Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Dnes určitě ano!

Ranní ptáče: The Weeknd překonal rekord. Stočtyřicet let značky Gucci. Jennifer Lawrence se bojí návratu.

Valentina Lebová
26. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Jennifer Lawrence

Krásné páteční ráno! Máme tu poslední pracovní den tohoto týdne a ani dnes Vás neochudíme o události, které se staly doma i ve světě. Jdeme na ně. 

Vláda schválila nouzový stav

Otevřít v galerii (7)
Vláda schválila nouzový stav
Vláda schválila nouzový stavZdroj: Freepik

V Česku byl kvůli epidemii covidu opět vyhlášen nouzový stav. Vláda v demisi ho schválila na třicet dní s platností od půlnoci ze čtvrtka na pátek, uvedl premiér Andrej Babiš. Vládě znovu umožní vydávat plošná omezení. O prvních hned rozhodla, platit začnou dnes v 18 hodin. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

The Weeknd překonal rekord

Otevřít v galerii (7)
The Weeknd
The WeekndZdroj: Profimedia
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2, Okolí Prahy

Singl Blinding Lights od kanadského zpěváka The Weeknd se stal historicky nejúspěšnější písní všech dob v žebříčku sestavovaném časopisem Billboard. Překonal rekord, který od 60. let minulého století držela coververze hitu The Twist od rokenrolového zpěváka Chubbyho Checkera.

Zeman znovu v nemocnici

Prezidenta Miloše Zemana převezla sanitka z Lán zpět do nemocnice kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. V kontaktu byl s nakaženou pracovnicí své kanceláře. Příznaky nemoci covid-19 prezident nemá, lékaři uvádějí, že v nemocnici zůstane na pozorování. V domácím ošetření byl přitom jen pár hodin. Z Ústřední vojenské nemocnice byl propuštěn ve čtvrtek ráno, hospitalizován zde byl od 10. října. Uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Stočtyřicet let značky Gucci

Otevřít v galerii (7)
Stočtyřicet let značky Gucci
Stočtyřicet let značky GucciZdroj: Pixabay

Historie značky Gucci se začala psát přešně 26. března 1881, kdy se narodil Guccio Gucci. Módní dům s jeho jménem patří k nejdůležitějším hráčům světového fashion byznysu. Jeho kreativní ředitelé vždy pomáhají nastolovat nejen to, co nosí jejich zákazníci, mezi které patří řada celebrit, ale také obyčejní smrtelníci. 

Národní galerie otevřela výstavu o falzech

Otevřít v galerii (7)
Výstava o falzech
Výstava o falzechZdroj: Pixabay

Padělky obrazů a soch z 15. až 20. století nově představuje pražská Národní galerie. Výstavu nazvanou Falza? Falza! otevřela ve Šternberském paláci, vedle českých napodobenin zahrnuje i několik zahraničních. Národní galerie se odvážně pustila do choulostivého tématu.

"I k nám do sbírek se dostaly falzifikáty. Nejvíc v době poválečných konfiskací, získali jsme celé sbírky v rámci Benešových dekretů,"

řekla kurátorka výstavy Olga Kotková.

Ratifikace Istambulské úmluvy

Otevřít v galerii (7)
Ratifikace Istambulské úmluvy
Ratifikace Istambulské úmluvyZdroj: Pixabay

Evropští poslanci ve čtvrtek v debatě o násilí páchaném na ženách v Evropské unii vyzvali Česko a pět dalších členských zemí, aby neprodleně ratifikovaly Istanbulskou úmluvu, která se zaměřuje na boj s domácím a sexuálním násilím. Mnozí zákonodárci míní, že není třeba čekat, až úmluvu schválí jednotlivé členské státy. Ty by podle nich měly dokument potvrdit na unijní úrovni kvalifikovanou většinou.

Rok od smrti Diega Maradony

Otevřít v galerii (7)
Rok od úmrtí Diega Maradony
Rok od úmrtí Diega MaradonyZdroj: Pixabay

Právě před rokem a jedním dnem, ve středu 25. listopadu 2020, zemřel Diego Armando Maradona, kapitán fotbalových mistrů světa z roku 1986 a jeden z nejlepších fotbalistů planety. Maradona byl známý nejen díky fotbalu, ale také pletkami s mafií a závislostí na kokainu.

"V Neapoli byly drogy všude. Prakticky mi je dávali na podnose,"

přiznal Maradona, který se spřátelil s nebezpečným klanem Giulianů.

Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²
Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²,

Jennifer Lawrence se bojí návratu

Otevřít v galerii (7)
Jennifer Lawrence
Jennifer LawrenceZdroj: Profimedia

Hollywoodská herečka Jennifer Lawrence před pár lety ustoupila z centra pozornosti médií do ústraní, aby chránila své soukromí. Měla rovněž pocit, že už jí mají všichni plné zuby. Herečka je momentálně těhotná a má také roztočený nový film, s čímž se váže i jeho propagace. Lawrence proto neskrývá obavy z návratu do centra dění.

To je od nás pro tento týden vše, přejeme Vám krásný víkend a jak řekl Gilbert K. Chesterton:

"Jenom ti, kteří vydrží ještě deset minut, když už je vše ztraceno, vytvářejí naději."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze