Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Tenistka Wozniacki těhotná. Prahu čekají velké změny. Babiš jednal o očkování v Srbsku

Kateřina Ostrejšová
11. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Caroline Wozniacki

Pražané budou jásat! Hlavní město čekají velké změny - na Žižkově vyroste moderní městská čtvrť a vznikne i nové železniční spojení na letiště. Premiér Andrej Babiš odcestoval do Bělehradu, kde jednal o postupu očkování proti koronaviru. Bývalá tenistka Caroline Wozniacki čeká svoje první miminko. Více v dnešním Ranním ptáčeti.

Na Žižkově vyroste moderní městská čtvrť 

Otevřít v galerii (5)
Partička společně nakupuje.
Partička společně nakupuje. Zdroj: Freepik.com

Původně nákladové nádraží na Žižkově je jedním z nejvýznamnějších brownfieldů (nevyužívaný objekt) v širším centru Prahy. Cílem města je, aby zde vznikla moderní městská čtvrť s byty, obchody, školou a parky. K tomu je zapotřebí změna územního plánu, která dnes výstavbu v území neumožňuje. Proto Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zpracoval studii, kterou včera spolu se změnou územního plánu představili v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Do celého procesu IPR zapojuje obyvatele, kteří můžou ke studii až do konce března podat připomínku.  

Nákladové nádraží Žižkov, jež je v současnosti nevyužité, se přemění v rezidenční čtvrť s parky. Jen území samotného areálu bývalého nádraží nabídne bydlení až pro 15 000 obyvatel. Aby zde mohla začít výstavba, je nutná změna územního plánu, která je pořizována již od roku 2009. Ta je v současnosti ve fázi veřejného projednání a až do 23. 2. k ní může každý uplatnit svou připomínku. Součástí plánovaného rozvoje oblasti je také oprava a přestavba památkově chráněné funkcionalistické budovy žižkovského nádraží. 

Tenisová kráska Wozniacki je těhotná  

Otevřít v galerii (5)
Caroline Wozniacki
Caroline WozniackiZdroj: Profimedia.cz

Bývalá profesionální tenistka Caroline Wozniacki a její manžel, hvězda NBA David Lee, rozrůstají svoji rodinu. Poté, co před rokem odešla do tenisového důchodu, Caroline odhalila, že v červnu 2021 čekají holčičku. Na prahu třicítky se stane Wozniacki matkou poprvé, těhotenství oznámila na svém Instagramovém účtu.  

„Nemůžeme se dočkat, až v červnu přivítáme naši holčičku,“  

Sdílela spolu s fotografií jejího ultrazvuku a botiček. Caroline a David jsou svoji už téměř dva roky, o ruku ji požádal 8,8 karátovým diamantovým prstenem, protože osmička je údajně jejím šťastným číslem.  

Premiér Babiš jednal v Bělehradě o zkušenostech s očkováním  

Otevřít v galerii (5)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia.cz

Předseda vlády ČR Andrej Babiš navštívil ve středu 10. února Srbsko. S premiérkou Anou Brnabićovou a prezidentem Aleksandarem Vučićem jednal v Bělehradě o postupu očkování proti covid-19. Českého premiéra doprovodil na pracovní cestě expertní tým lékařů, epidemiologů a virologů. Hlavními tématy pracovní návštěvy byly aktuální epidemiologická situace a výměna zkušeností s postupem očkování, přístupem k boji proti šíření onemocnění covid-19 a jednotlivými vakcínami, které Srbsko využívá. 

"Navštívili jsme Srbsko z jediného důvodu a to, že Srbsko je v Evropě druhá nejlépe očkující země po Velké Británii a sedmá na světě. Proto nás zajímalo, jak organizují očkovaní, jak fungují registrace. A samozřejmě zajímavý poznatek je, že občané si mohou vybrat vakcínu,"  

uvedl premiér Babiš. Srbsko již naočkovalo přes půl milionu obyvatel, denně je v zemi očkováno 30 až 53 tisíc lidí. Srbsko objednalo kromě vakcín společností Pfizer/BioNTech i 4 miliony vakcín z Číny od firmy Sinopharm, které jsou dodávané i s injekční stříkačkou a jehlou, a 2 miliony vakcín Sputnik V z Ruska.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Praha vybuduje železniční spojení na letiště 

Otevřít v galerii (5)
Zdeněk Hřib a Jiří Svoboda
Zdeněk Hřib a Jiří SvobodaZdroj: magistrát hlavního města Prahy

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib včera spolu s generálním ředitelem Správy železnic Jiřím Svobodou podepsali memorandum o spolupráci při přípravě veřejně prospěšné stavby Modernizace a novostavba trati Praha - Veleslavín - Praha - Letiště Václava Havla. V rámci dohody hlavní město vykoupí pozemky potřebné pro stavbu terminálu a část pozemků následně Praha využije i pro vybudování nové tramvajové trati. 

„Naším cílem je co nejvíce urychlit přípravu roky plánované stavby kapacitní železniční trati na Letiště Václava Havla a do Kladna. Proto vítám tuto dohodu o spolupráci se Správou železnic. Děláme tak další krok k modernímu, rychlému a ekologickému spojení, které navíc pomůže výrazně ulevit přetížené automobilové dopravě ve městě,“  

říká primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib. Včerejším podpisem memoranda se hlavní město Praha zavázalo zahájit jednání s cílem získat do svého vlastnictví pozemky v oblasti budoucího dopravního terminálu a záchytného parkoviště na Dlouhé Míli v Praze 6, které budou součástí projektu železniční trati na letiště. V lokalitě je v plánu hned několik důležitých dopravních staveb, včetně terminálu a plošného parkoviště pro přibližně 1050 aut. Navíc tudy hlavní město plánuje vést i tramvajovou trať Dědinská – Terminál 3. Společným cílem Prahy a Správy železnic je vybudovat zde moderní terminál, kde bude možné využít železniční spojení mezi letištěm a centrem, zaparkovat automobil nebo přestoupit na prodlouženou tramvajovou trať z Evropské ulice a Dědiny.  

Mastercard otevře síť pro výběr kryptoměny

Otevřít v galerii (5)
Platební karta Mastercard.
Platební karta Mastercard. Zdroj: Pixabay.com/AKuptsova

Společnost Mastercard plánuje v letošním roce nabídnout podporu pro některé kryptoměny ve své síti a připojí se k řadě velkých společností, které se zavázaly k podobné podpoře. Oznámení gigantů vydávajících kreditní karty přichází několik dní poté, co společnost Tesla odhalila, že nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a brzy je přijme jako platební metodu. 

V kryptoměnách vidí budoucnost i ostatní společnosti, správce aktiv BlackRock a platební společnosti Square a PayPal také nedávno podpořily kryptoměny. Mastercard již zákazníkům nabízí karty, které lidem umožňují provádět transakce pomocí jejich kryptoměn. 

„Provedením této práce vytvoříte mnohem více možností pro nakupující a obchodníky, což jim umožní provádět zcela novou formu plateb. Tato změna může obchodníkům otevřít nové zákazníky, kteří se již hrnou k digitálním aktivům,“  

uvedl Mastercard.  

To je od nás zatím vše, mějte krásné čtvrteční ráno. Podle slov komika Miltona Berleho: 

“Pokud příležitost neklepe na dveře, postav své vlastní dveře.”  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze