Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Startuje festival Open House Praha. Z Billa Gatese je cukrář. MTV ovládla Lady Gaga a Ariana Grande

Martina Šmalclová
31. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Lady Gaga

Krásné pondělí! Jak nastartovat nový pracovní týden? Skvělou snídaní, dobrou kávou a nejlépe ve společnosti našeho Ranního ptáčete, které ví, co se děje doma i ve světě!

Festival Open House Praha startuje

Už zítra startuje oblíbený festival Open House Praha, jehož letošním mottem je „Architektura pro všechny“. V týdnu od 1. září festival nabídne doprovodný program sestávající ze sice-specific hudebních a tanečních performancí, debat, filmových projekcí, procházek a dalších akcí čekajících ve vybraných objektech. O víkendu 5 a 6. září pak bude moci veřejnost zdarma nahlédnout do 73 běžně nepřístupných budov a prostorů v deseti městských částech, od historických či industriálních památek, po moderní kancelářské či rezidenční budovy a prostory.

Chybět mezi nimi nebude ani Kongresové centrum Praha, Pražská tržnice, vodárenská věž na Letné, Braasi Factory v Holešovicích, Strakova akademie nebo Divadlo Na zábradlí. Seznam akcí, včetně cen vstupenek a možnosti jejich rezervace, jsou k dispozici na webových stránkách openhousepraha.cz nebo na goout.net.

Otevřít v galerii (6)
Strakova akademie
Strakova akademieZdroj: Archiv Open House Praha/ Tomáš Sysel

Akcie s potenciálem

Akcie jsou opět rekordně vysoko! Analytici z Wall Street připravili přehled společností, které podle nich ale můžou růst ještě daleko výš! Které společnosti se vyplatí mít v hledáčku, protože aktuálně vykazují nejlepší výsledky? DraftKings, Apple, Novavax, Anaplan, Square a Activision Blizzard.

Gates upekl americkému miliardáři Buffettovi dort

Kdo na světě může říct, že mu narozeninový dort upekl samotný Bill Gates? Inu, jeden vyvolený měl to štěstí! Stal se jím americký miliardář, investor, obchodník a filantrop Warren Buffett, který včera oslavil úctyhodné 90. narozeniny. Bill Gates mu k nim upekl luxusně vyhlížející Oreo dort doplněný o jeho podobiznu z čokoládové pěny na povrchu. Bill Gates přání pojal milou a vtipnou video formou, kterou zveřejnil na svém Twitterovém účtu.

Obamovi zavzpomínali na Chadwicka Bosemana

Smrt amerického talentovaného herce Chadwicka Bosemana, který zemřel předčasně ve svých 43 letech na rakovinu tlustého střeva šokovala celý svět. Oznámení o jeho úmrtí nenechalo chladnými ani manželé Michelle a Baracka Obamovi. Ti zesnulému herci vzdali hold na sociálních sítích. Barack Obama mimo jiné zavzpomínal na jeho návštěvu v Bílém domě, když hrál roli Jackieho Robinsona a Michelle Obama jej doplnila:

„Pouze Chadwick mohl ztělesňovat Jackieho Robinsona, Thurgooda Marshalla a T’Challa. I on věděl, co to znamená vytrvat. Přivolat skutečnou sílu. A patří tam nahoru s nimi jako hrdina - pro černé děti a pro všechny naše děti. Neexistuje lepší dárek pro náš svět.“

Otevřít v galerii (6)
Steve Jobs
Steve JobsZdroj: Profimedia

Nejistý osud anglického Glastonbury

Jeden z největších a nejdůležitějších hudebních festivalů na světě se letošního ročníku nedočká. Ačkoliv padaly dohady, že se festival přesune na září, organizátoři Glastonbury si nyní kladou za cíl uspořádat festival v červnu příštího roku s tím, že by se situace kolem koronaviru mohla do té doby uklidnit. Festival 2020 by byl oslavou 50. výročí. 135 000 fanoušků, kteří si již zakoupili lístky je budou moci využít v příštím náhradním termínu.

Otevřít v galerii (6)
Lidé na festivalu
Lidé na festivaluZdroj: Pixabay/Pexels

Ceny MTV mají své vítěze

Letošní ročník MTV Video Music Awards zná své vítěze. A pokud se stal někdo králem, tedy přesněji řečeno královnou mezi nominovanými, pak jsou to zpěvačky Lady Gaga a Ariana Grande, které si vysloužily hned 9 nominací. Lady Gaga z nich proměnila 5 ve vítězství. Mimo jiné získala inaugurační cenu MTV Tricon Award za své působení v hudbě, herectví, módě a aktivismu nebo cenu za umělce roku. Ariana Grande pak může Lady Gaga také poděkovat, protože právě jejich společný song Rain On Me jim vynesl ceny za song roku, nejlepší spolupráci roku a nejlepší kinematografii roku.

Mezi vítězi skončil také zpěvák The Weeknd (nejlepší video roku za klip Blinding Lights), zpěvačka Doja Cat (nejlepší nový umělec), skupina Coldplay (nejlepší rock) nebo sedmičlenný boy band z Jižní Koreje BTS (nejlepší pop).

Otevřít v galerii (6)
Lady Gaga
Lady GagaZdroj: Profimedia

To už je od nás dnes vše. Přejeme vám úspěšný start do nového týdne a nejlépe s úsměvem na rtech. Jak řekla spisovatelka Louise L. Hay:

 „Myšlenky, které si zvolíte, jsou nástrojem, kterým malujete na plátno svého života.“

... čím budete dnes na vaše plátno malovat vy?

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze