Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Středula se vzdal kandidatury a podpořil Nerudovou. Soud dnes rozhodne v kauze Čapí hnízdo

Barbora Večeřová
09. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Prezidentská debata na ČT, chyběl Andrej Babiš

Krásné pondělní ráno! Prezidentské volby se už blíží. Včera večer proběhla debata na České televizi, která přinesla mnoho zajímavých momentů. Kromě toho, že v této chyběl jediný kandidát, kterým byl Andrej Babiš, je určitě nejdůležitějším z nich odstoupení Josefa Středuly.

Středula se vzdal kandidatury, podpoří Nerudovou 

Odborový předák Josef Středula v Superdebatě prezidentských kandidátů na ČT oznámil, že odstupuje z volby hlavy státu. Svým příznivcům doporučil volit bývalou rektorku Mendelovy univerzity Danuši Nerudovou. Nerudová později napsala, že Středulův krok vnímá jako závazek.

„Rozhodl jsem se učinit zásadní krok týkající se mé kandidatury. Nechci, aby prohrála slušnost a korektnost, vždy mi na prvním místě záleželo na zájmech občanů a na republice samotné,“ 

vyjádřil se Středula. 

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

 

Nový průzkum, Petr Pavel sílí 

Kdyby se volil prezident tento týden, získali by podle průzkumu, který pro Českou televizi vypracovaly agentury Data Collect a Kantar CZ, v prvním kole největší podporu Petr Pavel a Andrej Babiš. V druhém kole by Pavel porazil Babiše i Danuši Nerudovou.

Otevřít v galerii (2)
Pavel sílí, Nerudová oslabila
Pavel sílí, Nerudová oslabilaZdroj: Proofimedia

Pražská MHD má nový hlas

Od dnešního dne bude názvy zastávek a další informace pro cestující hlásit v tramvajových linkách v Praze herec Jan Vondráček. Jeho hlas lidé vybrali loni v anketě. Vystřídá Dagmar Hazdrovou, která byla hlasem autobusů a tramvají Pražské integrované dopravy téměř 30 let, informuje Dopravní podnik

 

Soud rozhodne o osudu Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo 

Městský soud v Praze dnes vynese rozsudek v kauze Čapí hnízdo padesátimilionové dotace týkající se stavby kongresového areálu ve středních Čechách. Oba obžalovaní, bývalý premiér a kandidát v nadcházejících prezidentských volbách Andrej Babiš a jeho bývalá poradkyně Jana Nagyová, vinu odmítají. Státní zástupce navrhuje pro Babiše i Nagyovou tříleté podmínky s pětiletou zkušební dobou, informuje iDnes.

Otevřít v galerii (2)
Obžalovaní v kauze Čapí hnízdo
Obžalovaní v kauze Čapí hnízdo Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Slovenský premiér nechce předčasné volby 

Slovenský premiér Eduard Heger chce zabránit konání předčasných voleb po prosincovém pádu jeho menšinové vlády. Řekl to v dnešní diskusí relaci veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska.

 "Nevzdáváme se v žádném případě. Je to úloha, o kterou se musím postarat já. Mezi svátky probíhalo mnoho jednání,"

uvedl Heger k hledání většiny v současné sněmovně, píše ČTK

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, idnes.cz, dpp.cz, ceskatelevize.ct24.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze