kvůli ekonomické krizi
Protesty na Srí Lance kvůli ekonomické krizi Zdroj: Profimedia

Evropská unie schválila zavedení eura v Chorvatsku 

Chorvatsko bude dvacátou zemí Evropské unie, která začne používat společnou měnu. Stane se tak od ledna příštího roku. Současné platidlo kuna bude podle rozhodnutí ministrů směnné za euro v kurzu 7,5345 ku jedné. Podle Evropské komise splnilo Chorvatsko všechna kritéria, která jsou posuzována při vyhodnocení připravenosti země na přijetí společné měny. Zbývá tak už jen sedm zemí EU, které si ponechávají vlastní měnu. Jednou z nich je i Česko. 

 

Zdroje: ČTK, bbc.com, time.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze