Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Tom Holland v nové roli. Rusko žádá po Slovensku vrácení vakcín. Od pondělí zpátky do lavic

Kateřina Ostrejšová
09. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Tom Holland

Herec Tom Holland a Apple rozšiřují své vztahy. Apple TV totiž potvrdilo jeho obsazení pro připravovanou deseti sérii “The Crowded Room”. Slovensko podle státního fondu přímých investic (RDIF) porušilo kontrakt na dodávku očkovací látky Sputnik V. Dlouho diskutovaný návrat dětí do škol se stává skutečností. Žáci prvních stupňů základních škol se do lavic posadí už v pondělí 12. dubna. Přejeme vám příjemné vstávání u aktuálního přehledu zpráv.  

Žáci prvních tříd od pondělí zpátky v lavicích  

Otevřít v galerii (5)
Děti se společně učí.
Děti se společně učí.Zdroj: Freepik

Dlouho diskutovaný návrat dětí do škol se stává skutečností. Žáci prvních stupňů základních škol se do lavic posadí už v pondělí 12. dubna. Zpátky se vrátí i předškoláci do školek. Jejich návrat budou provázet přísná bezpečností pravidla jako rotační výuka, ochrana úst a testování.  

„Ve spolupráci s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy budeme každý den sledovat čísla a lokace nákazy koronavirem, abychom v případě jejího výskytu ve školách mohli co nejdříve izolovat pozitivně testované jedince a nemuseli do karantény zbytečně posílat i ty, kteří koronavirem prokazatelně ohroženi nebyli,”  

uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral. Na prvním stupni základních škol bude probíhat rotační výuka, kdy se jednotlivé třídy budou po týdnech střídat. Část se bude učit prezenčně, část distančně a naopak. To se ale nebude týkat malotřídek a škol s počtem dětí do 75, které budou moci učit prezenčně a bez střídání. Po celou dobu výuky bude povinné mít nasazenou roušku. Další podmínkou pro zajištění bezpečné výuky je testování žáků, a to dvakrát týdně. Výjimka bude platit pro děti v mateřských školách, pro které jako jediné nebude platit povinnost nosit roušky.  

16 let od svatby prince Charlese a Camilly 

Otevřít v galerii (5)
Princ Charles a Camilla
Princ Charles a CamillaZdroj: Profimedia

9. dubna 2005 byl velký den pro britskou královskou rodinu. Princ Charles si vzal ve Windsdor Guildhal Camillu Parker Bowlesovou. Princovi rodiče, královna Alžběta II. a princ Filip, vévoda z Edinburghu, se civilního obřadu neúčastnili ale byli přítomni ve službě modlitby a zasvěcení a poté uspořádali přivítání pro pár v zámku Windsor. Camilla Parker Bowlesová převzala titul vévodkyně z Cornwallu.  

Obrovské davy lidí se shromáždily v ulicích od brzkého rána. Svědky novomanželského páru byli synové ženicha a nevěsty, tedy princ William a Tom Parker Bowles. V souladu s tradicí si nechali vyrobit snubní prsteny z 22 karátového velšského zlata z dolu Clogau St David. Tradice používání zlata Clogau ve snubních prstenech královské rodiny sahá až do roku 1923.  

Během obřadu se Charles a Camilla připojili ke sboru při čtení nejsilnějšího skutku pokání z Knihy společné modlitby z roku 1662: 

“Uznáváme a oplakáváme naše mnohonásobné hříchy a ničemnosti, kterých jsme se čas od času velmi těžce dopustili, myšlenkou, slovem i skutkem, proti tvému božskému veličenstvu, nejspravedlivěji provokující tvůj hněv a rozhořčení proti nám.”

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Už i Indie přezkoumává krevní sraženiny vakcín 

Otevřít v galerii (5)
Doktor očkuje pacientku.
Doktor očkuje pacientku.Zdroj: Freepik

Vládní experti vyšetřují případné srážení krve, jako vedlejší účinek dvou vakcín covid-19 podávaných v Indii, uvedl v pátek finanční deník Mint s odvoláním na dva typy vývoje. Indie v současné době podává vakcínu AstraZeneca, kterou vyrábí Serum Institute pod značkou Covishield, a vakcínu vyvinutou společností Bharat Biotech s názvem COVAXIN. 

Přezkoumání přichází poté, co evropský regulační úřad pro drogy ve středu prohlásil, že našel možnou souvislost mezi vakcínou AstraZeneca a vzácnými problémy se srážením krve u dospělých, kteří dostali injekci, ačkoli výhody stále převažují nad riziky. 

Indie potřebuje zamezit rekordnímu nárůstu případů v druhé vlně. Země ve čtvrtek oznámila obrovský počet 126 789 nových případů covid-19.  

Rusko žádá po Slovensku, aby nevyužité vakcíny Sputnik V vrátilo 

Otevřít v galerii (5)
Lahvička s vakcínou.
Lahvička s vakcínou.Zdroj: Freepik

Slovensko podle státního fondu přímých investic (RDIF) porušilo kontrakt na dodávku očkovací látky Sputnik V. Slovenský státní úřad pro kontrolu léčiv (SÚKL) porušit smlouvu tím, že zadal testování dodané zásilky laboratoři, která není součástí sítě oficiálních laboratoří Evropské unie. Fond proto požádal slovenskou vládu, aby zásilku vakcíny vrátila, uvedla agentura Reuters.  

Bratislava dosud nerozhodla, zda bude Sputnikem V očkovat obyvatele. SÚKL s ohledem na nedostatek informací nevydal své hodnocení přínosů a rizik ruské vakcíny. Kvůli její dodávce včera Moskvu navštívil slovenský ministr financí Igor Matovič, který její nákup prosadil ještě z pozice premiéra navzdory odporu části koalice. 

"Podle publikovaných zpráv by se Sputnik V měl používat přibližně ve 40 zemích světa, ale tyto vakcíny spojuje jen název. Není prokázaná srovnatelnost a konzistentnost různých šarží vyrobených na různých místech. Ve vícero případech se jeví, že jde o vakcíny s rozdílnými vlastnostmi,"  

uvedl SÚKL. Zmíněné rozdílné vlastnosti jednotlivých dávek Sputniku V se podle SÚKL týkají například složení a způsobu výroby vakcíny. 

Tom Holland se objeví v novém snímku 

Otevřít v galerii (5)
Tom Holland
Tom HollandZdroj: Profimedia

Herec Tom Holland a Apple rozšiřují své vztahy. Apple TV totiž potvrdilo obsazení hvězdy filmu “Cherry” pro připravovanou deseti sérii “The Crowded Room”. Herec se připojí k první sérii založené na biografii Daniela Kyese, “The Minds of Billy Milligan”. Holland by si měl zahrát protagonistu Milligana, jenž se stal první osobou, která kdy byla osvobozena z trestného činu kvůli poruše osobnosti.  

Očekává se, že snímek prozkoumá skutečné příběhy těch, kteří bojovali a naučili se úspěšně žít s duševními poruchami. “The Crowded Room”je koprodukcí nedávno zahájeného interního studia Apple a New Regency. Holland si nedávno zahrál například veterána armády, který trpěl posttraumatickou stresovou poruchou, v dalším celovečerním filmu Apple.  

Datum vydání “The Crowded Room” zatím nebylo zveřejněno.  

To je od nás pro dnešek všechno. Budeme se těšit zase zítra, přejeme vám krásný víkend se slovy Winstona Churchilla:  

“Úspěch není konečný, neúspěch není fatální, počítá se odvaha pokračovat.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze