Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Trump šokuje svět. Nový Rolls-Royce na obzoru. Herec Channing Tatum vydal dětskou knihu

Martina Šmalclová
01. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Naše Ranní ptáče vám přeje hezké úterý a přináší přehled dnešních aktualit. Tyhle zprávy stojí za přečtení!

Česko se připravuje na sčítání lidu

Vybrané domácnosti v bezmála stovce obcí napříč celou republikou se budou moci v průběhu září a října zúčastnit zkušebního sčítání lidu. Svým zapojením tak pomohou statistikům s přípravou a hladkým průběhem Sčítání 2021, které proběhne na jaře příštího roku. Zkušební sčítání zahájí 1. září informačními pochůzkami sčítací komisaři České pošty s cílem informovat vybrané domácnosti o zařazení do projektu.

„Zkušební sčítání je pro nás důležitým testem. Plánujeme si ověřit navržené postupy, na kterých bude založeno reálné sčítání v příštím roce,“

říká Ondřej Škorpil, ředitel úseku transformace a technologie České pošty a jeho slova potvrzuje i ředitel odboru statistik a obyvatelstva ČSÚ a věcný gestor projektu Sčítání 2021 Robert Šanda.

„Každému sčítání předchází několik let příprav a zkušební sčítání je pak pomyslnou generálkou za účasti publika. Čím více oslovených domácností se zapojí, tím lépe. Nejen pro budoucí úspěch sčítání na jaře příštího roku, ale hlavně pro obyvatele naší země.“

 

Trump hájí mladého střelce z Winconsinu

Otevřít v galerii (6)
Donald Trump
Donald TrumpZdroj: Pixabay.com/geralt

Sedmnáctiletý Kyle Rittenhouse, který se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou a při demonstracích ve městě Kenosha smrtelně postřelil dvě osoby a třetí zranil, našel zastání u amerického prezidenta Donalda Trumpa.

"Snažil se jim uniknout ... A pak spadl a pak ho velmi násilně napadli. Myslím, že měl velmi velké potíže... Pravděpodobně by byl zabit,"

vysvětlil Donald Trump na briefingu, proč se podle něj Kyle Rittenhouse rozhodl vypálit na demonstranty několik smrtelných ran. K vlně protestů a demonstrací došlo poté, co byl policisty sedmkrát postřelen ve Wisconsinu černoch Jacob Blake. Kyle Rittenhouse byl jako dospělý obviněn ze dvou vražd prvního stupně a z jednoho pokusu o vraždu.

 

Elon Musk přeskočil Marka Zuckerberga

Otevřít v galerii (6)
Lidé ve městě
Lidé ve městěZdroj: Pixabay.com/Free-Photos

Rozdělení akcií Tesly vyšvihlo Elona Muska na třetí pozici nejbohatších lidí světa. Přeskočil tak i miliardáře Marka Zuckerberga. Není to přitom ani měsíc, kdy se Elon Musk ocitl na čtvrté příčce. Akcie Tesly letos vzrostly o téměř 500%, což Muskovi vyneslo 87,8 miliardy dolarů. Jestli to takhle půjde dál, Jeff Bezos a Bill Gates by měli zbystřit a mít se na pozoru!

 

Hrdina Hotelu Rwanda podezřelý z terorismu

Během genocidy zachránil stovky Rwandanů tím, že je ukryl v hotelu, který spravoval. Právě o něm je úspěšný filmový snímek Hotel Rwanda. 66 letý Paul Rusesabagin ale nyní musí čelit tvrdé realitě. Hrdina válečného dramatu byl zatčen za trestné činy související s terorismem. V současné době se nachází v policejní vazbě v Kigali, hlavním městě Rwandy. 

 

Nový Rolls-Royce Ghost vstupuje na scénu

Už za pár hodin spatří světlo světa nový luxusní vůz Rolls Royce. Model Ghost, který navazuje na svého předchůdce Goodwood Ghost z roku 2009, bude veřejnosti představen dnes ve 14 hodin. Praha přivítá nový model o týden později, tj. v úterý 8. září 2020. Společnost Rolls-Royce už odhalila drobné detaily, kterými se bude nový model pyšnit. Nechybí mezi nimi například podsvícená palubní deska, kterou bude zdobit nápis Ghost, doprovázený více než 850 hvězdami, minimalističtější design nebo vysoce pokročilý systém zavěšení podvozku Planar s unikátní technologií zavěšení kol, která je první svého druhu na světě.

Další podrobnosti o novém modelu Ghost vám náš magazín LP-Life.cz přinese během dne.

 

Z amerického herce Channinga Tatuma je spisovatel

Možná si ho pamatujete jako sexy Magic Mikea z filmu Bez kalhot nebo pubertálního policejního důstojníka z 21 a 22 Jump Street... tomu je ale konec! Americký herec Channing Tatum se během karantény rozhodl vydat novým směrem. Zavřel se v pokoji své sedmileté dcery Everly a usedl k psacímu stolu. Výsledkem jeho počínání je kniha pro děti s názvem The One and Only Sparkella, kterou se rozhodl s dojemným vzkazem věnovat právě své dceři Everly.

„Everly, nejskvělejší magické bytosti, kterou jsem kdy poznal. Jsi můj největší učitel.“

Tak teď už jen čekat, jestli z toho bude do budoucna job na plný úvazek!

 

Přejeme vám hezký den a nezapomeňte se do něj vrhnout s chutí a odhodláním. Jak řekl Mahátma Gándhí...

„Bez činu zůstává i nejkrásnější myšlenka bezcennou.“

Luxusní byt na prodej na Malé Straně 98m
Luxusní byt na prodej na Malé Straně 98m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze