Top hledané
Výsledky (0)
Tyto zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Taylor Swift šokuje novým albem. Čaputová mezi nejmocnějšími ženami světa. Drake a Nike spolupracují

Lukáš Bilinec
11. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Taylor Swift s oceněními Grammy

Americká zpěvačka Taylor Swift v letošním roce opravdu nezahálela a vypustila své již druhé studiové album. Pilná práce přinesla ocenění také slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové, která byla vybrána mezi 100 nejvlivnějších žen světa. A věděli jste, že mnohé světové státy mají o poznání přísnější sváteční opatření v boji s koronavirem?

Slovenská prezidentka v žebříčku nejvlivnějších žen světa

Otevřít v galerii (5)
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana ČaputováZdroj: Profimedia.cz

Magazín Forbes představil letošních 100 Nejvlivnějších žen světa. Do seznamu byla zařazena i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Sedmačtyřicetiletá právnička, která nastoupila do úřadu vloni v červenci, byla označena jako antikorupční aktivistka. Redaktoři zmiňují, že se velmi zasadila mj. o prošetření vraždy reportéra Jána Kuciaka. Jediná prezidentka ve slovenské historii bude nejvyšším ústavním činitelem našich východních sousedů minimálně do roku 2024. Čaputová v žebříčku předběhla třeba módní magnátku Tory Burch či hollywoodskou herečku Reese Witherspoon.

Nejmocnější ženou světa byla zvolena německá kancléřka Angela Merkel. Hned za ní je šéfka Evropské centrální banky Christine Lagarde a americká viceprezidentka Kamala Harris, kterou mnozí označují za budoucí první americkou prezidentku. Za zmínku stojí ještě 20. místo Oprah Winfrey či 46. pozice britské královny Alžběty II. 

Kanál Dunaj-Odra-Labe má další odpůrce

Otevřít v galerii (5)
Soutok Vltavy a Labe
Soutok Vltavy a LabeZdroj: Pixabay.com/Cryptuniverse

Nové vedení Olomouckého kraje zkritizovalo plánovanou stavbu vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Odmítá ho v kompletním provedení, nejen jeho labskou větev, ke které se negativně stavělo předchozí vedení. Stavba je podle nových radních funkčně i ekonomicky nesmyslná. O stavbě tohoto říčního kanálu se přitom debatuje již několik set let. Náklady by vyšly na stovky miliard.

"Plán stavby kanálu počítá i s tím, že by plavební cesta vedla napříč některými obcemi. To je zcela nepřijatelné. Mimo jiné by stavba zabrala tisíce hektarů půdy a měla by negativní dopad na koloběh podzemních vod,"

řekl náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Jan Šafařík (Spojenci).

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

COVID-19 komplikuje blížící se svátky po celém světě

Otevřít v galerii (5)
Žena v roušce s globusem
Žena v roušce s globusemZdroj: Pexels.com/Anna Shvets

Pandemie koronaviru komplikuje život lidem po celé planetě. Zatímco v České republice restaurace, hotely nebo fitness a wellness centra netrpělivě očekávají vývoj v dalších dnech a bojí se přechodu na 4. stupeň PES (Protiepidemický systém), v mnoha státech světa již přísnější opatření platí. A budou platit také přes svátky. Spojené státy americké, kde jen za včerejšek zemřelo s nemocí COVID-19 více než 3 000 lidí, důrazně doporučily svým občanům, aby se nesetkávali během Vánoc se svými příbuznými ve větším počtu. 

"Žádné vánoční party. Minimálně dalších 3 až 6 týdnů jsou naše covidové týdny. Epidemie neskončí ani po tomto období, ale jde o dobu, kdy by měl být nápor největší," 

nastínil pohled nastupující vládnoucí garnitury Dr. Michael Osterholm, člen Bidenovy poradní rady pro koronavirus. 

Ještě dál zašla Francie, která potvrdila, že zákaz vycházení mezi osmou večerní a šestou ranní bude platit i na Silvestra. Jediný den v následujících týdnech, kdy se budou moci Francouzi pohybovat venku i po 20. hodině, bude Štědrý den. Omezení budou od 21. prosince platit také na Slovensku, kde už vláda odhlasovala zavření obchodů s výjimkou těch se základními potřebami. Od 28. prosince navíc bude vyžadovaný test na koronavirus v podnicích, které mají více než 500 zaměstnanců. 

Taylor Swift vydala druhé album v letošním roce

Otevřít v galerii (5)
Taylor Swift patří mezi nejpopulárnější zpěvačky světa
Taylor Swift patří mezi nejpopulárnější zpěvačky světaZdroj: Unsplash.com/raphaellovaski

Třicetiletá americká zpěvačka Taylor Swift šokovala před pár hodinami své fanoušky, když prozradila zveřejnění svého nového alba. Na samotném oznámení o nové studiové desce by nebylo nic zvláštního, kdyby nepřišlo jen malou chvíli před samotným zveřejněním. Deska totiž vyšla dnes v 6:00 ráno SEČ. Jde navíc už o druhou nahrávku populární blondýnky v tomto roce.

V červenci vyšla Taylor deska folklore. Nové album dostalo název Evermore. Fanoušci se mohou těšit celkem na 17 písní. První videoklip z alba ke skladbě Willow vyšel dnes. 

NIKE vypustil info o nové kolekci s Drakem

Otevřít v galerii (5)
Nová kolekce od firmy NIKE vznikla ve spolupráce s Drakem
Nová kolekce od firmy NIKE vznikla ve spolupráce s DrakemZdroj: NIKE Fashion

Jeden z nejpopulárnějších hudebníků světa, rapper Drake, se spojil s oděvním gigantem NIKE. Vznikla velmi zajímavá spolupráce pod označením NOCTA. Prémiové oděvy byly představeny v povedeném lookbooku. Až na jedny bílé ponožky jsou všechny kousky oblečení černo-žluté. Kolekce obsahuje bundy, mikiny a fleecové tepláky z kvalitních materiálů, které v zimě zákazníci jistě ocení. Začátek prodeje je naplánován na 19. prosince a dá se očekávat, že budou mnohé kousky ihned vyprodané. NIKE a Drake by měli pokračovat ve spolupráci i v příštích měsících a letech. 

Kolik to bude stát? Bundy by měly dostat cenovku 400 dolarů (více než 8500 Kč), mikiny 120 USD (zhruba 2600 českých korun), tepláky 110 USD (přibližně 2400 Kč) a ponožky 30 amerických dolarů (650 korun). 

Pro páteční ráno už toho více nemáme. Víkend je za rohem, a tak věříme, že dnes máte o motivaci postaráno a vše vám půjde pěkně od ruky. 

"Začátek je ta nejdůležitější součást každé práce,"

prohlásil 4 století před začátkem našeho letopočtu řecký filozof Platón. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze