Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Thunberg zpívala na pódiu. Bill Clinton venku z nemocnice. Basiková vydává první sólové album

Kateřina Ostrejšová
18. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Bára Basiková

A je tu opět nový začátek týdne, tak rychle vstávejte ranní ptáčátka, protože my tu pro vás máme novinky ze světa. Americký exprezident už je zpátky z nemocnice, do které se dostal kvůli infekci močových cest. Kdo si ho odvedl domů? Zpěvačka Bára Basiková po dlouhých třiceti letech vydává své první sólové album v remasterované podobě. 

Greta Thunberg zazpívala a zatančila na koncertu Climate Live 

Otevřít v galerii (8)
Greta Thunberg tentokrát na pódiu zpívala a tancovala
Greta Thunberg tentokrát na pódiu zpívala a tancovalaZdroj: Profimedia

Climate Live je globální hnutí s cílem sjednotit a mobilizovat lidi v boji za klimatickou spravedlnost, přičemž hlavním nástrojem je hudba. O víkendu se ve stejnou dobu po celém světě konaly koncerty ve více než 40 zemích pod vedením mladých lidí. Jeden takový byl i ve Švédsku. Na pódiu ve Stockholmu si zazpívala švédská aktivistka Greta Thunberg po boku svého kolegy Andrease Magnussona.  

Bill Clinton v doprovodu své ženy opustil nemocnici 

Otevřít v galerii (8)
Bill Clinton při odchodu z nemocnice
Bill Clinton při odchodu z nemocnice Zdroj: Profimedia
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Bývalý americký prezident Bill Clinton v neděli ráno opustil losangeleskou nemocnici, do které se dostal kvůli infekci močových cest. Pětasedmdesátiletý politik Demokratické strany odjel z nemocnice kolem osmé ráno v doprovodu své manželky Hillary a ochranky. 

Exprezident do Kalifornie přijel na soukromou akci své nadace, cítil se ale unavený. Po testech byl přijat do nemocnice, kde nakonec strávil pět nocí. Podle jeho lékařů nejsou urologické infekce u starších lidí ničím neobvyklým a jsou lehce léčitelné. 

Ruský režisér a herečka se vrátili z vesmírné stanice, kde natáčeli film 

Otevřít v galerii (8)
Ruský režisér a herečka se vrátili z vesmírné stanice
Ruský režisér a herečka se vrátili z vesmírné staniceZdroj: Unsplash

V neděli se na Zemi vrátila loď Sojuz MS-18 s filmařskou posádkou. Režisér Klim Šipenko a herečka Julija Peresildová na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) natáčeli film s pracovním názvem Výzva. Spolu s ruským kosmonautem Olegem Novickijem přistáli na území Kazachstánu. Podle agentury Reuters Peresildová a Šipenko po návratu na Zemi zamířili do sídla ruského vesmírného programu na předměstí Moskvy, kde se budou po misi asi týden zotavovat. 

Sonda Lucy míří k Jupiteru, bude 12 let zkoumat planetky 

Otevřít v galerii (8)
Sonda Lucy míří k Jupiteru
Sonda Lucy míří k JupiteruZdroj: Pixabay

Z floridského Mysu Canaveral odstartovala raketa Atlas V, která vynesla americkou sondu Lucy do vesmíru. Lucy míří k asteroidům doprovázejícím planetu Jupiter na oběžné dráze kolem Slunce. Její mise má trvat 12 let a má přispět k pochopení formování naší sluneční soustavy. 

"Každý z pozorovaných asteroidů vydá část historie naší sluneční soustavy, naší historie,"  

řekl na tiskové konferenci ředitel vědecké divize NASA Thomas Zurbuchen. 

Příští vláda chce nový státní rozpočet se schodkem méně než 300 miliard korun 

Otevřít v galerii (8)
Nová vláda nechce podpořit státní schodek
Nová vláda nechce podpořit státní schodekZdroj: Profimedia

Vznikající koaliční vláda chce podle kandidáta na premiéra Petra Fialy sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun. Nynější ministryně financí Alena Schillerová to ale vnímá jako nereálné. Návrh rozpočtu končící vlády Andreje Babiše, který počítá se schodkem 376,6 miliardy korun, dosavadní opoziční koalice ve Sněmovně nepodpoří.  

"Nemůžeme podpořit tento rozpočet, protože bychom vědomě podporovali další růst inflace a zdražování,"  

prohlásil Petr Fiala, který by chtěl ušetřit na provozních výdajích státu.  

"Dal bych každému ministrovi za úkol, aby ve svém resortu našel provozní úspory ve výši šesti procent. Kdybychom tyto úspory měli, tak jsme schopni ten deficit rozpočtu skoro o 100 miliard snížit."  

Basiková po třiceti letech vydává své první sólové album 

Otevřít v galerii (8)
Bára Basiková
Bára Basiková Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Bára Basiková znovu vydává své první sólové album. Nahrávka se v remasterované podobě objevuje po třiceti letech. Basiková v době jeho vydání byla známá jako zpěvačka skupiny Precedens a Stromboli.  

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

"Právě se blíží moje dvě zásadní události. A to nové vydání mé sólové desky Bára Basiková z roku 1991, které po letech vychází jak na vinylu, tak na CD. A zároveň vychází kniha s názvem Když skočíš, já taky podle mého internetového blogu, který jsem začala psát loni, když přišla pandemie," 

uvádí zpěvačka.  

Protesty proti chování kanceláře Zemana  

Otevřít v galerii (8)
Lidé nesouhlasí s kanceláří Miloše Zemana
Lidé nesouhlasí s kanceláří Miloše ZemanaZdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Před hlavním vjezdem do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v pražských Střešovicích, kde je hospitalizován prezident Miloš Zeman, dnes po poledni protestovala asi desítka lidí proti chování úředníků kanceláře prezidenta v souvislosti s jeho zdravotním stavem. Protest byl klidný a trval necelou půlhodinu. Ze stejného důvodu se sešly v sobotu večer na Hradčanském náměstí zhruba dvě stovky demonstrujících. 

Tripartita bude jednat o podpoře automobilek po omezení výroby 

Otevřít v galerii (8)
Tripartita bude jednat o podpoře automobilek po omezení výroby
Tripartita bude jednat o podpoře automobilek po omezení výroby Zdroj: Pixabay

Tripartita bude dnes jednat o podpoře automobilek a dalších firem, které kvůli výpadku dodávek omezují výrobu. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů by měli debatovat i o situaci na trhu s energiemi. Znovu by se měli zabývat také navýšením minimální mzdy. Tripartita by měla diskutovat také o situaci na trhu s energiemi. Ty výrazně zdražují. Dopadá to na domácnosti i podniky. Nového dodavatele energií si bude muset hledat 900.000 odběratelů skupiny Bohemia Energy, která minulý týden skončila. 

Přejeme vám krásný začátek nového týdne a příjemné vstávání. Loučíme se se slovy Toma Watsona: 

“Chcete uspět? Zdvojnásobte počet svých neúspěchů!” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze