Top hledané
Výsledky (0)
Trump v ročních finančních výkazech nadsadil své čisté jmění až o 2,23 miliardy dolarů, tedy přes 51 miliard korun

Ranní ptáče: Trump při podnikání podváděl. Biden podpořil stávkující detroitských automobilek

Radek Polák
27. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Trump lhal o hodnotě svého majetku a čistého jmění

Bývalý americký prezident Donald Trump se při budování svého realitního impéria léta dopouštěl podvodu, rozhodl soud v New Yorku. V podkladech pro banky či pojišťovny nadhodnocoval svůj majetek a zveličoval jeho čistou hodnotu. Joe Biden se jako první úřadující prezident v moderní historii Spojených států připojil ke stávkujícím během jejich protestu, když podpořil zaměstnance detroitských automobilek.

Trumpa uznal soud v New Yorku vinným

Newyorský soud uznal Donalda Trumpa a jeho dospělé syny odpovědnými za podvody. Soudce Arthur Engoron zjistil, že finanční výkazy, které Trump poskytoval věřitelům a pojistitelům posledních zhruba deset let, jsou nepravdivé. Hodnoty svých golfových hřišť, hotelů a domů, které byly opakovaně používány v podnikání, ve finančních výkazech uměle nafoukl. Součástí sporu jsou dvě newyorské nemovitosti, komerční věž na Wall Street 40 a komplex Trump family v Seven Springs. Generální prokurátor kvůli tomu žádá, aby Trumpovi zaplatili pokutu ve výši 250 milionů dolarů. Kromě toho by neměli po dobu dalších pěti let ve státě New York podnikat, jak uvedla CNN

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Biden zavítal mezi stávkující zaměstnance automobilek

Americký prezident Joe Biden včera zavítal mezi stávkující zaměstnance detroitských automobilek. Jako první úřadující prezident v moderní historii Spojených států se tak připojil ke stávkujícím během jejich protestu. S odborovou čepicí na hlavě povzbuzoval stávkující, aby pokračovali ve svém boji za vyšší mzdy, ačkoli vleklá stávka by mohla poškodit ekonomiku. Bidena doprovázel prezident odborového svazu zaměstnanců v americkém automobilovém průmyslu UAW Shawn Fain. Stávka zaměstnanců detroitských automobilek General Motors, Ford a Stellantis za zvýšení mezd a zlepšení pracovních podmínek začala v polovině září. Poprvé v 88leté historii odborového svazu UAW zahájili stávku pracovníci všech tří automobilek současně, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (3)
Biden podpořil stávakující
Biden podpořil stávakujícíZdroj: Profimedia

Hollywoodští scénáristé se dohodli se studii na kompromisu

Stávka hollywoodských scénáristů po téměř pěti měsících skončila. Jejich odbory schválili se studii včera novou smlouvu. Tříletá dohoda zahrnuje významné změny v hlavních oblastech, o které autoři bojovali – odměňování, délce zaměstnání, velikosti štábu a kontrole umělé inteligence. Odborový svaz usiloval mimo jiné o minimální zvýšení mezd o 5 až 6 procent. Studia původně navrhovala jen 2 až 4 procenta. Kompromisní dohoda představuje nakonec navýšení o 3,5 až 5 procent. To však nic zatím nemění na faktu, že hollywoodští herci jsou stále ve stávce a žádná jednání nejsou na obzoru, upozornila agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Scénáristé ukončili v Hollywoodu protest
Scénáristé ukončili v Hollywoodu protest Zdroj: Pixabay

Předseda kanadského parlamentu neustál aféru kolem pozvání bývalého člena divize SS

Šéf kanadské Dolní sněmovny Anthony Rota oznámil v svou rezignaci kvůli tomu, že minulý týden pozval na zasedání parlamentu, kde promluvil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, kanadského občana ukrajinského původu Yaroslava Hunku. Dnes 98letý Hunka byl za války příslušníkem nacistické divize SS, která se dopouštěla zločinů proti lidskosti. Rota připustil, že pozváním Hunky udělal „chybu“. Ve svém proslovu jej navíc označil za „ukrajinského a kanadského hrdinu“, který bojoval za nezávislost Ukrajina proti Rusům, načež Hunka dvakrát sklidil ovace ve stoje. Aféra propukla poté, co přítomnost Hunky v parlamentu ostře odsoudila židovská organizace pro lidská práva Přátelé Střediska Simona Wiesenthala, napsaly Novinky.cz.

Otevřít v galerii (3)
Kanadský parlament byl svědkem přešlapu
Kanadský parlament byl svědkem přešlapu Zdroj: Pixabay

 

Zdroj: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, CNN, AP

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: