Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Tokijská burza stojí. Jiří Suchý slaví 89 let. Facebook integruje Messenger do Instagramu

Martina Šmalclová
01. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Čtvrtek ve znamení vítězů i poražených. Jiří Suchý a Mark Zuckerberg dnes můžou bouchnout láhev šampaňského! První z nich, protože je mu krásných 89. let a druhý, protože splnil, co si dal za cíl. Hůř je na tom naopak značka Louis Vuitton, která se stala králem padělků!

Ve Vinohradské vodárně vznikne osvětové centrum

Otevřít v galerii (6)
Vodárenská věž
Vodárenská věžZdroj: Vodarenskavezletna.cz

Areál v okolí Vinohradské vodárenské věže ožije! Vznikne v něm unikátní vodárenské osvětové centrum Hydropolis Praha přibližující veřejnosti, co vše předchází takové samozřejmosti, jako je vytékající pitná voda z kohoutku u každého z nás. Na projektu spojily společně síly hlavní město Praha, Pražská vodohospodářská společnost (PVS), Pražské vodovody a kanalizace (PVK) a společnost Veolia.

„Tento projekt umožní představit školám, školkám i široké veřejnosti hospodaření s vodou moderní formou. Jeho realizací významně přispějeme k pochopení souvislostí s cíli schválené strategie adaptace na klimatickou změnu,“

uvedl Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti.

Projekt je součástí chystané rekonstrukce Vodárenské věže, která by měla být zahájena v roce 2022 a ukončena o dva roky později. Vy si luxusní vizualizaci Hydropolis Praha můžete prohlédnout už nyní ve výše uvedeném videu.  

 

Rusko chce hostit mírové rozhovory o Náhorním Karabachu

Otevřít v galerii (6)
Vladimír Putin
Vladimír PutinZdroj: Instagram.com/leadervladimirputin

Rusko nabídlo hostit jednání o ukončení bojů mezi Ázerbájdžánem a arménskými silami ve sporné oblasti Náhorního Karabachu. Ministr zahraničí Sergej Lavrov učinil nabídku oběma vládám a vyzval k zastavení „válečné rétoriky“. Od neděle bylo hlášeno více než 100 úmrtí. Situace je tak vůbec nejvypjatější za poslední roky. Ruský prezident Vladimir Putin jednal o boji s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem v samostatném telefonním hovoru. Oba vůdci zopakovali výzvy světových mocností k okamžitému příměří. Rusko je součástí vojenské aliance s Arménií a má v zemi vojenskou základnu. Má však také úzké vazby na vládu Ázerbájdžánu.

Ve středu slíbil ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev bojovat dál, dokud arménské síly neopustí území.

„Máme pouze jednu podmínku: arménské ozbrojené síly musí bezpodmínečně, plně a okamžitě opustit naše země,“ řekl.

Mezinárodně je oblast Náhorního Karabachu uznávána jako součást Ázerbájdžánu, většina populace je však etnicko-arménská.

 

Tokijská burza stojí

Otevřít v galerii (6)
Žena s hodinami se světovými časy
Žena s hodinami se světovými časyZdroj: Pixabay.com/mohamed_hassan-5229782

Tokijská burza zastavila kvůli technickým problémům na celý čtvrtek obchodování. V tuto chvílí není jasné, kdy bude pokračovat. Burza ve svém prohlášení uvedla, že se problém týkal distribuce informací o trhu. Výpadek tokijské burzy udělal Asii nejspíš pořádnou čáru přes rozpočet. Trhy v Číně, Hongkongu, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu jsou dnes totiž kvůli svátkům uzavřeny. Trhy v pevninské Číně zůstanou po dobu svátku Zlatého týdne navíc uzavřené několik dní.

Výsledkem výpadku je růst konkurenčních trhů. S & P / ASX 200 vzrostl o 1,5%, americké akciové futures Dow ( INDU ) o 0,6%, S&P 500 ( SPX ) a Nasdaq ( COMP ) o 0,5%.

 

Facebook integruje Messenger do Instagramu

Otevřít v galerii (6)
Žena obklopena sociálními sítěmi
Žena obklopena sociálními sítěmiZdroj: Pixabay.com/geralt-9301

To, že Facebook usiluje o propojení populárních komunikačních platforem Messenger, WhatsApp, a Instagram, není velkým tajemstvím. Nyní ale může Mark Zuckerberg bouchnout první láhev šampaňského! Facebook integroval chat s přímými zprávami Instagramu. Uživatelé Facebooku tak mohou nyní posílat zprávy uživatelům Instagramu bez nutnosti aplikace a naopak. Další na řadě je WhatsApp. Propojení napříč těmito aplikacemi má vést k snadnějšímu odesílání zpráv. Každá z aplikací však bude nadále fungovat samostatně.

 

Jiří Suchý slaví 89 let

Otevřít v galerii (6)
Jiří Suchý
Jiří SuchýZdroj: Profimedia

Jiří Suchý, muž mnoha povolání s neuvěřitelnou dávkou životního elánu, dnes slaví 89 let. Za svůj život toho stihl skutečně spoustu. Prosadit se jako úspěšný hudebník, divadelník, textař, zpěvák, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník a v neposlední řadě principál divadla Semafor. Přejeme vše nejlepší a hodně zdraví do dalších let!

 

Louis Vuitton: Král padělku?

Otevřít v galerii (6)
Žena s kabelkou Louis Vuitton
Žena s kabelkou Louis VuittonZdroj: Instagram.com/louisvuitton

Kdo nemá Vuittonku, jako by ani nebyl! A v Koreji to platí dvojnásob. Tamní trh po luxusní módní značce touží do takové míry, že se stal vítězem v oblasti padělků. Poptávka po exkluzivní kabelce je neuvěřitelně vysoká, zboží z druhé ruky trhu nedostačující a na originál zkrátka ne každý má. Padělatelé tak mají žně! Celní úředníci korejské vlády potvrdili, že od roku 2017 zadrželi 432 padělků, přičemž pouze v tomto roce bylo provedeno 191 zadržení. Na druhé a třetí příčce se ocitly značky Gucci a Chanel s 340 a 231 zadrženými imitacemi svých produktů. Inu, lež má krátké nohy!  

To je od nás již vše. Přejeme vám úspěšný start do nového dne a když už jsme mluvili o tom Chanelu... vezměte si k srdci slova ikonické Coco a nebojte se ani dnes dát najevo svůj názor.

„Nejodvážnější věc je myslet sami za sebe. Nahlas.“

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 46m
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 46m, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze