Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Trump předává moc. Praha podpoří sport. Nový luxusní Mercedes

Lukáš Bilinec
24. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zklamaný Donald Trump

Zdá se, že si úřadující americký prezident Donald Trump začíná uvědomovat svou porážku. V Mercedesu naopak věří, že budou s jejich novým vozem Mercedes-Maybach Třídy S slavit velké vítězství. A věděli jste, že se natáčí film, ve kterém hraje Nicolas Cage sám sebe?

Výměna v Bílém domě začala

Otevřít v galerii (5)
Bílý dům ve Washingtonu
Bílý dům ve WashingtonuZdroj: Unsplash.com/tabrez_syed

Správa všeobecných služeb (GSA) informovala nově zvoleného prezidenta Joe Bidena, že je připravena zahájit formální proces převzetí moci. Jde o uznání Bidenova vítězství ze strany klíčové vládní agentury. Děje se tak více než dva týdny poté, co byl vyhlášen vítěz voleb. K celé záležitosti se na svém Twitteru vyjádřil i úřadující prezident Donald Trump. Ten prohlásil, že je v zájmu země, aby Správa obecných služeb a jeho tým udělaly, co je třeba udělat. Připojil však rovněž informaci o tom, že bylo údajně šéfce GSA vyhrožováno a byla pod tlakem.

"Prosím, vězte, že jsem dospěla k rozhodnutí nezávisle na základě zákona a dostupných skutečností. Nikdy na mě nebyl ohledně načasování mého rozhodnutí přímo ani nepřímo vyvíjen nátlak ze strany žádného úředníka či zákonodárce, včetně těch, kteří pracují v Bílém domě nebo v GSA,"

popřela jeho slova Emily Murphy, šéfka Správy všeobecných služeb. 

I přesto, že Trump umožnil začátek formálního procesu předání moci, stále odmítá uznat Joe Bidena jako vítěze voleb. V posledních dnech přitom prohrává Trumpův právní tým jednu soudní bitvu za druhou. Nepředložil totiž žádné důkazy ohledně manipulování voleb.

Praha finančně podpoří vybraná sportoviště

Otevřít v galerii (5)
Sportovci na fotbalovém hřišti
Sportovci na fotbalovém hřištiZdroj: Pixabay.com/phillipkofler

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila poskytnutí individuálních neinvestičních účelových dotací. Dosáhnout by na ně měly sportovní zařízení s vysokou energetickou náročností, které mají značné provozní ztráty v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy nemocí COVID-19. Dotace bude účelově vázána na pokrytí nákladů spojených s provozem sportovního zařízení v období od července do prosince tohoto roku.

"Celková částka k přerozdělení na toto mimořádné opatření činí 10 milionů korun. Dotace se budou rozdělovat ve výši 50 až 200 tisíc korun," 

uvedl radní hlavního města Prahy pro oblast sportu, Vít Šimral. 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Největší světový výrobce latexových rukavic zavírá továrny

Otevřít v galerii (5)
Žena s rukavicemi a rouškou
Žena s rukavicemi a rouškouZdroj: Freepik.com/prostooleh

Společnost Top Glove z Malajsie uzavírá 28 svých závodů. Jde o více než polovinu z celkového počtu továren největšího světového výrobce latexových rukavic. Firma vydala nařízení poté, co bylo téměř 2500 jejích zaměstnanců pozitivně testováno na koronavirus. Top Glove letos zaznamenala rekordní zisky s ohledem na strmý nárůst poptávky po osobních ochranných prostředcích, včetně rukavic. Po oznámení těchto opatření však akcie během pár hodin poklesly o více než 7 procent. Top Glove provozuje v Malajsii 41 továren a většina jejích zaměstnanců pochází z Nepálu a žije v přeplněných kolejních komplexech. Podíl pozitivních testů v rámci společnosti překročil hranici 40 procent. 

Neil Patrick Harris si zahraje po boku Nicolase Cage

Otevřít v galerii (5)
Americký herec Neil Patrick Harris
Americký herec Neil Patrick HarrisZdroj: Profimedia.cz

Sedmačtyřicetiletý herec, který se nejvíce proslavil rolí Barneyho Stinsona v seriálu How I Met Your Mother, je novou hvězdnou posilou chystaného snímku The Unbearable Weight Of Massive Talent. Ten má plánovanou premiéru na příští rok a jeho hlavním protagonistou je Nicolas Cage, který hraje sám sebe. Film, který je prozatím charakterizován jako komedie/drama, pojednává o jeho snaze získat roli v novém kasovním trháku Quentina Tarantina. Cage bude mít na stříbrném plátně spoustu problémů - velké finanční problémy, napjatý vztah s dospívající dcerou, a také egoistickou verzí sebe sama. Neil Patrick Harris by měl ve filmu dle dostupných informací hrát jeho agenta. 

Nový Mercedes-Maybach je ztělesněním luxusu

Otevřít v galerii (5)
Nový Mercedes-Maybach S Class
Nový Mercedes-Maybach S ClassZdroj: Mercedes Benz

Přehlídka výdobytků moderní techniky, to je nová Třída S 223 od Mercedes-Maybach. Vůz opět posouvá laťku toho, co je bráno jako automobilový luxus. Motor bude částečně elektrifikovaný a jde tak ruku v ruce s moderními trendy hybridů. Zážitek z jízdy vylepší aktivní odpružení E-Active body control, či systém aktivního potlačení hluku na silnici. Samozřejmostí jsou desítky bezpečnostních funkcí, které dělají z nového vozu Mercedes-Maybach doslova nedobytnou pevnost. Zadní dveře jsou ovládána elektricky. Sedadla již ve standardní výbavě nabízejí funkci masáže lýtek či vyhřívání krku a ramen. K dispozici je pět palubních displejů, včetně 12,8 palcového OLED centrálního displeje, který funguje jako vyspělé ovládací centrum. Nová vlajková loď Mercedes-Maybach by měla být v USA dostupná v polovině příštího roku.

To je od nás pro dnešní ráno vše. Přejeme vám, ať do dnešního dne vykročíte pravou nohou, plní optimismu a dobré nálady. 

"Ráno vždycky vyjde sluníčko, jděte vpřed a využijte každého dne, ať se děje, co se děje,"

říkával americký obchodník Lee Iacocca a my s ním souhlasíme!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze