Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Thurman a její největší tajemství. Česká pošta je ve ztrátě 779 milionů korun. Pašování lidí v Mexiku

Kateřina Ostrejšová
23. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Uma Thurman překonala strach a svěřila se

Krásné ráno, ranní ptáčátka. I dnes jsme tu s vámi a přinášíme novinky ze světa. Herečka Uma Thurman prozradila své největší tajemství. Tipnete si jaké? Jan Hamáček žádá kompenzaci pro Českou poštu za obrovské ztráty během pandemie.  

Výsledky přezkumu v kauze Čapí hnízdo 

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej Babiš Zdroj: Profimedia

Pražské vrchní státní zastupitelství by dnes mělo oznámit výsledky přezkumu postupu dozorujícího státního zástupce Jaroslava Šarocha v kauze Čapí hnízdo, ve které jsou premiér Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Podle serveru iROZHLAS.cz, který na dokončení prověrky upozornil, zahájilo VSZ přezkum případu před třemi týdny. Informace k případu si vyžádalo poté, co Šaroch na konci srpna vrátil kauzu policistům k došetření. 

Kdo bude rektorem Univerzity Karlovy? 

Otevřít v galerii (8)
Budova Univerzity Karlovy
Budova Univerzity Karlovy Zdroj: Profimedia

Současný rektor Univerzity Karlovy, kterým je Tomáš Zima, ve funkci na začátku příštího roku bude končit. Vystřídat by ho mohli dva lidé - prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková nebo bývalý děkan Filozofické fakulty Michal Stehlík. Volba nové hlavy školy bude 22. října. 

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy, a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“  

uvedl Zahálka. 

Boris Johnson potvrdil šest dětí  

Otevřít v galerii (8)
Boris Johnson s manželkou
Boris Johnson s manželkou Zdroj: Profimedia

Počet dětí britského premiéra Borise Johnsona byl zatím tak trochu záhadou. Dosud toto téma vždy odmítal komentovat a k věci se nevyjadřoval. Počet dětí ale Johnson potvrdil v rozhovoru v pořadu Today stanice NBC. Na otázku moderátorky, zda má skutečně celkem šest dětí, odpověděl prosté “ano”. Počet navíc zřejmě není konečný, jeho manželka Carrie Johnsona totiž v srpnu oznámila, že s politikem čeká druhé dítě.  

Evropský vlak dnes přijede do Česka  

Otevřít v galerii (8)
Evropský vlak dnes zavítá do Česka
Evropský vlak dnes zavítá do Česka Zdroj: Freepik

Do Česka dnes přijede tzv. Evropský vlak, který má prezentovat význam a budoucnost železniční dopravy v Evropské unii. Postupně zamíří do Ostravy, Břeclavi, Brna, Prahy a Plzně. Na jednotlivých stanicích bude možné si vlak prohlédnout. Souprava nazvaná Connecting Europe Express bude mít šest vagonů různých evropských dopravců. V nich budou pro návštěvníky informace o železničních technologiích a inovacích nebo o tom, jak Evropská unie podporuje infrastrukturní projekty. 

Hamáček bude žádat kompenzace pro Českou poštu  

Otevřít v galerii (8)
Jan Hamáček
Jan Hamáček Zdroj: Profimedia

Česká pošta měla kvůli pandemické krizi ztráty za 779 milionů korun. To se nelíbí ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi, který o tom chce jednat s ministerstvem financí, konkrétně o kompenzacích pro podnik.  

"Nepřijde mi férové, aby Česká pošta byla opět jediným otloukánkem, který to zaplatí ze svého. Ve finále se to dotkne samotných zaměstnanců,"  

řekl ministr. Ztráty podnik vyčíslil za jednotlivé covidové vlny na celkem 779 milionů korun. Ztráty plynuly například ze zavření některých poboček, absencí zaměstnanců a protikoronavirových opatření. 

Nový Kapitán Amerika Anthony Mackie slaví 43. narozeniny 

Otevřít v galerii (8)
Anthony Mackie
Anthony MackieZdroj: Profimedia

Americký herec Anthony Mackie dnes slaví 43. narozeniny. Na stříbrném plátně se poprvé objevil ve snímku 8. míle, v hlavní roli se představil roku 2004 ve filmu Brother to Brother. Naposledy se objevil v seriále Falcon and The Winther Soldier, kde opět ztvárnil postavu Falcona s upraveným vzhledem Kapitána Ameriky. 

Uma Thurman o svém největším tajemstvím 

Otevřít v galerii (8)
Uma Thurman překonala strach a svěřila se
Uma Thurman překonala strach a svěřila se Zdroj: Profimedia

Americká herečka Uma Thurman proradila své největší tajemství a otevřela téma, které je pro ženy velmi citlivou záležitostí. Thurman se přiznala, že ve třinácti letech podstoupila potrat.  

“Trýznilo mě to tehdy a bolí mě to dodnes, ale je to součástí mé životní cesty,”  

uvedla pro The Washington Post. Neplánovaně otěhotněla se starším mužem a zákrok podstoupila v Německu. Nyní se rozhodla bojovat proti zákazu potratů v Texasu.

Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m
Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m, Praha 7

Pašování lidí v Mexiku narůstá  

Otevřít v galerii (8)
Mexiko bojuje s pašováním lidí
Mexiko bojuje s pašováním lidí Zdroj: Unsplash

Zločiny pašování lidí v Mexiku se od loňského roku více než ztrojnásobily, uvedla ve středu mexická vláda ve chvíli, kdy země bojuje s prudkým nárůstem nelegální imigrace na hranicích USA. 

V období od ledna do srpna zaregistrovalo Mexiko 1232 zločinů pašování lidí, což je nárůst o téměř 228 procent oproti 376 ve stejném období roku 2020, řekla ministryně bezpečnosti Rosa Icela Rodriguez na pravidelné vládní tiskové konferenci. 

To je od nás pro dnešek vše, uvidíme se zase zítra. Posíláme vám slova Raye Bradburyho:  

“Někdy je prostě nejlepší skočit a křídla si nechat narůst až ve vzduchu.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze