Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Tereza Maxová zářila na křtu. E.ON zvýší od ledna ceny. Drink Bloody Mary má velké výročí

Kateřina Ostrejšová
16. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Tereza Maxová s manželem

Přejeme vám krásné čtvrteční ráno, ranní ptáčátka. Připravili jsme si pro vás novinky z domova i ze světa. Uhodnete, který drink slaví “na scéně” už 100 let? 

Ručně vyrobená replika závodního vozu F1 Lewise Hamiltona ve čtvrtinové velikosti za 25 000 liber 

Otevřít v galerii (8)
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton Zdroj: Profimedia

Pečlivě vyrobený model formule ve čtvrtinové velikosti s nímž Lewis Hamilton získal svůj sedmý titul mistra světa je k mání za neuvěřitelných 25 000 liber. Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance také zajistil týmu double v poháru konstruktérů. Model, jehož délka přesahuje 1,25 metru, se vytvořil především pro potřeby týmu Mercedes-AMG Petronas a pro jeho oficiálními partnery a sponzory. 

E.ON od ledna zvýší ceny!  

Otevřít v galerii (8)
E.ON od ledna zdraží
E.ON od ledna zdražíZdroj: Unsplash

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Dodavatel energií E.ON od ledna zvýší ceny. Standardní ceníky u elektřiny se zvýší v průměru o 17 procent, u plynu o 16 procent. Zdražování se nedotkne fixovaných smluv. Důvodem jsou vysoké nákupní ceny energií na burzách. 

Křest knihy Terezy Maxové 

Otevřít v galerii (8)
Tereza Maxová na křtu své knihy s manželem
Tereza Maxová na křtu své knihy s manželem Zdroj: Profimedia

Na křtu knihy TEREZA konajícího se 14. prosince v kavárně Slavia v Praze nejvíce zazářila modelka Tereza Maxová. Na společenskou událost dorazila v doprovodu svého manžela Buraka Oymena a maminky Aleny Maxové. Stále zamilovaný Burak Oymen se doslova nemohl nabažit své krásné ženy a polibky opravdu nešetřil! 

Koktejl Bloody Mary pijí lidé po celém světě už 100 let 

Otevřít v galerii (8)
Drink Bloody Mary lidé popíjejí už 100 let
Drink Bloody Mary lidé popíjejí už 100 let Zdroj: Unsplash

Bloody Mary je oblíbený koktejl namíchaný z vodky, rajčatového džusu a dalšího koření. Původ je však nejasný. Fernand Petiot tvrdil, že ho vynalezl v roce 1921, když pracoval v baru v Paříži. Drink je pojmenovaný podle anglické královny Marie I. Tudorovny, která kvůli násilnému protlačování katolictví nechala za 5 let své vlády popravit přes 300 protestantů. 

Senát nepřijal možnost uznávat osvojení dětí z ciziny homosexuálními páry 

Otevřít v galerii (8)
Senát nepřijal možnost uznávat osvojení dětí z ciziny homosexuálními páry
Senát nepřijal možnost uznávat osvojení dětí z ciziny homosexuálními páry Zdroj: Unsplash

Horní komora se neztotožnila se senátorskou novelou, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí v cizině homosexuálními páry. Podle kritiků by novela o mezinárodním právu soukromém znamenala zásah do občanského zákoníku. Václav Láska (Senátor 21) jako autor novely proto slíbil do jara příštího roku předložit komplexní novelu českého práva. 

Vláda poprvé zasedne v pátek ve 13:00 

Otevřít v galerii (8)
Petr Fiala a Markéta Pekarová Adamová
Petr Fiala a Markéta Pekarová Adamová Zdroj: Profimedia

První zasedání vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) se uskuteční v pátek zhruba od 13:00. Následovat bude v pátek a sobotu uvádění ministrů do úřadů. V tiskové zprávě to oznámil úřad vlády. Po uvedení všech členů nového kabinetu do úřadu se bude v sobotu odpoledne konat tisková konference. 

Mezinárodní soutěž videoklipů 

Otevřít v galerii (8)
Bude již druhý ročník soutěže videoklipů
Bude již druhý ročník soutěže videoklipůZdroj: Unsplash

Tvůrci videoklipů se mohou zúčastnit druhého ročníku mezinárodní soutěže hudebních videoklipů. Klipy natočené v roce 2021 lze přihlásit do konce února na stránkách soutěže. Proti předchozímu roku pro další ročníky organizátoři zjednodušili pravidla. Nově stačí videoklip přihlásit a porotci ze všech klipů vyberou nominanty do některé z osmi kategorií. 

"Úspěch, se kterým se soutěž v prvním ročníku setkala, potvrdil, že takový projekt tu chyběl. Přihlásilo se do něj 111 videoklipů z 19 zemí světa a valná většina z nich splňovala ta nejpřísnější měřítka. Mezi výherci pak byli jak francouzská kapela Caravan Palace, tak zpěvačka Lenny s videoklipem Figure It Out,"  

řekl David Laňka, který je spolu s Martinem Müllerem organizátorem soutěže. 

Sacharovovu cenu převzala jménem Navalného jeho dcera 

Otevřít v galerii (8)
Alexej Navalnyj
Alexej Navalnyj Zdroj: Profimedia

Sacharovovu cenu za svobodu myšlení včera jménem svého otce, vězněného ruského opozičníka a protikorupčního aktivisty Alexeje Navalného, převzala v Evropském parlamentu jeho dcera Darja Navalná. V projevu na plénu přitom vyzvala evropské lídry, aby diktátorům neustupovali. 

Přejeme vám příjemné vstávání a budeme se těšit zase zítra. Loučíme se se slovy George Elita: 

“Nikdy není pozdě začít být tím, kým jsme mohli být.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze