Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Stewart zářila v Benátkách. Další humanitární víza pro běloruskou sportovkyni. Kdy se zruší roušky?

Kateřina Ostrejšová
06. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Kristen Stewart

Krásné ráno do nového začátku týdne. Herečka Kristen Stewart se prošla po červeném koberci v Benátkách a vypadala skvostně. Posuďte sami. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch také promluvil o tom, kdy bude možné zrušit roušky.  

Zrušit nošení roušek bude možné při proočkovanosti 75 % 

Otevřít v galerii (7)
Adam Vojtěch
Adam VojtěchZdroj: Profimedia

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha bychom mohli pomýšlet na zrušení roušek a dalších opatření až při 75% proočkovanosti naší populace. Odhaduje, že by se toho mohlo dosáhnout do konce podzimu. V Otázkách Václava Moravce v České televizi řekl, že nyní má dokončené očkování proti koronaviru v celé zemi asi 54 procent lidí. Podle prezidenta České lékařské komory se dosáhne kolektivní imunity, až očkovanost dosáhne 85 až 90 procent. 

"Ta opatření můžeme zrušit za předpokladu vyšší proočkovanosti, to je to sdělení, které dnes máme. I v kampani říkáme 'pojďme to dotáhnout aspoň na 75 procent proočkovanosti a pak se můžeme bavit stejně jako v ostatních zemích o zrušení těch opatření',"  

řekl Vojtěch. 

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m, Praha 7

Další přezkoumání letecké společnosti ČSA 

Otevřít v galerii (7)
Křídlo letadla
Křídlo letadlaZdroj: Unsplash

Městský soud v Praze dnes v souvislosti s insolvenčním řízení s leteckou společnosti ČSA přezkoumá další část pohledávek, které v minulých týdnech a měsících přihlašovali věřitelé. V červnu soud uznal dluhy za více než 821 milionů korun, nešlo však o konečnou částku. Soud zároveň po dohodě s věřiteli povolil reorganizaci ČSA, povedou je mateřské Smartwings. ČSA jsou v úpadku od března, jejich provoz ale pokračuje. Firma deklarovala plán na reorganizaci s cílem své záchrany. ČSA ve vlastním návrhu na insolvenci uváděla dluhy za 1,8 miliardy korun. 

Boris Johnson se obrátí na zákonodárce ohledně Afghánistánu 

Otevřít v galerii (7)
Boris Johnson
Boris JohnsonZdroj: Profimedia

Britský premiér Boris Johnson bude dnes mluvit k zákonodárcům ohledně evakuace Británie z Afghánistánu minulý měsíc. Johnson kritizuje neschopnost rychle předpovědět, jak rychle se Taliban prohnal zemí. Podle něho evakuace trvala příliš dlouho. I britský ministr zahraničí Dominic Raab připustil, že společně s USA špatně posoudili schopnost Talibanu převzít kontrolu. Taliban obsadil Kábul 15. srpna.  

Johnson čelil ostré kritice zákonodárců za selhání a vedení v důsledku pádu Kábulu a připustil, že rozhodnutí Spojených států odstoupit nenechalo Británii příliš možností než použít své vlastní síly.  

Více než tisíc lidí čeká na povolení letu k opuštění afghánského města 

Otevřít v galerii (7)
Letadla na letišti
Letadla na letištiZdroj: Unsplash

Zhruba tisíc lidí, včetně Američanů, ještě zůstalo několik dní v Afghánistánu a stále čekají na povolení k odletu svých letů. Zmatek byl posledním bodem vzplanutí po chaotickém stažení armády z USA.  

Podle organizátora na letišti je hlavním viníkem právě ministerstvo zahraničí, které neoznámilo Talibanu svůj souhlas s odlety z mezinárodního letiště v severním městě Mazar-i-Sharif, ministerstvo ani nepotvrdilo místo přistání. 

„Je třeba nést odpovědnost za to, že jsou jejich životy ohroženy,“  

řekl organizátor. 

Polsko udělilo humanitární víza další běloruské sportovkyni 

Otevřít v galerii (7)
Olga Safronovová
Olga SafronovováZdroj: Profimedia

Polsko poskytlo útočiště a humanitární víza už druhé běloruské sportovkyni. Jde o jezdkyni Olgu Safronovovou, které Minsk odepřel účast na letních olympijských hrách v Tokiu a pro kritiku režimu ji následně zařadil na seznam "zrádců vlasti". Safronovová plánuje v drezuře pokračovat v Polsku, které udělilo víza i její partnerovi. 

Uvedla to v neděli polská poslankyně Joanna Kluziková-Rostkowski, kterou citovala agentura AP. Obdobnou zprávu přinesla i polská tisková agentura PAP odvolávající se na vyjádření polského právního zástupce jezdkyně Tomasza Wiliňského. Ten řekl, že sportovkyni nejprve Bělorusko vybralo, aby ho reprezentovala na letních olympijských hrách v Tokiu. Následně ji však z národního týmu stáhlo, a to po obviněních ze toho, že jednomu z jejích koní byl podáván doping. Později se Safronovová kriticky vyjádřila na adresu sportovních funkcionářů i běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. V Bělorusku ji však mezitím přidali na tzv. seznam zrádců vlasti, na kterém je již více než 40 běloruských sportovců.  

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

V Praze se demonstrovalo proti opatřením ve školách 

Otevřít v galerii (7)
Dívka ve škole s rouškou na ústech
Dívka ve škole s rouškou na ústechZdroj: Unsplash

Přibližně tři sta lidí demonstrovalo v neděli na Staroměstském náměstí v Praze proti epidemiologickým opatřením ve školách. Protest organizovaný seskupením Právo žít, které založilo hnutí Trikolóra, proběhl velmi klidně. Na pódiu vystoupilo hned několik lidí, jedním z nich byl i hudebník Daniel Landa, který již v minulosti veřejně kritizoval vládní opatření v souvislosti s pandemií. 

V rámci opatření, které platí od 1. září, museli žáci podstoupit test na koronavirus s výjimkou těch, kteří jsou očkováni nebo covid prodělali v posledních 180 dnech. Podle výsledků testů se určí, zda bude následovat další testování nebo nové opatření. Předpokládá se, že pokud míra pozitivity přesáhne 25 ze 100 tisíc provedených testů, bude v příslušném regionu testování žáků pokračovat i po 9. září. 

Kristen Stewart zazářila na premiéře filmu Spencer 

Otevřít v galerii (7)
Kristen Stewart
Kristen StewartZdroj: Profimedia

Na 78. ročník filmového festivalu v Benátkách dorazila i americká herečka Kristen Stewart. Před premiérou filmu Spencer se fotila na červeném koberci. A musíme říct, že jí to opravdu sluší. Herečka si v posledních letech prošla opravdu spoustu proměnami - jak vlasovými, tak módními. A někdy to uměla být pořádná katastrofa! Od doby, kdy ovšem Stewart ztvárnila postavu princezny Diany, si nechala znovu narůst delší vlasy a je z ní blondýna. Podle nás by u takového stylu měla zůstat. Co říkáte? 

My vám přejeme úspěšný začátek týdne. Budeme se těšit zase zítra a posíláme slova Dana Millmana:  

“To cesta, cesta nám přináší štěstí, ne cíl.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze