Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Tajemství Clooneyho účesu. Mike Tyson zpět. Biden obklopen ženským týmem

Kateřina Ostrejšová
30. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
George Clooney s manželkou.

Americký prezident dává dohromady svůj komunikační tým. Kdo by tušil, že bude složený pouze z žen? Mike Tyson se po patnácti letech postavil do boxerského ringu a ostudu si rozhodně neudělal. Herecký krasavec George Clooney prozradil kolik práce stojí za jeho účesem. Budete se divit! 

Joe Biden obklopen ženským týmem 

Otevřít v galerii (5)
Joe Buden při proslovu.
Joe Buden při proslovu. Zdroj: profimedia.cz

Zvolený americký prezident Joe Biden včera využil klíčových pracovníků a poradců kampaně a sestavil výhradně ženský komunikační tým. Bývalou mluvčí Obamova ministerstva zahraničí (Jen Psaki) jmenoval tiskovou sekretářkou Bílého domu a mluvčí kampaně (Kate Bedingfield) ředitelkou komunikace. Hlavní poradkyní kampaně Biden-Harris bude Symone Sanders.  

"Jsem hrdý na to, že dnes mohu oznámit první vyšší komunikační tým Bílého domu složený výhradně z žen. Tito kvalifikovaní a zkušení komunikátoři přinášejí do své práce různé pohledy a závazek k lepšímu budování této země,“ 

řekl Biden, který ve svém prohlášení také uvedl, že to bude poprvé v historii, kdy hlavní komunikační role budou plně obsazeny ženami.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Děti zpátky v lavicích 

Otevřít v galerii (5)
Student v lavici.
Student v lavici. Zdroj: pixabay.com/coyot

Včera v Česku přibylo 1074 případů nemoci Covid-19, což je nejméně od 20. září a zhruba o 400 méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Vláda tak rozhodla, že se většina žáků základních škol po několika týdnech distanční výuky vrátí do školních lavic. Školy se už dříve otevřely pro zhruba 216 tisíc prvňáků a druháků a 27 tisíc žáků speciálních škol. Ode dneška se k nim přidají žáci devátých tříd a zbytek prvního stupně. Šesté až osmé třídy se budou střídat v prezenční a distanční výuce, takže se ve škole potká vždy polovina z nich. 

Dohromady tak bude do základních škol chodit asi 800 tisíc ze zhruba 950 tisíc školáků. Střídavá výuka na nižším stupni víceletých gymnáziích se bude týkat přibližně 40 tisíc dětí. 

Návrat Mika Tysona  

Otevřít v galerii (5)
Mike Tyson a Roy Jones Jr.
Mike Tyson a Roy Jones Jr. Zdroj: profimedia.cz

Osmikolový exhibiční boj mezi Mikem Tysonem a Royem Jonesem Jr. skončil nerozhodně. Patnáct let po odchodu do důchodu se bývalý šampión v těžké váze postavil proti boxerské legendě Jonesi Jr. v boji s názvem „Frontline Battle“. Světová boxerská rada (WBC) podpořila a připsala si čtyřhodinový přímý přenos v Staples Center v Los Angeles. 

Kola byla o 60 sekund kratší než obvykle - dvě minuty místo klasických tří. WBC použila vzdálený bodovací systém k posouzení výkonu Tysona a Jonesa Jr. V každém kole hodnotili a skórovali tři šampioni, přičemž kritéria se zaměřovala na styl, techniku, účinnou obranu a účinnou agresivitu. 

„Navzdory izolaci a utrpení, které COVID-19 způsobil, nám Tyson a Jones Jr. ukázali, že když člověk přijme pozitivní mentální rozhled, zapne svůj pozitivní mentální přepínač, lze překonat všechny výzvy,“ 

uvedl ve zprávě prezident WBC Mauricio Sulaimán. 

Tajemství účesu George Clooneyho 

Otevřít v galerii (5)
George Clooney
George ClooneyZdroj: profimedia.cz

George Clooney právě odhalil své tajemství domácího účesu. V rozhovoru pro Sunday Morning se zpravodajka Tracy Smith zeptala herce, jak si udržuje svůj sestřih v průběhu pandemie, kdy jsou veškeré salony zavřené. Clooney přiznal, že už si 25 let stříhá vlasy sám.  

„Před lety jsem koupil něco, co se jmenuje Flowbee, dodává se to s vysavačem a nůžkami. Stále ho mám. Můj účes trvá doslova dvě minuty. Poslouchej, opravdu to funguje,“ 

řekl Clooney v rozhovoru. Systém Flowbee se prodává za 99 dolarů, zhruba 2 200 korun. V jednom okamžiku, kdy Clooney produkt zmínil, se web Flowbee dočasně zhroutil. Zřejmě se jeho účes líbí nejednomu fanouškovi.  

Cher pomáhá nejosamělejšímu slonovi 

Otevřít v galerii (5)
Cher s nejosamělejším slonem.
Cher s nejosamělejším slonem.Zdroj: profimedia.cz

36letý asijský slon, který strávil většinu svého života v zajetí sám, je na cestě do svatyně v Kambodži - částečně díky úsilí americké popové zpěvačky Cher. Jediný pákistánský slon v Asii strávil roky ve špatných podmínkách v kontroverzní zoo v Islámábádu, kde kvůli životu v nevhodné struktuře trpěl nedostatkem pohybu a prasklými a znetvořenými nehty. Poté, co Kaavanův (jméno slona) partner zemřel v roce 2012, mu byl dán název „nejosamělejší slon na světě“. Od roku 2016 je Cher součástí obrovské kampaně v sociálních médiích, která ho měla přemístit. 

Začátkem tohoto roku Islámábádský Nejvyšší soud uzavřel zoo kvůli špatným podmínkám a udělil povolení k odstranění slona. Cher se o tom dozvěděla z příspěvku na Twitteru, kde si přečetla prohlášení kanálu Smithsonian Channel, který produkuje dokument o příběhu slona. 

„Pomyslela jsem si: Jak to mohu napravit? Jak mohu zachránit slona, který je 17 let spoután v boudě a který je vzdálený tisíc mil? Toto je první velká záchrana Free The Wild a jsem na to tak hrdá.“ 

řekla Cher, která po této informaci odcestovala do Pákistánu, aby slonovi zazpívala píseň.  

To je od nás zatím vše. Přejeme vám příjemný start nového týdne. A pamatujte na to, co řekl latinský spisovatel Publilius Sylus: 

„I největší věc roste z malých začátků.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze