Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Ať už mrzne nebo prší.

Ranní ptáče: Obrovský požár v New Yorku. Zavede PayPal vlastní kryptoměnu? Mochino uvádí kolekci jaro/léto 2022

Lenka Ciznerová
10. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Kolekce Moschino pro jaro léto 2022 od návrháře Jeremyho Scotta

Krásné pondělní ráno. Čas běží jako bláznivý. Slavní herci by mohli vyprávět. Kolem nás se toho tolik děje. A proto je tu i dnes Ranní ptáče a s ním jeho pravidelný servis informací. Holt pondělí. Nenaděláte nic. Tak s námi pojďte nakousnout nadcházející týden. Společně nám to uběhne jako nic!

Největší požár v New Yorku za posledních 30 let

Obrovská tragédie otřásla včera odpoledne NYC. Nejméně 19 lidí, včetně devíti dětí, zemřelo při požáru výškového bytového domu v Bronxu, který představitelé města označují za jeden z nejhorších za posledních 30 let.

“Bude to jeden z nejhorších požárů, jakých jsme zde v moderní době ve městě New York byli svědky,”

řekl starosta Eric Adams na tiskové konferenci několik hodin poté, co požár v budově propukl.

Saúdská princezna propuštěna z vězení po téměř třech letech

Saúdská princezna a její dcera byly propuštěny z přísně střeženého vězení poté, co byly drženy téměř tři roky bez obvinění. Princezna Basma bint Saud byla zadržena v březnu 2019, když se připravovala odletět do Švýcarska na lékařské ošetření. Není známo, proč byla zadržena, a ani ona, ani její dcera Suhoud nebyly obviněny z žádného trestného činu.

Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici
Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici, Praha 1

Spider-Man útočí

Ani Jessica Chastain, Penélope Cruz či Lupita Nyong'o ve světově herecky obsazeném a očekávaném špionážním thrilleru The 355 od Universal se holt nevyrovnají filmu Spider-Man: No Way Home, který čtvrtý víkend dominoval u pokladen. Nejnovější Spideyho dobrodružství získalo od pátku do neděle dalších 33 milionů dolarů, což zvýšilo jeho domácí konto na 668 milionů dolarů. Po tomto víkendu je Spider-Man: No Way Home šestým nejvýdělečnějším filmem v historii, když překonal Titanic (659 milionů $) a Jurský svět (652 milionů $). Tímto tempem brzy zaujme páté místo, které aktuálně patří Avengers: Infinity War (678 milionů dolarů).

Tomáš Töpfer slaví 71!

Otevřít v galerii (4)
Tomáš Töpfer
Tomáš TöpferZdroj: Profimedia

Už je to tak. Tomáš Töpfer, herec, režisér, podnikatel, scenárista, vysokoškolský divadelní pedagog, divadelní ředitel, ale taky politik, který patří k úspěšným filmovým, televizním, rozhlasovým a dabingovým hercům, se narodil přesně před 71 lety. Objevil se například v seriálech Nemocnice na kraji města, Četnické humoresky nebo První republika. S Eliškou Balzerovou založili v roce 1995 Nadaci Fidlovačka a uvedli do provozu zchátralou budovu divadla v Praze-Nuslích. Töpfer byl v Divadle Na Fidlovačce ředitelem, hercem i režisérem až do roku 2012. Poté odešel ředitelovat do Vinohradského divadla, ve kterém ho najdete dodnes.

Zavede PayPal vlastní kryptoměnu?

Už od v roku 2020 umožňuje PayPal uživatelům nakupovat a prodávat kryptoměny a provádět s nimi i další transakce. Nyní ale Paypal oznámil, že zkoumá myšlenku spuštění vlastního „stabilcoinu“.

„Myslím si, že sice ještě nemáme stablecoin, který by dobře fungoval pro platby, ale zkoumáme ho. A pokud se nám povede ho uvést jako kvalitní produkt, uděláme vše pro to, abychom ho mohli představit i veřejnosti. Chceme samozřejmě úzce spolupracovat s příslušnými regulačními orgány.“

řekl Bloombergu Jose Fernandez da Ponte, senior viceprezident pro krypto a digitální měny ve společnosti PayPal. Ta aktuálně ve své aplikaci podporuje čtyři kryptoměny: Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash. Čas ukáže, zda do mixu přidá své vlastní.

Demonstrace proti povinné vakcinaci

Otevřít v galerii (4)
Protest proti opatřením
Protest proti opatřenímZdroj: Pixabay

Kolem 3500 lidí podle policie odpoledne prošlo Prahou z pražského Václavského na Hradčanské náměstí při demonstraci proti povinnému očkování proti Covidu-19. Vládu vyzývali ke zrušení vyhlášky o povinném očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let, kritizovali účinnost vakcín, očkování dětí či nošení roušek. Policie nezaznamenala žádný incident ani narušení veřejného pořádku, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský. Demonstranti se na akci, kterou svolala iniciativa Chcípl PES, sešli na Václavském náměstí ve 14:00.

Mochino uvádí kolekci jaro/léto 2022

Otevřít v galerii (4)
Kolekce Moschino pro jaro léto 2022 od návrháře Jeremyho Scotta
Kolekce Moschino pro jaro léto 2022 od návrháře Jeremyho ScottaZdroj: Profimedia

Moschino kolekce pochází z dílny návrháře Jeremyho Scotta. Jde opět o jeho jednoznačný autorský podpis. Není divu, je kreativním ředitelem této značky. Kampani pak vévodí hned tři slavné modelky. Gigi Hadid, Imaan Hammam a Mika Schneider.

Pronájem vily 10+3, 490m2, Praha
Pronájem vily 10+3, 490m2, Praha, Praha 5

Svět přišel o slavnou oscarovou textařku

Otevřít v galerii (4)
Filmové ocenění Oscar
Filmové ocenění OscarZdroj: Pixabay

Tuto sobotu zemřela ve věku 93 let oscarová textařka Marilyn Bergmanová. Spolu se svým manželem Alanem byli Bergmanovi věhlasným hudebně-skladatelským duem, jehož hity zahrnovaly „The Windmills of Your Mind“, „The Way We Were“ a partituru pro Yentl. Na začátku své kariéry byla Marilyn jednou z mála skladatelek, které dosáhly velkého úspěchu. V roce 1985 se stala první ženou zvolenou do představenstva Americké společnosti autorů a vydavatelů (ASCAP)

A protože je to pondělí, pojďme se rozloučit slovy:

„Pondělí je startem příběhu, který nám týden přinese…“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze