Top hledané
Výsledky (0)
Zděšení z hrůzného činu znělo z Washingtonu i OSN

Ranní ptáče: Střelba v Praze šokovala svět. Tři čtvrtiny Palestinců souhlasí s Hamásem, uvedl průzkum

Radek Polák
22. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pietní místa za následky hrůzného činu vznikla hned na více místech Česka

Tragická střelba na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze šokovala celý svět. Soustrastnou reakci nabídl například Bílý dům, ale také další státníci či generální tajemník OSN Guterres. Podle průzkumu souhlasí většina Palestinců s rozhodnutím Hamásu jít do války s Izraelem.

Biden: Mé srdce je s těmi, kteří zemřeli při střelbě v Praze

Svou blízkost obětem čtvrteční střelby v Praze, při které zahynuli útočník a dalších 14 lidí, vyjádřil americký prezident Joe Biden. Na sociální síti X napsal, že jeho srdce je s těmi, kteří přišli o život při nesmyslném útoku v české metropoli. Dodal, že americké úřady jsou v kontaktu s českými bezpečnostními složkami.

„Jsme připraveni poskytnout další pomoc, pokud to bude třeba,"

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

uvedl americký prezident.

Generálního tajemníka OSN Guterrese šokovaly a zarmoutily zprávy o střelbě na Karlově univerzitě.  Čtvrteční střelba na Filozofické fakultě v Praze má podle prohlášení policie nejméně 14 obětí. Při útoku zahynul i samotný střelec. Zraněných bylo 25 lidí, informovaly Ceskenoviny.cz.

Válku Hamásu s Izraelem Palestinci podporují, tvrdí průzkum

Palestinci drtivou většinou podporují rozhodnutí Hamásu jít do války s Izraelem, jak zjistil výzkum. Šetření Palestinského centra pro výzkum politiky totiž zjistilo, že téměř tři čtvrtiny (72 procent) všech respondentů věří, že rozhodnutí Hamásu zahájit útok na Izrael 7. října bylo „správné“. Méně než čtvrtina (22 procent) naopak uvedla, že to bylo „nesprávné“. Až okolo 85 procent respondentů zároveň ale dodalo, že se 7. října nedívali na zpravodajská média, když referovala o útoku Hamásu na Izrael, uvedla CNN.

Otevřít v galerii (2)
Palestinci rozhodnutí Hamásu nelitují
Palestinci rozhodnutí Hamásu nelitujíZdroj: Pixabay

Prodeje elektromobilů v USA meziročně rostou

Podle dat portálu Edmunds.com si Američané letos zatím koupili rekordních více než 1 milion hybridů, což je o 76 procent více než ve stejném období loňského roku. Letošní čísla navíc nezahrnují prodej 148 000 plug-in hybridů, tedy vozů, které krátkou vzdálenost jezdí na baterie a na tu vzdálenější díky spalovacímu motoru. Elektromobily však ve Spojených státech přesto stále tvoří jen asi 7 procent všech prodejů aut, poznamenala k tomu agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Elektromobily v Americe táhnou
Elektromobily v Americe táhnouZdroj: Freepik

Vondroušová poprvé vyhrála anketu Sportovec roku

Tenistka Markéta Vondroušová podle portálu Ceskenoviny.cz poprvé vyhrála anketu Sportovec roku. Letošní wimbledonská vítězka získala v 65. ročníku od novinářů 1579 bodů a s přehledem o 147 bodů porazila beachvolejbalový pár Ondřej Perušič a David Schweiner. Třetí místo s odstupem 181 bodů obsadil hokejista David Pastrňák. Mezi kolektivy poprvé triumfovala hokejová reprezentace do 20 let, která v lednu získala stříbro na juniorském mistrovství světa. Výsledky tradiční ankety Klubu sportovních novinářů byly vyhlášeny v pražském hotelu Hilton. Kvůli odpolední tragické střelbě se 14 oběťmi na filozofické fakultě v Praze se večer uskutečnil bez kulturního programu i televizního přenosu.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze