Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Tenisky od Billie Eilish. Senátoři v USA kritizují Instagram. SpaceX vynesl turisty do vesmíru

Lukáš Bilinec
16. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Billie Eilish na Met Gala 2021

Krásné čtvrteční ráno u přehledu aktuálních zpráv, milá ptáčata! Teprve devatenáctiletá zpěvačka Billie Eilish sbírá jeden úspěch za druhým. Mark Zuckerberg má opačné starosti, pustili se do něj američtí zákonodárci kvůli sociální síti Instagram, která má podle nich špatný dopad na teenagery. A věděli jste, kdy vyjde pokračování hororu Paranormal Activity? Čtěte!

USA a UK pomohou Austrálii získat jaderné ponorky

Otevřít v galerii (8)
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden oznámil v rámci nového trilaterálního partnerství mezi Spojenými státy, Austrálií a Velkou Británií, že obě velmoci pomohou Austrálii získat ponorky poháněné jaderným pohonem. Mělo by jít o zásadní krok v boji proti čínské agresi.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

"Dnes děláme historický krok k prohloubení a formalizaci spolupráce mezi všemi třemi našimi národy, protože všichni uznáváme imperativ dlouhodobého zajištění míru a stability v Indo-Pacifiku,"

řekl Joe Biden, který si za jeden z cílů svého prezidentství určil asijskou "bitvu demokracie proti autokracii". V nejbližší době dojde i na summit asijských vůdců v Bílém domě. 

Babiš ustoupil a brožuru nechá rozeslat až po volbách

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš v respirátoru s českou vlajkou
Andrej Babiš v respirátoru s českou vlajkouZdroj: Profimedia

Velkým tématem posledních týdnů se na české politické scéně stala brožura k prevenci rakoviny, ve které jsou i fotografie premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ta měla v průběhu září dorazit do dvou milionů domácností. Opozice kritizovala předsedu vlády, že zneužívá peníze největší zdravotní pojišťovny v zemi (VZP) ke své volební kampani. Celkové náklady za brožury a jejich rozeslání vystoupají na 15 milionů korun. Babiš brožuru před poslanci obhajoval v projevu, který trval více než 20 minut. Nakonec však řekl, že nařídí, aby byla rozeslána až po říjnových volbách. 

Vesmírní turisté už jsou na oběžné dráze Země

Otevřít v galerii (8)
Start rakety z Kennedyho vesmírného střediska
Start rakety z Kennedyho vesmírného střediskaZdroj: Unsplash/ SpaceX

Z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě úspěšně odstartovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX, která vynesla na oběžnou dráhu naší planety loď Crew Dragon. Na její palubě vůbec poprvé v historii nesedí ani jeden profesionální kosmonaut, nýbrž čtyřčlenná civilní posádka. V rámci mise Inspiration4 se bude zkoumat dopad pobytu ve vesmíru na lidský organismus. Vůdčí osobností výpravy je miliardář Jared Isaacman. Návrat zpátky na Zemi je plánován za 3 dny.

Praha 2 obdarovala strážníky, policisty i hasiče 

Otevřít v galerii (8)
Předání daru hasičům
Předání daru hasičům Zdroj: archiv Městské části Praha 2

Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna předali bezpečnostním složkám věcné dary v hodnotě celkem 240 tisíc korun. Dalších 350 tisíc korun věnovala městská část Praha 2 na motivační odměny. Strážníci městské policie obdrželi výpočetní techniku či mobilní telefony a hasiči převzali běžecký trenažer ke zdokonalování fyzické kondice. Obvodní ředitelství policie Praha 2 pak bylo obdarováno skoro 100 kusy taktických rukavic.

Tenisky od Billie Eilish a Air Jordan svítí ve tmě

Otevřít v galerii (8)
Tenisky Billie Eilish x Air Jordan 1 KO
Tenisky Billie Eilish x Air Jordan 1 KOZdroj: Nike Footwear

Už v červnu tohoto roku jsme vám přinesli zprávu o tom, že teprve devatenáctiletá Billie Eilish už chystá ve spolupráci s obuvním gigantem své vlastní tenisky. Nyní už konečně víme, jak přesně budou tenisky osminásobné vítězky Grammy vypadat. Jde konkrétně o legendární siluetu Air Jordan 1, nazvané Billie Eilish x Air Jordan 1 KO. Prostor dostala oblíbená výrazně neonově zelená barva, která je s Billie úzce spjata. Kromě nylonového jazyka, na kterém je podpis Billie Eilish, je bota vyrobena z kůže. Fanoušky určitě bude zajímat i velká vychytávka - boty budou svítit ve tmě. V rámci balení by měl navíc dorazit i zpěvník s hity mladé hudební hvězdy. Oficiální datum vydání prozatím není, spekuluje se však o 30. září. 

Paranormal Activity 7 vyjde už za pár týdnů

Otevřít v galerii (8)
Paranormal Activity 6: The Ghost Dimension
Paranormal Activity 6: The Ghost DimensionZdroj: © Paramount Pictures

Už sedmý díl populární série byl původně plánovaný na březen letošního roku, ale celosvětová pandemická situace jeho vydání posunula. Na pokračování mysteriózní hororové ságy se čeká už od roku 2015, kdy vyšel dosud poslední, šestý díl. Nyní už však známe oficiální název sedmičky, který zní Paranormal Activity: The Next of Kin. Dále také víme, že by měl vyjít v období Halloweenu, tedy na konci října. Premiéra je plánována exkluzivně pouze na službě Paramount+. 

Facebook má kvůli Instagramu problém se zákonodárci

Otevřít v galerii (8)
Ikonka aplikace Instagram na chytrém telefonu
Ikonka aplikace Instagram na chytrém telefonuZdroj: Pixabay/ Webster2703

Dva zákonodárci z panelu Senátního výboru pro obchod nad ochranou spotřebitelů uvedli, že zahájili vyšetřování Facebooku. Stalo se tak poté, co The Wall Street Journal uvedl, že si je společnost vědoma škod, které může Instagram způsobit dospívajícím dívkám. Američtí senátoři nyní budou požadovat nové dokumenty a svědecké výpovědi. Facebook není schopen nést odpovědnost za dopad Instagramu na zdraví mladých lidí. Zákonodárci by rádi, aby Facebook vyčlenil velké finance na řešení technických dopadů jeho služeb na mládež. Vláda USA se dlouhodobě zlobí, že jsou odpovědi vedení Facebooku v nejrůznějších kauzách velmi vyhýbavé a snaží se zakrývat důkazy o škodách.

Výstava v nové londýnské galerii nadchne estetickou jednoduchostí

Otevřít v galerii (8)
Marc Newson a jeho Quobus
Marc Newson a jeho QuobusZdroj: Galerie Kreo Design

V Londýně byly otevřeny nové prostory galerie Kreo. Aktuálně v ní probíhá výstava designéra nábytku Marca Newsona, který tu uvádí své nejnovější dílo s názvem Quobus - latina pro kostku. Po provedení výzkumu na policích knihkupectví před šesti lety Newson postavil dlouhou policovou jednotku, která nejen drží knihy, ale zobrazuje je také v rytmické struktuře. Policová struktura se přizpůsobuje potřebám a zároveň udržuje jako celek estetickou jednoduchost. Ačkoliv je každá kostka se smaltovaným povrchem různě velká, spojuje se do homogenního tvaru s měkkými zaoblenými rohy. Zážitek dotváří tlumené barvy. Právě kompaktnost a jednoduchost je možné ocenit i na dalších dílech tohoto designéra. Výstava souběžně běží v nových prostorách v Londýně i ve známých prostorách v Paříži až do 20. listopadu.

Dočetli jste až na konec dnešního ranního přehledu zpráv. Přejeme vám úspěšný čtvrtek a přidáváme závěrem moudrý citát švýcarského teologa Alexandre Vineta:

"Chtěl bych - neznamená nic, chci - dělá divy."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze