Top hledané
Výsledky (0)
Přestože fotbalisté porazili Moldavsko a slaví postup na mistrovství Evropy, ohlásil trenér Šilhavý konec práce u reprezentace

Ranní ptáče: Trenér českých fotbalistů se rozhodl skončit. Snižování emisí k záchraně planety nestačí

Radek Polák
21. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Trenér Šilhavý už nechce být vystaven dalšímu tlaku

Trenér Jaroslav Šilhavý na Euro nepojede. Rozhodl se tak spolu se svým realizačním týmem po velkém tlaku, kterému během kvalifikace čelili. Země je na cestě k oteplení v průměru až o 2,9 stupně Celsia, což může vést podle Organizace spojených národů k nenávratným škodám. 

Šilhavý po postupu na Euro u reprezentace končí

Trenér Jaroslav Šilhavý navzdory postupu českých fotbalistů na mistrovství Evropy oznámil, že u národního mužstva se současným realizačním týmem končí. Dvaašedesátiletý kouč po vítězství 3:0 nad Moldavskem v závěrečném kvalifikačním utkání v Olomouci řekl, že čelil enormnímu tlaku, kterému někdy ani nerozuměl. K jeho rozhodnutí částečně přispěl také incident z noci ze soboty na neděli, kdy tři zkušení hráči obránci Jakub Brabec s Vladimírem Coufalem a útočník Jan Kuchta navštívili v Olomouci diskotéku a kvůli porušení týmových pravidel byli vyřazeni z mužstva, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Mám velkou radost, že se to podařilo, že zase na Euru nebudeme chybět, akorát to bude bez nás. Nicméně já tvrdím, že tým je na prvním místě. Česko postoupilo na Euro v Německu, není to o Šilhavém,"

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

řekl k tomu kouč.

Současné přísliby ke snižování emisí nemusí planetu zachránit

Světové přísliby snižování emisí nestačí k tomu, aby omezily dopady změny klimatu. Země je na cestě k oteplení v průměru až o 2,9 stupně Celsia, varovala Organizace spojených národů. Pokud vlády nepřijmou účinnější opatření v oblasti klimatu, svět by mohl dojít k bodu, z něhož již není návratu -  od ještě většího tání ledovců až po vysychání amazonského deštného pralesa. To by zanechalo rozsáhlé oblasti planety v podstatě ve stavu, kdy by již nebyly pro lidi obyvatelné, jak tvrdí v článku Al Jazeera. Emise skleníkových plynů z oteplování planety musí do roku 2030 klesnout o 42 procent, aby se oteplení udrželo na 1,5 stupních Celsia.

Otevřít v galerii (2)
Emise ničí planetu
Emise ničí planetuZdroj: Pixabay

Italský soud poslal mafiány do vězení

Po největším soudním procesu s mafií za posledních 30 let bylo v Itálii odsouzeno více než 200 členů tohoto zločineckého gangu k celkem 2200 letům vězení. Obviněných bylo hned 338. Mafiáni byli spojeni s nechvalně známou italskou zločineckou skupinou Nrangheta. Byli usvědčeni ze spolčení s mafií, vydírání, úplatkářství a pěti vražd.

Během procesu, který se konal se v bunkru v jihoitalském městě Lamezia Terme skoro tři roky, zastupovalo obžalované více než 400 právníků. Svědectví poskytlo dalších 900 osob. Všichni tři soudci bylo po celou dobu pod policejní ochranou, informovala CNN.

Otevřít v galerii (2)
Italští soudci byli pod přísnou ochranou
Italští soudci byli pod přísnou ochranouZdroj: Pixabay

Výtěžek z aukce Messiho dresů převýší 220 milionů korun

Sotheby’s vydraží šest dresů, které měl fotbalista Lionel Messi během argentinského vítězného tažení na loňském mistrovství světa ve fotbale v Kataru, uvedla agentura AP. Podle známé aukční společnost by se mohly stát nejcennější sportovní sbírkou, která byla kdy prodána. Odhaduje se, že výtěžek přesáhne 10 milionů dolarů, tedy více než 220 milionů korun. Argentina vyhrála ve finále v penaltovém rozstřelu nad Francií po remíze 3:3. Jednalo se o třetí vítězství Argentiny na fotbalovém mistrovství světa. Messi v zápasu vstřelil dva góly.

 

Zdroj: Ceskenoviny.cz, AP, CNN, Al Jazeera

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: