Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Trump hazarduje se životy. Skandály hýbou Dánskem. Známe obsazení sitcomu Young Rock

Linda Veselá
05. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dwayne Johnson v bílé košili a kalhotách

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu... Někdo se prostě nepoučí. Například Donald Trump, kterému nestačí ani onemocnět koronavirem, aby začal nemoc brát vážně. To v Dánsku se naopak své problémy nebojí přiznat a řešit. Možná by se měl americký prezident inspirovat!

Ve Strašnicích dnes spustí parkovací zóny

Otevřít v galerii (5)
Žena hází peníze do parkovacího automatu
Žena hází peníze do parkovacího automatuZdroj: freepik.com/photos/card

V pražských Strašnicích ode dneška platí parkovací zóny. První auto obyvatele jako ve zbytku Prahy vyjde na 1200 korun ročně, druhé na 7000 korun.

Placené parkování by se mělo rozšířit na území celé Prahy 10. V části Vinohrad a Vršovicích zóny běží už od 24. srpna, v Malešicích odstartují 2. listopadu. O jejich zavedení se rozhodlo začátkem března. Jako důvod radnice uvedla, že Prahu 10 obklopují části, kde už zóny mají, a auta se proto za parkováním přesouvají právě na Prahu 10.

 

Nakažený Trump vítal podporovatele. A ohrozil personál

Když Donald Trump onemocněl koronavirem a byl převezen do nemocnice, mnoho lidí napadlo, že možná teď americký prezident začne epidemii brát vážně. No, nezačne!

Své podporovatele před nemocnicí překvapil improvizovanou autokolonou: s rouškou seděl na zadním sedadle černého SUV. To se přitom stalo jenom několik hodin potom, co jeho ošetřující lékaři zveřejnili rozporuplné informace o jeho zdravotním stavu (ty poslední například mluví o silných lécích, které musel Trump začít užívat).

Americký prezident tak rychle sklidil kritiku – přeci jen, před dvěma dny oznámil, že má velmi infekční onemocnění. Svým gestem tak ohrozil svůj personál. Trumpovo gesto kritizuje i lékař nemocnice, v níž leží, James Phillips:

„Každý člověk v tom vozidle během té naprosto zbytečné prezidenské projížďky teď musí na 14 dní do karantény. Ti lidé mohou onemocnět. Mohou i umřít. Kvůli politickému divadlu. Trump jim přikázal riskovat své životy kvůli divadlu. Tohle je šílenství.“

Otevřít v galerii (5)
Dav podporovatelů čeká na prezidenta před nemocnicí
Dav podporovatelů čeká na prezidenta před nemocnicíZdroj: Profimedia

 

Sexuální skandály hýbou Dánskem

Otevřít v galerii (5)
Zdeptaná tmavovláska sedí nad pracovním stolem
Zdeptaná tmavovláska sedí nad pracovním stolemZdroj: freepik.com/photos/business

Dánsko je zpravidla obdivované pro své vysoké standardy rovnosti mužů a žen. Teď se však ocitlo v jiném světle: potýká se s obviněními pro systematické sexuální obtěžování.

Jako dějiště misogynního chování měl mnoho let sloužit dánský parlament – tam mělo docházet ke znásilněním i sexuálnímu zastrašování ženských stážistek mužskými právníky. Alespoň to tvrdí seznam obvinění, který podepsalo 322 současných i bývalých politiků a zaměstnanců parlamentu.

Premiérka Mette Frederiksenová oslovila externí právníky, aby obvinění prošetřili.

Ve Švýcarsku mají nejvyšší minimální mzdu

Otevřít v galerii (5)
Žena v saku nadšeně drží bankovky
Žena v saku nadšeně drží bankovkyZdroj: freepik.com/photos/business

Voliči ve švýcarské Ženevě si pro kanton odhlasovali minimální hodinovou mzdu, která je ekvivalentem 25 dolarů (v přepočtu 575 korun). Je tak pravděpodobně nejvyšší na světě.

Podle vládních dat pro změnu hlasovalo 58 procent voličů v kantonu. I přesto, že Švýcarsko jako takové zavedenou minimální mzdu nemá, Ženeva je už čtvrtým kantonem, který si ji v posledních letech odhlasoval. A my se při její výši nedivíme!

Tuto mzdu tak od 1. listopadu dostane přibližně 6 procent pracovníků v kantonu.

 

Dwayne Johnson představil obsazení svého seriálu

Začátkem tohoto roku ohlásil Dwayne Johnson vznik nového autobiografického seriálu na stanici NBC s názvem Young Rock. Nyní nejvíce placený herec v Hollywoodu odhalil i herce, kteří ho ztvární.

Ve třech fázích Johnsonova života – od jeho 10 do 20 let - ho budou hrát tři různí herci. Desetiletého chlapce ztvární Adrian Groulx, Bradley Constant patnáctiletého a Uli Latukefu si zahraje Johnsona ve věku 18 až 20 let. Spolu se zveřejněním obsazení Johnson oznámil, že by chtěl v sitcomu uctít památku svého otce, který zemřel dříve v tomto roce. Rozhodl se mu věnovat pilotní díl:

„Můj otec byl skutečný průkopník a prolamoval rasové bariéry všude po naší zemi v 60., 70. i 80. letech. V polovině prvních černých Tag Team Championship (s Tonym Atlasem) byl můj táta drsným týpkem. Chybí mi.“

Otevřít v galerii (5)
Dwayne Johnson v bílé košili a kalhotách
Dwayne Johnson v bílé košili a kalhotáchZdroj: instagram.com/therock/

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám krásný začátek týdne. Nenechte si ho zkazit opatřeními, která ode dneška nově platí. Jak už řekl francouzský spisovatel Volataire:

„Optimismus je takový zažraný názor, že všecko je dobré, i když je to zlé.“

Prodej rodinného domu, Praha 5-206m
Prodej rodinného domu, Praha 5-206m, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze