Top hledané
Výsledky (0)
Američtí republikáni i demokraté odmítají návrh bývalého prezidenta

Ranní ptáče: Trump s návrhem na změnu ústavy narazil. Práce z domova už není tak častá

Radek Polák
05. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Trump chce opět kandidovat na prezidenta

Donald Trump, který čelí několika žalobám a vyšetřováním, včetně podezření z podněcování násilí v budově amerického Kapitolu, navrhuje zrušit stávající ústavu Spojených států. To se nezamlouvá ani jeho republikánské straně. Podle výzkumu využívá nyní u nás práci z domova okolo 20 procent všech zaměstnanců.  

Trumpův návrh na zrušení americké ústavy kritizují republikáni i demokraté

Miliardář Donald Trump čelí kritice od zástupců Republikánské i Demokratické strany kvůli svým výzvám ke zrušení částí americké ústavy. Trump se odvolal na své nepravdivé tvrzení o vítězství v prezidentských volbách v roce 2020 a uvedl, že podvod takového rozsahu je základem pro zrušení zákonů i pravidel", a to i těch ústavních.

Ústava je daná, aby chránila práva každého Američana. Bývalý prezident by se raději měl soustředit na budoucnost, pokud chce znovu kandidovat,"

řekl k tomu republikánský kongresman Mike Lawler.

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5

Republikánská strana v letošních volbách 8. listopadu nedosáhla takových úspěchů, jaké jí slibovaly předvolební průzkumy, napsal portál České tiskové kanceláře Ceskenoviny.cz.

Práce z domova se umožňuje v pětině případů

Zatímco během uzávěr, které byly způsobeny pandemií koronaviru, bylo v Česku ve třetím čtvrtletí 2020 na home office 34 procent zaměstnanců a v prvním čtvrtletí 2021 pak 41 procent, nyní jejich počet poklesl. Aktuálně je jich okolo 20 procent, zjistil průzkum agentury g82 pro společnost LMC provozující portály Jobs.cz a Práce.cz.

Na rozdíl od doby covidové se přesto změnilo několik věcí. Zaměstnanci, jimž to bylo umožněno, tehdy měli práci z domova nejčastěji jeden až tři dny do měsíce. V současnosti je to často více. U třetiny pracovníků z této skupiny je to jeden až dva dny v týdnu, u 11 procent tři až čtyři dny v týdnu a 16 procent pracuje především nebo výlučně z domova, napsal portál Novinky.cz.

Otevřít v galerii (4)
Práce z domova je méně častá
Práce z domova je méně častáZdroj: Pixabay

Slavný MGM Grand bude mít nového vlastníka

Komplexy MGM Grand, který leží v Las Vegas a veřejnost jej může znát díky filmové sérii Dannyho parťáci s Georgem Clooneyem a Bradem Pittem, a Mandalay Bay bude zcela vlastnit společnost Vici Properties. Ta zde již má například areály Park MGM, New York-New York, Luxor nebo Excalibur.

Prostřednictvím nové akvizice Vinci v resortech MGM Grand a Mandalay Bay odkoupí podíl ve výši 49,9 procenta právě, kde dosud drželo podíl 50,1 procenta, uvedl server Czechcrunch.cz. Dohoda by měla platit od počátku příštího roku.

Otevřít v galerii (4)
MGM je centrem zábavy
MGM je centrem zábavyZdroj: Pixabay

Obraz Toyen se vydražil za více než 30 milionů

Druhým nejdražším obrazem českého poválečného umění, který se prodal na aukci v Česku po roce 1989, se stal včera obraz malířky Toyen Mirage (Přelud) z roku 1967, uvedl portál Ceskenoviny.cz. Jeho vyvolávací cena byla 12 milionů korun, kupec za něj ale nakonec slíbil 31,2 milionu korun včetně dražební přirážky.

Ústředním motivem obrazu Mirage je přízračná šelma, jejíž výrazně prosvětlená tvář se upírá na diváka.  Toyen, vlastním jménem Marie Čermínová, je podle odborníků jednou z nejpozoruhodnějších osobností českého a evropského výtvarného umění 20. století.

Otevřít v galerii (4)
Galerie lákají
Galerie lákajíZdroj: Pixabay

Město chce odlákat lidi putující za drogami, alkoholem a sexem

Amsterdam chce kampaní, která bude bojovat proti turistům, cestujícím do nizozemské metropole za alkoholem, drogami a sexem, bojovat proti zahraničním výtržníkům.

Je třeba přijmout opatření, abychom zabránili nepříjemnostem a přelidnění. Amsterdam je světové město a ruch a život k tomu patří, ale abychom ho udrželi naživu, musíme zvolit omezení namísto nezodpovědného růstu,“ 

uvedl zástupce místního starosty Sofyan Mbarki, který má na starosti opatření v oblasti cestovního ruchu.

Městské coffeeshopy lákají zejména opilé či zdrogované skupinky mladých mužů do slavné městské čtvrti červených luceren, napsal Blesk.cz.

Otevřít v galerii (4)
Amsterdam bojuje s neřestí
Amsterdam bojuje s neřestíZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, Czechcrunch.cz, Blesk.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze