Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Trump se zastal Ruska. Sydney v izolaci. Eminem překvapivě vydal nové album.

Lukáš Bilinec
20. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dosluhující americký prezident Donald Trump

Dosluhující americký prezident opět víří vody a vyhrocuje situaci. O drama naopak nestojí v nejlidnatějším městě Austrálie, kde bleskurychle reagují na ohniska nemoci COVID-19. A věděli jste, že se v příštím roce otevře zábavní park Nintendo? 

Donald Trump ukázal prstem na Čínu

Otevřít v galerii (5)
45. prezident USA Donald Trump
45. prezident USA Donald TrumpZdroj: Profimedia.cz

Čtyřiasedmdesátiletý státník opět šokoval na Twitteru. Svým vyjádřením na téma kybernetických útoků šel přímo proti svým blízkým spolupracovníkům. Nejen, že tyto útoky americký prezident bagatelizoval, ale také zpochybnil viníka těchto incidentů, narušujících vnitřní bezpečnost.

"Ve skutečnosti jsou kybernetické útoky menší než prezentují média. Pořád, když se něco stane, slyšíme jen Rusko, Rusko, Rusko. Mainstreamová média se bojí, hlavně z finančních důvodů, hovořit o tom, že by to mohla mít na svědomí Čína,"

napsal dosluhující prezident na Twitter. Jeho sdělení, bagatelizující vinu Ruska, je přímo v rozporu s vyjádřeními jeho spolupracovníků. Ministr zahraničí Mike Pompeo třeba v pátek řekl, že existují důkazy, které ruské vlivy usvědčují. To potvrdil i republikánský senátor Mitt Romney. 

PES hrozí přechodem do pětky. Co by se mohlo zpřísnit?

Otevřít v galerii (5)
Hlavní město Praha
Hlavní město PrahaZdroj: Unsplash.com/anthonydelanoix

Česká republika se potýká se sílící epidemií nemoci COVID-19. Za sobotu přibylo 5281 nových potvrzených případů. Šlo o více než 25 procent ze všech testovaných. Jde tak již o třetí den nad hodnotou 75 v indexu rizika PES, označujícím 5. stupeň. Ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že výhledově počítá s přechodem do nejvyššího stupně rizika. Otázkou prý je jen, kdy to bude. O tom by mohla vláda začít jednat již zítra. Co je ještě možné v protiepidemických opatřeních přechodem ze 4. stupně rizika do pátého zpřísnit? 

Lidé by se mohli potkávat pouze ve dvou, nikoliv v šesti lidech. Prozatimní kapacita svateb, pohřbů či bohoslužeb by se snížila z 20 procent na pouhých 10. Zákaz nočního vycházení by platil již od 21. a nikoliv až od 23. hodiny jako je tomu nyní. Venkovní sportování by bylo možné také pouze ve dvou. S největší pravděpodobností by se uzavřela i kadeřnictví či solária. Otázka visí nad uzavřením obchodů, které dostaly ve 4. stupni výjimku.

Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2
Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2, Praha 5

Austrálie zavádí radikální opatření v boji s COVID-19

Otevřít v galerii (5)
Vizualizace koronaviru
Vizualizace koronaviruZdroj: Unsplash.com/cdc

Stačila necelá stovka nových případů v nejlidnatějším městě Austrálie a zavádějí se přísná bezpečnostní opatření. Sydney bylo uzavřeno a izolování od zbytku země. Pětadvacetimilionová Austrálie má za letošní rok necelých 30 tisíc případů onemocnění COVID-19, což je pro srovnání více než dvacetkrát méně než Česká republika. 

Premiérka Queenslandu, Annastacia Palaszczuk, na tiskové konferenci napřímo řekla:

"Pokud jste ze Sydney, nyní není ten správný čas na cestu do Queenslandu."

Ke tvrdému uzavření hranic či čtrnáctidenní karanténě přistoupily také Západní Austrálie, Victoria, Jižní Austrálie, či Tasmánie. Zhruba čtvrt milionu lidí na předměstí Sydney, kde se virus začal šířit, bylo uvaleno až do Štědrého dne do velmi přísných karanténních opatření. Zbytek nejlidnatějšího města Austrálie funguje v omezeném režimu, kdy se může setkat nanejvýš deset lidí.

Eminem neočekávaně vydal nové album

Otevřít v galerii (5)
Americký rapper Eminem
Americký rapper EminemZdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejpopulárnějších rapperů všech dob, osmačtyřicetiletý Eminem, šokoval své fanoušky. Po vzoru zpěvačky Taylor Swift vydal bez ohlášení již své druhé letošní album - Music to Be Murdered By --- Side B. Na albu spolupracoval se svým dvorním producentem Dr. Dre. Objevila se na něm také jména jako DJ Premier, Sly Pyper, či Ty Dolla Sign. Deska obsahuje 16 nových skladeb, z nichž vyčnívá song Zeus. V něm se americká legenda omlouvá zpěvačce Rihanně za to, že se v roce 2009 postavila na stranu jejího expartnera Chrise Browna v kauze domácího násilí. Na Youtube je již k dispozici videoklip k singlu GNAT, který nasbíral za 2 dny skoro 10 milionů zhlédnutí.  

V Japonsku otevřou zábavní park Nintendo

Otevřít v galerii (5)
Super Nintendo World v Osace
Super Nintendo World v OsaceZdroj: Nintendo

Bez ohledu na vývoj situace s koronavirovou pandemií, otevře v únoru 2021 své brány první Super Nintendo World na světě. Zábavní park vyrostl v japonské Osace. Původně se měl otevřít již v tomto roce, ale celosvětová situace jeho otevření lehce pozdržela. Půjde o tradiční zábavní park, kde si na své přijdou nejen děti, ale i jejich rodiče. Samozřejmostí je hromada interaktivních atrakcí, restaurace, maskoti, či obchody s upomínkovými předměty. Základem zábavy v parku bude náramek Power-Up Band, který návštěvník propojí s aplikací pro chytré telefony. Podívejte se pod článkem na videoprohlídku se samotným tvůrcem legendárního Super Maria, Shigeru Miyamotem. 

To je z naší strany pro nedělní ráno vše. Užijte si den volna a pamatujte na slova kanadského herce Michaela J. Foxe:

"Rodina není jen důležitá. Je to úplně všechno."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze