Top hledané
Výsledky (0)
Po dlouhém čekání se bude zlato z hokejového šampionátu slavit opět na Staroměstském náměstí.

Ranní ptáče: Titul mistrů světa se bude opět slavit na "Staromáku". V Cannes vyhrál film o lásce prostitutky a ruského oligarchy

Radim Červenka
27. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Češi slaví titul mistrů světa

Bouřlivé oslavy se chystají na Staroměstském náměstí dnes od 17:00. Fanoušci zde obnoví tradici oslav po velkých vítězstvím národního hokejové týmu, který čekal na další titul mistrů svět 14 let. Zlatou palmu pro nejlepší film si odnesl snímek o prostituci Anora režiséra Seana Bakera. V prezidentských volbách získal další mandát dosavadní litevský prezident Gitanas Nausada. Bombardování Rafahu izraelskou armádou si vyžádalo přes tři desítky obětí, zasažen měl být i jeden z lídrů Hamásu.

Staroměstské náměstí opět přivítá hokejové hrdiny

"Vždycky se to hraje pro fanoušky. A když jsou takoví fanoušci, je to obrovská motivace pro všechny: hráče, trenéry, realizační tým, prostě pro všechny. Jsme za tu podporu strašně rádi a myslím, že kluci ji cítili,"

uvedl podle ČTK kouč Radim Rulík a ocenil diváckou kulisu na domácím mistrovství světa. Na Staroměstském náměstí tradičně hokejisté slavili významné triumfy, jako např. zlato z olympiády v Naganu. Na další zlatou medaili čekal český hokejový národ od vítězství v Kolíně nad Rýnem v roce 2010, u kterého byl současný kapitán mistrů světa, Roman Červenka. Ten si tak může mistrovské oslavy zopakovat na "Staromáku" dnes od 17:00.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Hlavní cenu v Cannes získala komedie o prostituci Anora

"Anora", černohumorné a dojemné drama o mladé exotické tanečnici, která se zaplete se synem ruského oligarchy, získala v sobotu hlavní cenu Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes.
Film amerického režiséra Seana Bakera porazil dalších 21 soutěžních snímků, mezi nimiž byly i filmy veleslavných režisérů, jako jsou Francis Ford Coppola a David Cronenberg.

"Anora" pokračuje v sérii Bakerových filmů zaměřených na sexuální pracovníky, včetně snímku "Red Rocket" z roku 2021, který se objevil v Cannes, a filmu "The Florida Project" z roku 2017 s Willemem Dafoem v hlavní roli. Baker chtěl filmem na problematiku prostituce poukázat v novém světle, uvedla agentura Reuters.

Otevřít v galerii (2)
Cannes
CannesZdroj: Pixabay

Prezidentský post v Litvě obhájil Nausada

 Litevec Gitanas Nauseda v neděli oznámil své znovuzvolení v prezidentských volbách po kampani, které dominovaly obavy o bezpečnost v Evropské unii a NATO, jež sousedí s Ruskem. V druhém kole voleb porazil devětačtyřicetiletou premiérku Ingridu Šimonyte.

Šedesátiletý Nauseda, umírněný konzervativec, je silným zastáncem Ukrajiny, což je postoj, který sdílí většina politického spektra. Populární Nauseda je ve funkci od roku 2009 a za tu dobu Litva také poskytla útočiště mnoha lidem, kteří uprchli před autoritářskými represemi v sousedním Bělorusku a zvýšenými represemi v Rusku.Mezi hlavní úkoly prezidenta v politickém systému Litvy, která je členem NATO, patří dohled nad zahraniční a obrannou politikou a výkon funkce vrchního velitele ozbrojených sil, informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Riga
RigaZdroj: Pixabay

Izraelské bombardování Rafahu si vyžádalo nejméně 35 obětí

Izraelské nálety zabily nejméně 35 Palestinců a desítky jich zranily v oblasti Rafahu na jihu pásma Gazy, která je určena pro vysídlené osoby, uvedli představitelé palestinské zdravotnické a civilní záchranné služby.
Podle informací od izraelské armády její letectvo zasáhlo areál Hamásu v Rafáhu a úder měl být proveden "přesnou municí a na základě přesných zpravodajských informací". Podle ní byl vyřazen šéf štábu Hamásu pro Západní břeh Jordánu a další vysoký úředník, který stojí za smrtícími útoky na Izraelce, uvedla agentura Reuters.

Zdroje. reuters.com, apnews.com, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze