Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Konečně už ráno není taková tma.

Ranní ptáče: Sto tisíc lidí potřebuje evakuaci z Mariupolu. Premiéra Top Gun: Maverick už za měsíc! Kreml odsoudil sankce na dcery Putina

Lenka Ciznerová
08. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Tom Cruise

Je to trochu jako překřikování dvou kohoutů. Evropa chrlí sankce, Rusko prská a vše odsuzuje. Docela frmol na jeden den. Vyloučit Rusko z rady OSN. EU zase jednotně přistoupila k zákazu dovozu uhlí z Ruska a Amerika vyhlásila finanční hon i na dcery Putina . Rusko se cítí dotčeno a k tomu všemu žaluje Google. Pink Floyd po 30ti letech vydají novou skladbu. Výtěžek půjde na Ukrajinu. Je tady poslední Ranní ptáče a jeho informace.

 

OSN

EU zakáže dovoz uhlí z Ruska

Zástupci zemí Evropské unie se dnes po dvou dnech jednání shodli na pátém balíku protiruských sankcí, jehož zásadní součástí je ukončení odběru uhlí z Ruska. Na Twitteru to oznámilo francouzské předsednictví EU. Evropský blok také zakáže ruským lodím využívat své přístavy a nákladním dopravcům z Ruska a Běloruska své silnice. Nové postihy se vztahují i na čtyři velké ruské banky a zákaz dovozu dalších materiálů a výrobků včetně dřeva či alkoholu. EU také rozšíří sankční seznam více než osmi stovek osob a firem, které mají zablokovaný majetek na jejím území a zákaz cest do unijních zemí.

 

Zraněnou Siniakovou v týmu tenistek nahradily Bouzková a Fruhvirtová

Zraněná světová deblová jednička Kateřina Siniaková vypadla z nominace tenistek na duel s Velkou Británií v kvalifikaci o postup na finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové. Kapitán Petr Pála dnes oznámil, že tým doplnila Marie Bouzková a premiérově povolal i šestnáctiletou Lindu Fruhvirtovou. Utkání se uskuteční příští týden 15. a 16. dubna na antuce pražské Štvanice.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

 

Rusko je vyloučeno z Rady OSN

Valné shromáždění OSN ve světle zpráv o vraždění civilistů na Ukrajině schválilo přerušení ruského členství v Radě OSN pro lidská práva (UNHRC). Příslušný návrh rezoluce podpořilo 93 zemí, proti se vyslovilo 24 a dalších 58 se zdrželo, ukazují konečné výsledky hlasování. Nesouhlas s krokem prosazovaným skupinou zemí v čele se Spojenými státy vyjádřily mimo jiných Čína a Írán. Ukrajina přerušení ruského členství přivítala. Rusko výsledek hlasování označilo za protiprávní a politicky motivovaný krok.

„Litujeme toho, ale budeme dál hájit naše zájmy všemi legálními prostředky,"

uvedl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle agentury AFP v rozhovoru s novináři britské televize.

 

Premiéra Top Gun: Maverick už za měsíc!

Otevřít v galerii (2)
Tom Cruise
Tom Cruise Zdroj: Profimedia

Pokud jste fanoušci Toma Cruise můžete se už v květnu těšit na nový akční film Top Gun: Maverick. Jde o navazující pokračování kultovního filmu Top Gun z roku 1986.

 

Končí Rusko s Googlem?

Ruský úřad pro dohled nad komunikací (Roskomnadzor) ve čtvrtek uvedl, že přijímá trestní opatření proti společnosti Google, včetně zákazu reklamy na této platformě a jejích informačních zdrojů, za údajné porušování ruských zákonů.

 

Členové Pink Floyd se znovu sešli, aby nahráli píseň pro Ukrajinu

Skupina Pink Floyd ve čtvrtek oznámila, že vydává svou první novou hudbu za téměř tři desetiletí, aby získala peníze pro obyvatele Ukrajiny. „Hey Hey Rise Up“ představují členové Pink Floyd David Gilmour a Nick Mason s vokály ukrajinského zpěváka Andriy Khlyvnyuka z kapely BoomBox. 26. března byl zpěvák zraněn v boji. Ještě nedávno koncertoval s populární funk rockovou kapelou BoomBox. Pak se ale přidal k jednotce civilní obrany, která ulice Kyjeva chrání před ruskou invazí. A poslední snímky ukazují, že byl velmi ošklivě zraněn, když se dostal pod palbu. Kapela Pink Floyd koncertovala s BoomBox v roce 2015 v Londýně.

 

Roušky sundáme snad už i v MHD

Nošení respirátorů ve veřejné dopravě kvůli omezení šíření koronaviru zřejmě nebude povinné od Velikonoc. Ve zdravotnických a sociálních zařízeních zůstanou déle. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek . Ve většině vnitřních prostor prostor zakrývání dýchacích cest skončilo 1. března.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

 

Sto tisíc lidí potřebuje evakuaci z Mariupolu

Více než 100 tisíc lidí stále potřebuje evakuaci z Mariupolu, řekl ve čtvrtek starosta Vadym Bojčenko a označil situaci v Rusku v obleženém ukrajinském přístavním městě za humanitární katastrofu. 

„Zbývajících více než 100 tisíc lidí se modlí za záchranu. Je nutná úplná evakuace,"

řekl v celostátní televizi.

 

Vivienne Westwoodová slaví narozeniny. Už 81 let!

Otevřít v galerii (2)
Vivienne Westwood
Vivienne WestwoodZdroj: Profimedia

Jedna z nejvýraznějších britských módních návrhářek a punková královna,Vivienne Westwoodová, dnes slaví své 81. narozeniny. Přejeme všechno nejlepší!

 

Českým podnikům chybí 150 tisíc pracovníků z Ukrajiny

Českým firmám chybí 150 tisíc pracovníků z Ukrajiny, uprchlíci je podle asociace podniků nenahradí. Uvedl předsedu představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků Josef Jaroš. Jde podle něj o fyzicky náročnou práci, kterou většinově vykonávají muži. Příchozí z Ukrajiny, mezi nimiž jsou hlavně ženy, děti a starší lidé, je tak podle něj nenahradí.

 

Kreml odsoudil sankce na dcery Putina

Kreml dnes odsoudil nové americké sankce, které postihly i dvě dospělé dcery prezidenta Vladimira Putina. Mluvčí Dmitrij Peskov novinářům řekl, že je těžké pochopit, proč se Washington zaměřil na prezidentovy rodinné příslušníky. O Putinových dcerách se toho příliš neví a šéf Kremlu o nich vždy odmítal veřejně mluvit.

„Ty sankce samotné považujeme za pokračování dalšího vzteklého uplatňování restrikcí. Další zákazy týkající se rodinných příslušníků hovoří samy za sebe,"

řekl Peskov.

Je těžké to pochopit a vysvětlit. Bohužel se ale musíme potýkat s takovým protivníkem,"

dodal.

 

Propaganda je teď slovo, které slyšíme ze všech stran. I Václav Havel s ní měl tu čest se s ní ve svém životě potýkat:

 

„Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socia­lismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků a vykořisťovat v nich lidi, a tak dále a tak dokola. Byly to všechno lži...“

 

Zdroj: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze