Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Druhou dávku lze posunout. Mistři světa končí na EURU. Brno pomáhá moravským rodinám

Kateřina Ostrejšová
29. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Adam Vojtěch

Krásné ráno všem ranním ptáčátkům. Doufáme, že jste se všichni vyspali do růžova a jste připraveni na novinky ze světa. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se bude smět posunout druhý termín očkování. A co vše nás ještě čeká?  

Praha zvýší zabezpečení svých IT systémů 

Otevřít v galerii (8)
Zdeněk Hřib
Zdeněk HřibZdroj: Profimedia

Rada hl. m. Prahy schválila záměr realizace veřejné zakázky na obnovu technologické podpory a rozšíření systému pro detekci kybernetických hrozeb Fidelis Elevate. Cílem je ještě více zabezpečit magistrátní IT systémy před stále častějšími útoky. 

„Dosavadní kyberútoky na samotný magistrát byly neúspěšné. Aktivity útočníků nicméně neustávají. Pracujeme proto na ještě lepším zajištění bezpečnosti magistrátních IT systémů proti dosud neznámým hrozbám,“  

Luxusní mezonetový byt na prodej, Středokluky
Luxusní mezonetový byt na prodej, Středokluky, Okolí Prahy

říká primátor Zdeněk Hřib. Současné IT prostředí je charakterizováno velkou různorodostí kybernetických hrozeb. Magistrát hl. m. Prahy proto využívá pro zabezpečení provozu síťového prostředí komplexní technologii, která je složena z několika dílčích celků, které zabezpečují jednotlivé části síťového prostředí. 

Brno nabídne rodinám postiženým živelní pohromou bydlení 

Otevřít v galerii (8)
Dům bez střechy.
Dům bez střechy.Zdroj: LP-Life

Brněnští radní souhlasili s udělením výjimky v pravidlech poskytování městských bytů, a to ve prospěch lidí postižených přírodní katastrofou. Několik městských částí již pomoc nabídlo. 

„Pohroma, která postihla jižní Moravu, nás velmi zasáhla. Mnoho z nás má v postižené oblasti rodinné příslušníky, přátele, spolužáky nebo známé. Naší snahou je pomoci lidem rychle a efektivně. Z tohoto důvodu jsem zajistila v pátek ráno odvoz jídla na Břeclavsko a Hodonínsko. Tato iniciativa nyní pokračuje každý den. Zájemci zároveň mohou přispívat na účet Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje,“  

přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Další možnou pomocí je poskytnutí ubytování rodinám, které přišly o svůj domov. Rada města Brna souhlasila s poskytnutím výjimky v poskytování městských bytů. Díky ní budou moci městské části nabídnout volné byty pro přechodné bydlení. 

Babiš navštíví vinohradskou nemocnici  

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia

Premiér Andrej Babiš dnes navštíví vinohradskou nemocnici. Hlavním tématem bude prevence rakoviny a onkologického centra. Český onkologicky institut, jehož vybudování má stát sedm miliard korun, zmiňuje Plán obnovy, kterým Česko naplánovalo rozdělení evropských peněz pro nastartování země po koronavirové krizi. Proti jsou však zástupci České onkologické společnosti, kteří tvrdí, že s nimi záměr nového centra nikdo nekonzultoval. Na projektu pracuje bývalý ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny a donedávna náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák. 

Termín druhé dávky lze měnit  

Otevřít v galerii (8)
Adam Vojtěch
Adam Vojtěch Zdroj: Profimedia

Změnit si termín očkování druhé dávky proti covidu-19 od firmy Pfizer je možný. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha to lze až o osm dní, což oznámil na Twitteru. Termín druhé dávky zatím očkovací centra automaticky nastavila na 42 dní, což je horní hranice. Po jednání vlády Vojtěch v České televizi doplnil, že od července by se mohla vakcína aplikovat znovu po 21 dnech. 

Ještě v květnu přitom hlavní hygienička Pavla Svrčinová na dotaz ČTK uvedla, že jiné důvody kromě zdravotních nejsou, aby se termín měnil. Teď ministr vyzval, aby si termín lidé měnili, pokud jim nevyhovuje.  

Byl to rasistický krok, komentuje Scottie Pippen 

Otevřít v galerii (8)
Michael Jordan
Michael JordanZdroj: Profimedia

Basketbalová legenda NBA Scottie Pippen se během rozhovoru s Danem Patrickem nemohl udržet na uzdě, když diskutoval o svém bývalém trenérovi Philu Jacksonovi a spoluhráči Michaelu Jordanovi. Mluvilo se o situaci, kdy byl Pippen požádán odejít z finální hry play-off v roce 1994. Trenér požadoval, aby finální ránu namísto nšho provedl nováček Chicaga Bulls Toni Kukoc. Pippen nakonec odmítl jít do hry a Kukoc trefil koš, který zvítězil. Pippen rozhodnutí označil za rasistické. 

Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici
Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici, Praha 1

Pro mistry světa Francouze končí fotbalové EURO 

Otevřít v galerii (8)
Fotbalový míč v brance.
Fotbalový míč v brance. Zdroj: Freepik

Kylian Mbappe asi nebude mít nejklidnější spaní. V osmifinále na fotbalovém EURU byl zápas Francie proti Švýcarsku opravdu vyrovnaný. Zápas musely rozhodnout až penalty. Po devíti proměněných pokusech za sebou neuspěl útočník Mbappé a potvrdil tak svůj nepovedený turnaj, během kterého nedal ani jeden gól. Francie na velkém turnaji nepostoupila do čtvrfinále poprvé od světového šampionátu v roce 2010. Švýcarsko zažívá opačnou situaci – mezi nejlepší osmičkou jsou poprvé od mistrovství světa v roce 1954.  

"Je to úžasné a jsme všichni moc hrdí. Napsali jsme novou historickou kapitolu našeho fotbalového národa. Ve čtvrtfinále nás čekají Španělé. Bude to těžké, ale sníme dál,"  

řekl švýcarský kapitán Granit Xhaka v televizním rozhovoru. 

Nový Zéland částečně restartuje cestovní bublinu  

Otevřít v galerii (8)
Ženy utíkají s kufry na letiště.
Ženy utíkají s kufry na letiště.Zdroj: Freepik

Vláda Nového Zélandu uvedla, že příští týden obnoví bezkaranténní cestování s částmi Austrálie. Minulý týden Nový Zéland svojí cestovní bublinu zastavil, protože v Sydney a několika dalších evropských městech vypukla vysoce nakažlivá varianta Delta.  

Ministr Chris Hipkins uvedl, že od pondělí bude pokračovat cestování bez karantény se státy jižní Austrálie, Tasmánie a Viktorie a na území hlavního města Austrálie, i když úřady budou situaci do té doby nadále přezkoumávat. Cestující budou muset před odletem poskytnout negativní test a nesmí v posledních dnech navštívit nakažené státy, uvedl Hipkins. 

Žádná jaderná zbraň pro Irán, říká Biden  

Otevřít v galerii (8)
Joe Biden
Joe BidenZdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden na pondělním jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem uvedl, že jeho závazek vůči Izraeli je „železný“ a těší se na brzké setkání s novým izraelským premiérem Naftali Bennettem. Biden na svém prvním setkání prezidenta s nejvyšším izraelským představitelem rovněž uvedl, že Írán během jeho působení v úřadu nebude vlastnit jadernou zbraň. 

"Moje oddanost Izraeli je ... pevná,"

řekl Biden Rivlinovi na začátku jejich setkání v Oválné pracovně.  

Přejeme vám příjemné ráno a budeme se těšit zase zítra. Vzpomeňte si na slova herce Keanuho Reevese: 

„Nemáme žádnou jistotu, že zítřek opravdu přijde, tak pojďme žít hned dnes!“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze