Top hledané
Výsledky (0)
Pokud bývalý americký prezident poruší opětovaně nařízení soudu, hrozí mu dokonce uvěznění.

Ranní ptáče: Trump slovně napadl zaměstnance soudu. Čínské akcie hlásí historicky největší propad

Radek Polák
26. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Bývalý americký prezident s jednou ze svých obdivovatelek

Donald Trump, který se v New Yorku u soudu brání obvinění ze zveličování hodnoty svých nemovitostí, zaplatí pokutu 10 000 dolarů. Důvodem je slovní útok na zaměstnance soudu. Investoři se zbavují čínských akcií. Tamní trh zaznamenal bezprecedentní pokles.

Za slovní útok na zaměstnance soudu zaplatí Trump pokutu

Newyorský soudce udělil pokutu 10 000 dolarů, tedy zhruba 233 000 korun, bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi za slovní útok na zaměstnance soudu. Jde už o druhou pokutu, kterou Trump dostal za porušení soudního nařízení, podle něhož nesmí - v zájmu jejich bezpečnosti - veřejně hanit zaměstnance soudu. Před udělením pokuty při rozmluvě s novináři řekl, že "tohoto soudce považuje za velmi stranického, stejně jako toho člověka, který sedí po jeho boku, možná ještě více stranického než on". Bývalý prezident se v New Yorku u soudu brání obvinění prokuratury v čele se státní zástupkyní Letitiou Jamesovou, podle které jeho rodinná firma podváděla banky či pojišťovny zveličováním hodnoty svých nemovitostí, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Akciový trh v Číně se dál propadá

Investoři se bezprecedentním způsobem zbavují čínských akcií a opouštějí druhou největší světovou ekonomiku, jak tvrdí analytici z Morgan Stanley. To vše navzdory snahám Pekingu podpořit růst vyšším objemem půjček, které mají tamní ekonomiku ochránit. Od 7. srpna do 19. října došlo k odlivu prostředků ve výši 22,1 miliardy dolarů. Jedná se o největší pokles v historii tamních akciových trhů. Index CSI 300, který sleduje 300 nejlepších akcií na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, se v pondělí propadl na nejnižší úroveň od února 2019.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

„Je čas na zásadní přehodnocení Číny,“

řekl k tomu Alex Capri, výzkumný pracovník z Hinrichovy nadace, upozornil server CNN.

Otevřít v galerii (3)
Investoři utíkají z čínského trhu s akciemi
Investoři utíkají z čínského trhu s akciemiZdroj: Pixabay

Rusko odpálilo dvě mezikontinentální rakety

Rusko uspořádalo cvičení jaderných sil, přičemž odpálilo nejméně dvě mezikontinentální balistické rakety. Cílem byla vojenská oblast Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě. Z jaderné ponorky Tula v Barentsově moři pak odstartovala také mezikontinentální raketa Siněva.  Zpráva byla zveřejněna poté, co dnes horní komora ruského parlamentu schválila návrh zákona o odstoupení Ruska od ratifikace Smlouvy o úplném zákazu jaderných zkoušek. Rusko tvrdí, že zkoušky samotných jaderných zbraní neobnoví, pokud tak neučiní Washington. Odborníci na zbrojení se nicméně obávají, že se možná schyluje k testu, který by pak Západ v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajině vnímal jako zásadní zvýšení napětí, upozornily Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (3)
Rusko haraší zbraněmi
Rusko haraší zbraněmiZdroj: Pixabay

Čína počítá s dalším výzkumem vesmíru

Čína oznámila plány, které by prostřednictvím nového dalekohledu sondovaly vesmír. Dalekohled, nazvaný Xuntian, bude instalován na čínské vesmírné stanici Tiangong. Státní televizní stanice CCTV uvedla, že teleskop umožní průzkumy a mapování oblohy. Čína chce kromě toho do konce desetiletí vyslat misi s posádkou na Měsíc. Program do značné míry konkuruje Spojeným státům americkým. Snaží se ale zároveň získat podporu v Evropě, jihovýchodní Asii, Jižní Americe a jinde, napsala agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Čína sází na výzkum vesmíru
Čína sází na výzkum vesmíruZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, CNN, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: