Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Trump odmítá uznat porážku. Investoři důvěřují vakcíně. LG vyvinulo transparentní displej

Lukáš Bilinec
04. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
45. americký prezident Donald J. Trump

Prezident Donald Trump opět ukázal, že neskládá zbraně v boji o prezidentské křeslo. Asijští investoři si jsou naopak jistí, že COVID-19 čeká nerovná bitva a rychlý proces po vakcinaci dostatečné části světové populace. A tušíte, kterou postavu by si chtěl opět zahrát Jared Leto? Novinky z domova i ze světa vám přináší dnešní Ranní ptáče!

Šokující telefonát Trumpa do Georgie

Otevřít v galerii (5)
Americký prezident Donald Trump
Americký prezident Donald TrumpZdroj: Profimedia.cz

Kdo si myslel, že Donald J. Trump se smířil s volební porážkou, byl v posledních hodinách nepříjemně překvapen. Úřadující americký prezident totiž stále vytváří chaos. CNN totiž získalo zvukový záznam jeho telefonického hovoru s tajemníkem státu Georgia Bradem Raffenspergerem. Trump na něj tlačil, aby státní úředníci našli hlasy, které by zvrátily výsledek voleb. 

"Obyvatelé jsou naštvaní. A není nic špatného na tom říct, víte, že jste se přepočítali. Podívejte se. Jediné, co po vás chci, je toto. Chci jen najít 11 780 hlasů, protože jsme vyhráli. Měli byste chtít, aby byl výsledek voleb přesný a spravedlivý. A jste republikán,"

šokoval dosluhující americký prezident ve skoro hodinovém rozhovoru. Raffensperger se mu několikrát snažil vysvětlit, že výsledek voleb byl zkontrolován auditem a je zcela jistě přesný. Trump ho však neposlouchal a tvrdil, že mu byly ve Spojených státech celkově odepřeny stovky tisíc hlasů.

Miloš Zeman kritizuje BIS

Otevřít v galerii (5)
Třetí prezident České republiky, Miloš Zeman
Třetí prezident České republiky, Miloš ZemanZdroj: Profimedia.cz

Prezident České republiky se pustil hlavně do ředitele Bezpečnostní informační služby, Michala Koudelky. Toho v minulosti již pětkrát odmítl jmenovat do generálské hodnosti. Podle prezidentské analýzy Koudelka dlouhodobě neplní své povinnosti, neposkytuje a zamlčuje informace zákonným adresátům a zveřejňuje je v rozporu se zákonem. Jeden a půl stránkový dokument výtek zpracoval bývalý šéf analytiky BIS JIří Rom, který se před pěti lety neúspěšně ucházel o post šéfa Bezpečnostní informační služby a vloni nastoupil do prezidentské kanceláře. Sněmovní stálá komise pro kontrolu BIS již začátkem prosince sdělila médiím, že nenašla žádné pochybení ze strany informační služby ani jejího šéfa Koudelky. Sám premiér Andrej Babiš řekl, že nemá k jeho práci výhrady. 

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

Asijské akcie atakují historická maxima

Otevřít v galerii (5)
Pataca, oficiální měna Macau
Pataca, oficiální měna MacauZdroj: Unsplash.com/macauphotoagency

Akcie v Asii v mnoha případech překonaly historické rekordy. Stoupají i v posledních hodinách. Investoři vložili svou naději do vakcíny, od které si slibují globální ekonomický vzestup. Vrásky jim přidělává jen možné zpřísnění protikoronavirových opatření v Tokiu, které stáhlo japonské akcie z třicetiletého maxima. Index asijsko-pacifických akcií vzrostl o 1,2 % a atakoval další historický rekord. Jižní Korea přidala dokonce 2 procenta a zaznamenává prudký vzestup hlavně díky sektorům čipů a automobilů. Čínské modré čipy přidaly 3 desetiny procenta. 

Investoři stále spoléhají na to, že centrální banky budou držet levné peníze, zatímco vakcíny proti koronaviru pomohou postupem času oživit globální ekonomiku. Důvěra lidí je velká i přesto, že virus zatím celosvětově stále postupuje a na mnoha místech planety boří podzimní smutné rekordy. Poklesl jen japonský Nikkei, který prožil pád o 0,4 % poté, co předseda japonské vlády Jošihide Suga potvrdil, že vláda zvažuje výjimečný stav pro Tokio a tři okolní prefektury. 

Jared Leto by si rád znovu zahrál Jokera

Otevřít v galerii (5)
Americký herec Jared Leto jako Joker
Americký herec Jared Leto jako JokerZdroj: © Warner Bros. Entertainment

Devětačtyřicetiletý zpěvák a herec ve svém rozhovoru pro časopis Variety připustil, že by si někdy v budoucnu rád zopakoval roli Jokera. V té se představil v roce 2016 v kasovním trháku Sebevražedný oddíl (Suicide Squad) po boku Margot Robbie a Willa Smithe. 

"Je těžké říct té postavě ne. V kariéře hrajete jen velmi málo postav, které nemají absolutně žádná pravidla. S Jokerem jsem si užil spoustu legrace,"

řekl hollywoodský herec a frontman hudební skupiny Thirty Seconds to Mars. V tomto roce by se měl objevit jako Mr. J v chystaném čtyřdílném seriálu Justice League: The Snyder Cut na HBO Max. Režisér Zack Snyder tvrdí, že vzniklo více než 2,5 hodiny nových materiálů a můžeme se těšit na grandiózní vizuální efekty. Kromě Jareda by se měl v nových scénách objevit také Joe Manganiello. 

Transparentní displej od LG se bude hodit i při pandemii

Otevřít v galerii (5)
Nový OLED displej od firmy LG
Nový OLED displej od firmy LG Zdroj: LG Tech

Jihokorejská společnost LG Electronics Inc. dokončila vývoj transparentního 55palcového OLED displeje, který funguje i jako přepážka proti šíření COVID-19 a jiných virových onemocnění. Tato technologie by měla být představena na akci CES 2021 (International Consumer Electronics Show). Firma si od něj slibuje velikou pozornost veřejnosti a velký komerční úspěch. Využití je velmi různorodé. Displej byl navržen primárně tak, aby fungoval jako přepážka pro restaurace a další provozovny, které nyní musejí dodržovat přísná hygienická opatření. Může být použit i jako plocha s jídelním menu. Firma si umí představit využití transparentního displeje také v chytrých domácnostech koncových zákazníků či ve vlacích metra na oknech. 

To je od nás pro pondělní ráno vše. Přejeme vám, ať je váš první pracovní den v roce 2021 úspěšný. 

"Skvělé věci pocházejí z tvrdé práce a vytrvalosti. Bez výmluv,"

řekl před pár lety legendární americký basketbalista Kobe Bryant. A měl pravdu!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze