Top hledané
Výsledky (0)
Trumpa by podle průzkumu podpořilo 49 a Bidena 45 procent registrovaných voličů

Ranní ptáče: Trump by nad Bidenem podle průzkumů vyhrál. Velká Británie je pro vznik palestinského státu

Radek Polák
02. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Trump si věří, že zvítězí

Republikánští kandidáti Donald Trump i Niki Haleyová by zvítězili nad Bidenem v prezidentských volbách, tvrdí průzkumy. Rozdíl mezi Trumpem a současným prezidentem Spojených států jsou 4 procentní body. Podle britského ministra zahraničí Davida Camerona by jeho země mohla podpořit zrod palestinského státu.

V průzkumu CNN vede Trump nad Bidenem

V průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnila stanice CNN, vede bývalý prezident Donald Trump nad současnou hlavou státu Joem Bidenem. Průzkum agentura SSRS uskutečnila na konci ledna. Tehdy chtělo podpořit Trumpa 49 procent registrovaných voličů a Bidena 45 procent lidí, kteří jsou registrovaní k volbám, informoval server Ceskenoviny.cz. Dalších pět procent by dostali jiní kandidáti. Preference se tak ve srovnání s předchozím obdobným průzkum z přelomu října a listopadu nezměnily. Další republikánská politička Niki Haleyová by nad Bidenem mohla zvítězit s ještě větším náskokem. Hlas jí chtělo dát na konci ledna 52 procent voličů a republikánská politička si tak polepšila ve srovnání s předchozí sondáží o tři procentní body. 

Velká Británie by mohla uznat palestinský stát

Britský ministr zahraničí David Cameron během čtvrteční návštěvy Libanonu uvedl, že jeho země by mohla oficiálně uznat palestinský stát po příměří v Gaze.  A to ještě před mírovou dohodou s Izraelem

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

K žádnému uznání podle jeho slov ale nemůže dojít, dokud Hamás zůstane v Gaze. Velká Británie, USA a další západní země podpořily myšlenku nezávislé Palestiny již dříve. Tato nezávislost by ale měla přijít jako součást vyjednaného řešení. Od roku 2009 k tomu neproběhla žádná jednání, jak připomenula agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Palestinci touží po vlastním státu
Palestinci touží po vlastním státuZdroj: Pixabay

Počet výskytů rakoviny se celosvětově zvedne až o 77 procent

Počet nových případů rakoviny na celém světě dosáhne v roce 2050 okolo 35 milionů. To bude o 77 procent více než v roce 2022, jak předpovídá Světová zdravotnická organizace. Podle průzkumu, který provedla Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny WHO, za tím bude stát hlavně konzumace tabáku a alkoholu, obezita a znečištění ovzduší. Zhruba u každého pátého člověka se během života rozvine rakovina, přičemž každý devátý muž a jedna z 12 žen na toto onemocnění zemře, tvrdí experti. V roce 2022 zemřelo na rakovinu 9,7 milionu lidí. Data jsou uvedená v pololetní zprávě Světové zdravotnické organizace a vycházejí z informací ze 185 sledovaných zemí, informovala Al Jazeera.

Otevřít v galerii (2)
Zdrojem rakoviny může být i kouření
Zdrojem rakoviny může být i kouřeníZdroj: Pixabay

Vydražilo se Beamonovo zlato za "skok do 21. století" 

Zlatá olympijská medaile Boba Beamona, kterou legendární dálkař získal svým slavným "skokem do 21. století" na hrách v Mexiku v roce 1968, se vydražila za 441 tisíc dolarů, tedy v přepočtu zhruba deset milionů korun, jak o tom přinesla zprávu newyorská aukční síň Christie's.

Rekord mezi sportovními artefakty drží baseballová karta legendy Yankees Mickeyho Mantlea, která se v roce 2022 vydražila za 12,6 milionu dolarů, ve stejném roce vynesl basketbalový dres Michaela Jordana z finále NBA v roce 1998 10,1 milionu dolarů, uvedl server Ceskenoviny.cz.

 

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, Al jazeera

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: