Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Těhotná Kylie Jenner. Obří krádež kryptoměn. Steve Jobs plánoval malý a levný iPhone

Lukáš Bilinec
23. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Kylie Jenner na akci BALMAIN X H&M

Krásné pondělní ráno (nejen) všem ranním ptáčatům u přehledu aktuálních zpráv z domova i ze světa. Víme, kdo je otcem dítěte těhotné Kylie Jenner. Bitcoin a další kryptoměny zažívají v posledních dnech pozvolnou jízdu vzhůru. A dozvěděli jsme se, jaké plány měl před svou smrtí legendární Steve Jobs. Přejeme vám pohodlné čtení a úspěšný start do nového pracovního týdne!

Na letišti v Kábulu už čeká více než 20 tisíc lidí 

Otevřít v galerii (8)
Stíny lidí na letišti
Stíny lidí na letištiZdroj: Unsplash/ Yolanda Sun

Ani týden po převzetí hlavního města Afghánistánu Tálibánem se situace na tamním letišti neuklidnila. Právě naopak, přímo v prostorách letiště či v jeho blízkém okolí je v tuto chvíli více než 20 tisíc lidí, kteří se snaží často za každou cenu dostat pryč ze země. Reportéři CNN potvrdili, že k letišti přicházejí stále další Afghánci, kteří se po změně režimu cítí být ohroženi a chtějí odletět pryč. Situace se zhoršila i kvůli rozhodnutí o vydání elektronických víz žadatelům o speciální imigrační vízum bez jmen a čísel dokumentů. Jako snímek obrazovky si totiž nyní takové vízum posílají tisíce Afghánců a snaží se jím prokázat svůj nárok na odlet ze své země.  

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

České firmy se začínají obávat podzimu

Otevřít v galerii (8)
Zdravotník provádí výtěr z nosohltanu
Zdravotník provádí výtěr z nosohltanuZdroj: Freepik/ prostooleh

S končícím se létem pomalu ale jistě vyvstává otázka, kdy a jak silná přijde další vlna koronavirové pandemie. I přes to, že je více než polovina občanů České republiky zaočkovaná, s největší pravděpodobností nebudou čísla stačit k tomu, abychom se vysokým počtům nakaženým vyhnuli. A vědí to i firmy, které své zaměstnance motivují různými benefity za to, že se nechají očkovat. Jiní zas přistupují k určitým restrikcím. Třeba Česká spořitelna od 1. září zavádí povinnost testování či potvrzení o prodělané nemoci Covid-19 pro všechny, kteří dosud nemají ukončené očkování. 

První parlamentní volby v historii Kataru

Otevřít v galerii (8)
Dauhá, hlavní město Kataru
Dauhá, hlavní město KataruZdroj: Unsplash/ Elissar Haidar

Předseda vlády Sheikh Khalid bin Khalifa Bin Abdulaziz Al Thani oznámil, že se už 2. října uskuteční první parlamentní volby v historii Kataru. Zároveň vyzval občany, aby se jich zúčastnili. Volit se budou dvě třetiny poradní rady Shura, celkem 30 ze 45 členů rady. Emir Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani bude i nadále jmenovat zbývajících patnáct členů. 

"Principem těchto voleb je naprosté přesvědčení, že občané Kataru mají stejná práva a povinnosti a že této zásady je dosaženo dodržováním ustanovení ústavy, národních tradic a stabilních zvyklostí. Dále také zavedenými právními a ústavními nástroji a postupy. Vyzývám lidi, aby se v dobrém zúčastnili prvních voleb v naší historii,"

řekl Sheikh Khalid. 

Čeká nás deštivý týden

Otevřít v galerii (8)
Osoba s deštníkem za nepříznivého počasí
Osoba s deštníkem za nepříznivého počasíZdroj: Pixabay/ Pexels

Milovníci tropických teplot se musí pomalu ale jistě smiřovat s tím, že takových dnů již v letošním roce v České republice mnoho nezažijí. A kdo ví, zda-li vůbec nějaký. V tomto týdnu se teploty k vysokým hodnotám ani nepřiblíží. Nejtepleji by mělo být ve středu, kdy rtuť teploměru vystoupá lehce nad 20 stupňů Celsia, jinak se však bude po celý týden držet ještě o pár stupňů a k žádnému výraznějšímu oteplení by nemělo dojít ani o víkendu. V nejbližším týdnu by mělo být na většině území oblačno s častými přeháňkami. 

Kylie Jenner čeká druhé dítě s Travisem Scottem

Otevřít v galerii (8)
Kylie Jenner ve videoklipu Cardi B
Kylie Jenner ve videoklipu Cardi BZdroj: Profimedia

O víkendu byla zprávou číslo jedna lifestylových webů po celém světě informace o tom, že je čtyřiadvacetiletá miliardářka Kylie Jenner podruhé těhotná. Od té doby zprávu potvrdilo již několik zdrojů a jeden z nich se teď rozpovídal pro magazín PEOPLE. Kylie je podle jeho slov nadšená, protože si sourozence pro svou tříletou dceru Stormi moc přála. Navíc už se objevily i potvrzení z důvěryhodných zdrojů, že otcem dítěte je skutečně otec Stormi, americký rapper Travis Scott, se kterým se Kylie sice po narození dcery rozešla, ale stále udržovali dobré vztahy. Znovu se tak rozroste klan Kardashian/Jenner, který se proslavil díky reality show Keeping up with The Kardashians. 

Animovaný film o štěnětech slaví úspěch

Otevřít v galerii (8)
Tlapková patrola ve filmu
Tlapková patrola ve filmuZdroj: Paramount

Film podle dnes už legendárního seriálu Tlapková patrola se prosadil v amerických kinech. Stal se jedním ze dvou filmů, které v posledním týdnu utržily na vstupném více než 10 milionů amerických dolarů. Se 13 miliony obsadil film Tlapková Patrola ve filmu druhé místo za Až za ním pak skončily filmy jako Expedice: Držungle, Smrt ve tmě 2, nebo sci-fi Reminiscence s Hugh Jackmanem v hlavní roli. Na špici se i druhý týden po sobě udržela akční komedie Free Guy s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli.

Hackeři ukradli kryptoměny za miliardy 

Otevřít v galerii (8)
Vizualizace kryptoměny Bitcoin
Vizualizace kryptoměny BitcoinZdroj: Pixabay/ QuinceCreative

Japonská burza kryptoměn Liquid oznámila, že vyšetřuje hackerský útok, při němž byly odcizeny kryptoměny v hodnotě 97 milionů amerických dolarů (více než 2,1 miliardy českých korun). Společnost na svém blogu napsala, že 19. srpna její tým odhalil neoprávněné přístupy k některým kryptopeněženkám. V reakci na to okamžitě zastavila možnosti všech výběrů. Ukradeno bylo celkem 69 různých kryptoměn, které si hackeři převedli na jiné burzy nebo do decentralizovaných stránek na výměnu financí. Kauza se řeší v době, kdy kryptoměny po několikaměsíční stagnaci nabírají na hodnotě. Bitcoin aktuálně pokořil hranici 50 tisíc amerických dolarů. 

Steve Jobs plánoval levný iPhone

Otevřít v galerii (8)
Bývalý CEO společnosti Apple, Steve Jobs
Bývalý CEO společnosti Apple, Steve JobsZdroj: Profimedia

Vizionář Steve Jobs plánoval v posledním roce svého života iPhone, který by byl malinký a cenově dostupnější. Měl být založený na iPodu Touch. Informace o plánech bývalého CEO společnosti Apple se dostávají na veřejnost kvůli sportu společnosti s firmou Epic Games. E-mail, ve kterém Steve Jobs popisuje plány na uvedení iPhone, který měl nahradit model 3GS, dorazil přitom jen několik měsíců po představení dnes již legendárního přístroje iPhone 4 a iPodu Nano. Od rozměrově velmi malých výrobků se Apple v posledním období výrazně odklonil. Těžko říct, jestli se někdy telefonu, který by měl jen zhruba poloviční rozměry oproti tradičním iPhonů, dočkáme. 

Dočetli jste až na konec pondělního ranního ptáčete. Přejeme vám, ať je pro vás tento týden úspěšný a na závěr pro vás již tradičně máme zajímavý citát. Dnes od irského dramatika George Bernarda Shawa:

"Neodporuj pokušení! Všechno vyzkoušej a dělej to, co ti nejvíce vyhovuje."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze